Jump to content

Πρόβλημα με το φαναρι εμπρός.


Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα μια βοήθεια. Εχω την Ambition TDi εκδοση και εχω τα εξτρα Xenon φωτα στο αμάξι. Εδώ και μια εβδομαδα οταν βαζω μπρος το αμαξι... Το δεξι φαναρι τρεμοπαιζει συνεχως... Και άλλοτε ανάβει και όλα είναι καλά... Και άλλες φορές τρεμοπαιζει και έπειτα παραμένει σβησμένο (ανάβει μόνο η γραμμή - DayLights) και μου το βγάζει και σαν εδοποιηση στο καντράν. Έχει συμβεί κάτι παρόμοιο σε κάποιον? Τι εγγυηση έχουν αυτά? (Πέρασε η τετραετία που είχα εξαρχής με την αγορα). Λέω μήπως έχουν κάποια έξτρα Εγγύηση σαν φωτα... ή έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον... Δώστε βοήθεια παίδες... Μένω χωρίς φώτα ???

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ! Απλά μου κάνει εντύπωση επειδή ορισμένες φορές λειτουργεί κανονικα... Αν ήταν καμένη η λάμπα δεν θα άναβε καθόλου λογικά. Τι να πω, ίσως να έχεις και δίκιο. Θα τ πάω αντιπροσωπεία αναγκαστικά να δω... Τι και πώς. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Akis90 said:

Ok ευχαριστώ πολύ! Απλά μου κάνει εντύπωση επειδή ορισμένες φορές λειτουργεί κανονικα... Αν ήταν καμένη η λάμπα δεν θα άναβε καθόλου λογικά. Τι να πω, ίσως να έχεις και δίκιο. Θα τ πάω αντιπροσωπεία αναγκαστικά να δω... Τι και πώς. 

Μετά από κάποιο διάστημα θα καεί τελείως και θα βγάζει μωβ χρωμα. (Fast and furious φαση??)

 

επειδη όμως μπορεί να είναι και ballast (ο μετασχηματιστής δηλαδή), πήγαινε να στο κοιτάξουν στην αντιπροσωπεία. (Δύσκολο αλλά όχι απίθανο)

Επίσης δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις τη λάμπα αν δεν ξέρεις. Δεν είναι πολύ δύσκολο. Απλά δεν είναι η τυπική απλή διαδικασία. 

Edited by Kavouras
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τι λάμπες φοράει το αμάξι (Τι μάρκα, ένταση, χρωμα)? Και πόσο περίπου κοστίζουν ξέρει κάποιος? Ρωτάω για να μην με πιάσουν Κωτσο... 

Είναι η Ambition έκδοση με τα Xenon ((με το μπαλάκι μέσα, εκείνο εχει καει στην ουσία, τα ημέρας (η γραμμη) λειτουργεί κανονικα)).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.