Jump to content

Κλήρωση Δώρων 2020

Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

Πανελλήνια Eκδρομή στους Δελφούς - Κοπή Πίτας14-16/2 2020

Περισσότερα

Εκδρομή Στενή Ευβοίας 24/11/2019

Περισσότερα

NightWalk 26/2 20:30

Περισσότερα
kalyv

Αγορα μεταχειρισμενου s3

Recommended Posts

Καλησπερα, φιλος ενδιαφερεται και θα παει αμεσα να κοιταξει απο κοντα το συγκεκριμενο s3.

https://www.car.gr/12889440-audi-s3

Η τιμη μου φαινεται υπερβολικα χαμηλη..Γνωριζει καποιος καμια πληροφορια για το συγκεκριμρνο; Θα ελεγχθει στην Λαμια στην αντιπροσωπεια της audi και θα ειναι και φανοποιος εκει. Αν υπαρξει προβλημα( μηχανικο ή σασί) φανταζομαι θα το βρουν..

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα αυτ/τα στην επαρχια ειναι λιγο πιο φτηνα απο οτι στην Αθηνα.

Τωρα σε ενα ελεγχο μπορει να μην βρεις και τιποτα και να στα βγαλει ολα μετα απο μια βδομαδα.

Απο τις φωτο παντως δεν θα ασχολιομουν καν, ξεβαμμενα κουμπια στο κλιμα και το καθισμα του οδηγου ειναι μπ@υρδελο.

Καλά για το εσωτερικό δεν το βλέπω τόσο χάλια. Φτιάχνει με μικρές επεμβάσεις.

Αν τα χιλιόμετρα είναι πραγματικά και δεν έχει σοβαρό τρακάρισμα , τότε μία γρήγορη βόλτα με ένα VCDS θα σου δείξει την μηχανική κατάσταση μέχρι φυσικά ένα σημείο.

Εγώ πάντως θα πήγαινα να το δω και να το ελέγξω και μετά εάν όλα καλά με μία τρόμπα υψηλής και αναβάθμιση του APR θα πήγαινε σφαίρα.

Το εσωτερικο ειναι το λιγοτερο..Ολα φτιαχνονται και ας βγαλει και 2 χιλιαρικα ζημιες σε αναλωσιμα..Το θεμα ειναι επειδη εμαθα οτι ειναι τρακαρισμενο, μην εχει παρει σασί κλπ..

Και το συζητάτε ακόμα μακριά!

Τι εννοούμε τρακαρισμένο όμως;

Έβαψε άλλαξε ενα προφυλακτηρα ή έγινε «σώβρακο» και το σουλουπωσανε να μοιάζει με αμαξι;

ΥΓ: 10 ετών αμαξι και εντελώς αβαφο παρα πολυ δύσκολα θα βρεις. Μη λεμε «ψεματα» και ψάχνουν παρθένα αμαξια 10ετιας.

Edited by Kavouras
  • Like 2

Δεν ξερω λεπτομερειες..Απλα εμαθα οτι εχει δηλωθει τρακαρισμα μεσω ασφαλιστικης. Ενας φανοποιος θα μας πει ομως εκεινη την ωρα που εχει τρακαρει, ετσι δεν ειναι;

Το εσωτερικο ειναι το λιγοτερο..Ολα φτιαχνονται και ας βγαλει και 2 χιλιαρικα ζημιες σε αναλωσιμα..Το θεμα ειναι επειδη εμαθα οτι ειναι τρακαρισμενο, μην εχει παρει σασί κλπ..

αν ειναι να θελει 2 χιλιαρικα σε μαζεματα ( μηχανολογικα παντα ) γιατι δεν κοιταξει κατι ακριβοτερο εξαρχης...

εχω ξαναγραψει κ αλλου οτι ενα τιμιο s3 8p αξιζει ενα 17αρι κ πανω...χωρις να το θεωρω κανονα...

φυσικα υπαρχει η περιπτωση ο ιδιοκτητης αν εχει αναγκη ρευστου κ.να ειναι πολυ καλη ευκαιρια...

Υ.Γ το αυτοκινητο δεν εχει κατι το ιδιαιτερο σαν εξτρα...παρα δερμα κ ηλιοροφη κ αισθητηρες οπισθεν...

Edited by Van.Leb
  • Like 2

Πως καταντάνε μερικοί έτσι τα αυτοκίνητα :(

Και συ ρε φιλε μαντρά κανε μια άλφα περιποίηση πριν το φωτογραφίσεις, από τον ένα γύφτο στον άλλο πήγε.

Όλα φτιάχνομαι και όλα μαζεύονται , απλά δείχνει για αμάξι με 300.000χλμ και  ταλιμπάν ιδιοκτήτη, εξού και η τιμή.

Εχει αλλαξει 2 ιδιοκτητες η αληθεια ειναι και ειναι και 10 χρονων αμαξι. Μια ταλαιπωρια ειναι λογικο να την εχει. Εσωτερικα οντως ειναι σε κακη κατασταση τα καθισματα αλλα πλεον τα ξαναραβεις απ την αρχη με σχετικα λιγα χρηματα. Θα παμε αυριο τελικα να το τσεκαρουμε απο κοντα κ ο Θεος βοηθος..Καποια συμβουλη στο τι να προσεξουμε;(θα ναι και μηχανικος βεβαια εκει) Συνδεση με διαγνωστικο για τυχον τσεκ, ποτηρακι, αναρτησεις, συγχρονιζε σε κουμπωματα ταχυτητων και τυχον πατιναρισμα δισκου μιας κ ειναι φουλ stage 1 εχω ηδη στο μυαλο μου...

Εχει αλλαξει 2 ιδιοκτητες η αληθεια ειναι και ειναι και 10 χρονων αμαξι. Μια ταλαιπωρια ειναι λογικο να την εχει. Εσωτερικα οντως ειναι σε κακη κατασταση τα καθισματα αλλα πλεον τα ξαναραβεις απ την αρχη με σχετικα λιγα χρηματα. Θα παμε αυριο τελικα να το τσεκαρουμε απο κοντα κ ο Θεος βοηθος..Καποια συμβουλη στο τι να προσεξουμε;(θα ναι και μηχανικος βεβαια εκει) Συνδεση με διαγνωστικο για τυχον τσεκ, ποτηρακι, αναρτησεις, συγχρονιζε σε κουμπωματα ταχυτητων και τυχον πατιναρισμα δισκου μιας κ ειναι φουλ stage 1 εχω ηδη στο μυαλο μου...

Τα ειπες σχεδον ολα.

ΥΓ: δεν ειναι δικαιολογια το οτι το αμαξι ειναι 10 ετών. Και το δικο μου ειναι 10 ετών, Το εχω για καθημερινο αμαξι, αλλα ετσι δεν ειναι το εσωτερικό Ουτε κατ ελάχιστο. Ουτε και ο «γάιδαρος»/αμαξι που ειχαμε στην οικογένεια για 450.000km (δεν ηταν καν audi/γερμανικό ή premium μαρκα).

Edited by Kavouras
  • Like 2

Καλησπερα, φιλος ενδιαφερεται και θα παει αμεσα να κοιταξει απο κοντα το συγκεκριμενο s3.

https://www.car.gr/12889440-audi-s3

Η τιμη μου φαινεται υπερβολικα χαμηλη..Γνωριζει καποιος καμια πληροφορια για το συγκεκριμρνο; Θα ελεγχθει στην Λαμια στην αντιπροσωπεια της audi και θα ειναι και φανοποιος εκει. Αν υπαρξει προβλημα( μηχανικο ή σασί) φανταζομαι θα το βρουν..

το αγόρασες !!!???  δεν υπάρχει η αγγελία

το αγόρασες !!!??? δεν υπάρχει η αγγελία

Το πηρε τελικα ο φιλος μου τωρα μολις το φεραμε Πατρα! Δεν φανηκε να χει σοβαρο τρακαρισμα. Ιμαντα θελει λογικα και μαζεματακια στο εσωτερικο. Παει ψιλοκαλα αν και apr

Τα ειπες σχεδον ολα.

ΥΓ: δεν ειναι δικαιολογια το οτι το αμαξι ειναι 10 ετών. Και το δικο μου ειναι 10 ετών, Το εχω για καθημερινο αμαξι, αλλα ετσι δεν ειναι το εσωτερικό Ουτε κατ ελάχιστο. Ουτε και ο «γάιδαρος»/αμαξι που ειχαμε στην οικογένεια για 450.000km (δεν ηταν καν audi/γερμανικό ή premium μαρκα).

Ξερω κ εγω αλλωστε σαν καινουριο το εχω. Το βασικο ειναι οτι αλλαξε 2 χερια και το οτι ειναι 12 ετων ειναι σε δευτερη μοιρα.

• Like 1

Μόνο σ'εμένα δεν φάνηκε ΤΟΣΟ χάλια; Οκ λιγο στα καθίσματα, δεν φρόντιζε τα δέρματα, δεν είδα κάτι τόσο τρομερό από εκεί και πέρα.

Καλοτάξιδο να το χαρεί ο φίλος σου και ελπίζω να μην έχει άλλα θέματα!

• Like 1

και το δικό μου τρίτο χέρι το πείρα, εκτός από μαζέματα είναι άψογο

• Like 1

επειδη δεν είδα την αγγελία, αλλά διάβασα πιο πάνω για αντιπροσωπία Λαμίας....να ρωτήσω, εαν το αμάξι είναι από Λαμία? χρώμα κτλπ....

Το κάθε αμάξι μπορεί να μην έχει συντηρηθεί καλά και από εμφάνιση κάποια πράγματα να ξενερώνουν. Το βασικό όμως είναι το σασί να μην έχει τράκες και μηχανικά μοτέρ, σασμάν & haldex να είναι σε καλή κατάσταση.

• Like 1

Το κάθε αμάξι μπορεί να μην έχει συντηρηθεί καλά και από εμφάνιση κάποια πράγματα να ξενερώνουν. Το βασικό όμως είναι το σασί να μην έχει τράκες και μηχανικά μοτέρ, σασμάν & haldex να είναι σε καλή κατάσταση.

Βασικά το σασί είναι το πιο σοβαρό και που θα γίνει το deal-break-point, γιατί ακόμα και χωρίς όριο χρημάτων, αν έχει χαλάσει, δεν φτιάχνεται. Τέλος. Και φυσικά δεν αναφέρομαι σε πόρτες, φτερά, πορτ-παγκάζ, καπώ, φανάρια, αλλά στο βασικό σασί του αυτοκινήτου (κολώνες, πάτωμα κτλ).

Όλα τα άλλα με λίγα ή πολλά λεφτά μπορείς να τα φέρεις στο εργοστασιακό επίπεδο ή ακόμα και στο επίπεδο του καινούριου (εξαρτάται φυσικά από το τι είσαι διατεθημένος να πληρώσεις).

• Like 1

εν κατακλειδι το συγκεκριμενο βαση εξοπλισμου χιλιομετρων κ φθορων πωληθηκε σε σωστη τιμη νομιζω...τωρα ο καθενας αποφασιζει αναλογως το μπατζετ του κ της διαθεσης που εχει να το φερει στα γουστα του!!!

καλοριζικο στον ιδιοκτητη του!!!!

απ οσο κοιταζα την τελευταια εβδομαδα το συγκεκριμενο το οποιο μιλαμε ηταν το φθηνοτερο που επαιζε στο car.gr...

• Like 4