Jump to content

Εξατμιση


silaxim

Recommended Posts

Καλησπερα στην ομαδα.Ενδιαφερομαι για εξατμιση στο s3.Το αυτοκινητο φοραει προγραμα και εισαγωγη.Γνωριζετε καποιον κοντα στον Πειραια?Θελω να κανει αρκετο θορυβο για αυτο και σκεφτομαι για decat system.Ευχαριστω..

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμεινα ευχαριστημένος από τον Μαυροειδάκο στην αργυρουπολη

 

Όχι σε S3 αμάξι βέβαια αλλά από ποιότητα και τεχνογνωσία, υπάρχει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Decat γύρω στα 400 - 500. Πήγαινε όμως εκεί που σε ενδιαφέρει και πάρε προσφορά. Να δεις και δουλειές του. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια.Εχω ακουσει για τον Μαυροιδακο πολυ καλα λογια.Decat θα εχω κανενα θεμα με Κτεο?

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


με Decat μόνο απ έξω από το ΚΤΕΟ μπορείς να περάσεις...Μην κάνεις τον κόπο να πας μόνος σου χωρίς να έχεις γνωστό...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nα βάλεις decat για το θόρυβο κιόλας είναι πολύ λάθος φίλε. Βάλε λιγότερα ή μικρότερα καζάνια. Γενικώς διαφωνώ με το decat ειδικά σε τέτοια setup. Να πω ότι ήταν κάνα extreme στάδιο που δεν θα την πάλευε με τίποτα ένας καταλύτης, πάει και έρχεται.. Γενικώς έχει γίνει πολύ της μόδας το decat πιθανολογώ και λόγω των χρημάτων που απαιτούνται για την αγορά ενός καλού αγωνιστικού καταλύτη. Επίσης οι καμπάνες είναι τσουχτερές σε περίπτωση μπλόκου με το χειρότερο σενάριο να σε σταματήσει μπλόκο της ΟΕΠΤΑ καμία περίεργη μέρα σε κανα κοντροστέκι κοντά και να μπλέξεις σε ιστορίες.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι 50-50 για τον καταλυτη..Δε θελω να εχω θεματα με το Κτεο.Οποτε θα το σκεφτω ξανα.Για τον θορυβο παντως θελω να κανει αρκετο,οποτε τα καζανακια να ναι μικροτερα.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μαυροειδακος μπορεί να σου φτιάξει με Vband το κομμάτι που μπαίνει ο καταλύτης να τον βάζεις οπότε θέλεις. Εξτρα κόστος Αλλά αξίζει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσφατα εβγαλα το μεσαιο καζανακι στην φτιαχτη εξατμιση που εχω και ειδα ωραια διαφορα στον ηχο! Δεν χρειαζεται να μπλεξεις με decat.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας.Ειμαι μεταξυ επωνυμης επιλογης ή να επιλεξω απο καποιον ειδικο στον χωρο.(βλςπς Μαυροειδακος).Γνωριζει καποιος το συστημα εξατμισεων της ΙΡΕ F1?Επισης σταθερη αξια ειναι και η Supersprint.Αν καποιος γνωριζει οτιδηποτε,ειτε απο προσωπικη του εμπειρια ειτε απο φιλου του να μου πει την γνωμη του.Απο κοστος επισης που κυμαινονται οι ετοιμες επωνυμες λυσεις οπως αυτες που προανεφερα και που οι custom επιλογες(πχ.Μαυροειδακος);

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις αποψεις σας.Ειμαι μεταξυ επωνυμης επιλογης ή να επιλεξω απο καποιον ειδικο στον χωρο.(βλςπς Μαυροειδακος).Γνωριζει καποιος το συστημα εξατμισεων της ΙΡΕ F1?Επισης σταθερη αξια ειναι και η Supersprint.Αν καποιος γνωριζει οτιδηποτε,ειτε απο προσωπικη του εμπειρια ειτε απο φιλου του να μου πει την γνωμη του.Απο κοστος επισης που κυμαινονται οι ετοιμες επωνυμες λυσεις οπως αυτες που προανεφερα και που οι custom επιλογες(πχ.Μαυροειδακος);

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Η γνωμη μου ειναι να πας σε εναν καλο εξατμισα. Θα σου φτιαξει χειροποιητη ανοξειδωτη. Καλη η supersprint αλλα πληρωνεις το ονομα, δινεις διπλα λεφτα χωρις ουσιαστικο λογο!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης απο κοστος μια καλη custom επιλογη θα σου κοστισει κοντα στο 1000αρικο μαζι με καταλυτη.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και πριν θελω να κανει αρκετο θορυβοεως πολυ θορυβο μιας και το αμαξι ειναι ουσιαστικα τριτο.Τι μου προτεινετε για καλυτερο δυνατο αποτελεσμα απο αποψη αποδοσης και ηχου?Σκεφτομαι και για τη λυση της τοποθετησης κλαπε ηλεκτρονικα για τη μειωση του θορυβου οποτε το θελησω..

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα και πριν θελω να κανει αρκετο θορυβοεως πολυ θορυβο μιας και το αμαξι ειναι ουσιαστικα τριτο.Τι μου προτεινετε για καλυτερο δυνατο αποτελεσμα απο αποψη αποδοσης και ηχου?Σκεφτομαι και για τη λυση της τοποθετησης κλαπε ηλεκτρονικα για τη μειωση του θορυβου οποτε το θελησω..

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Βγαλε μεσαιο καζανακι και αν δεν σε καλυψει βγαζεις και καταλυτη

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα δεν θελω α εχω προβληματα με Κτεο κτλπ.Σκεφτομουν να καταργησω τελειως τα καζανακια και να βαλω σωληνα με καταλυτη και εννοειται το τελικο καζανακι μονο.

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.