Jump to content

Βελτίωση φρένων, κωδικός ανταλλακτικού;


Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω βρει τις δαγκάνες της φωτογραφίας αλλά δεν μπορώ να βρω τον κωδικό ανταλλακτικού ώστε να δω σε ποια διάμετρο δίσκου ταιριάζουν. Από το QR code finder μου βγαίνει ο κωδικός 8W0615106DQ αλλά με μια γρήγορη αναζήτηση βρίσκω ότι ανoίκει σε δαγκάνες του S4, πολύ διαφορετικές από αυτές της φωτογραφίας. Μπορεί κάποιος πιο ανακατεμένος με τα ανταλλακτικά να βοηθήσει; (από αντιπροσωπείες ξεχάστε το...)

Φιλικά,

Γιάννης 

12811048_3_b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη,

με αυτον τον κωδικο το ΕΤΚΑ δεν κατατασει πουθενα το ανταλλακτικο. Αναφερει ομως οτι εχει αντικατασταθει απο το 8W0615106CA και αυτο με την σειρά του απο 3 κωδικους

8W0615108D

8W0698151AC

8S0698471 

που φαινεται να ειναι μια αναλυση σε κομματια της δαγκάνας.

Τωρα αυτά ανηκουν σε Α4 2018, Α5 2017, Α6 2019, Α7 2019

Με αυτους τους κωδικους και μπαινοντας σε ενα απο αυτα τα αμαξια, βλεπω οτι αντιστοιχει σε δισκο 318Χ30  5/112

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες πάλι! Κρίμα όμως γιατί ταιριάζει σε δίσκους ίδιους με τους δικούς μου. Και είχα μια ελπίδα. Η αναζήτηση συνεχίζεται...

Σε ευχαριστώ πολύ.

Φιλικά,

Γιάννης

Υ.Γ. Να δω πότε θα εγκαταστήσω το ΕΤΚΑ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Γεια σου μεγάλε Γιάννη.

Προσπαθώ να σου στείλω PM αλλά δεν μπορείς να το λάβεις... Γιατί;

Κάποιο mail επικοινωνίας;

Edited by Johnny Best
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παρόλο που οι εργοστασιακές δαγκάνες είναι, αν δεν κάνω λάθος, 4-πίστονες...δεν μπορώ να πω ότι με έχουν εντυπωσιάσει και μένα τα φρένα του αυτοκινήτου. Είναι και το βάρος μεγάλο περίπου 1700 κιλά για το allroad. Δεν θέλω να μπω σε διαδικασία αλλαγής φρένων όπως είχα κάνει στο ΤΤ που είχα, αλλά θα σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω κάποια άλλα τακάκια σε πρώτη φάση, πχ ferodo DS 2000.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.