Jump to content

2nd NightWalk 2019

Το δεύτερο nightwalk του 2019!
Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

PMS -Patra Motor Show- 2019

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες από την εκδήλωση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

3o NightWalk 24/7 20:00

Περισσότερα
jimakospap

Audi A3 8v 2013 nav system

Recommended Posts

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά στην ομάδα. Έχω βρει από ebay ολόκληρο πιστεύω το γνήσιο σύστημα πλοήγησης για το audi A3 8v με την οθόνη. κεραία. κάρτα με χάρτες. Μονάδα CD and card slot. Κυρία κονσόλα με τα κουμπιά στις ταχύτητες . Μπορώ να τα τοποθετήσω στο αμάξι μου η δεν θα δουλέψουν? Ξέρει κάποιος αν θα χρειαστεί κωδικοποίηση κ που να την κάνω?  Μπορώ να βάλω και τους κωδικούς από κάθε μονάδα αν βοηθάει. Ευχαριστώ

Edited by jimakospap

Λογικα αν ειναι πληρες θα μπορεις. Με κωδικοποιηση στην αντιπροσωπεια γτ θελει και ενεργοποιηση του γνησιου λογισμικου.

Ο μονος ενδιασμος μου θα ηταν αν παιζει καποιο ρολο ο εγκεφαλος ανεσης, αν δλδ το δεχεται σαν αναβαθμιση. Αυτο θα πρεπει να παρεις τηλ στην αντιπροσωπεια να σου πουν.

Κομοτηνή που ρώτησα δεν έχουν ιδέα και δεν θέλουν να ασχοληθούν γιατί τους άφησα αριθμό πλαισίου και κωδικούς από κάθε μονάδα να δούνε αν είναι συμβατά κ με κοιτούσαν σαν να τους έβαλα να φτιάξουν πυραμίδα. Το αμάξι μου έχει mmi με οθόνη στο ταμπλό και μονάδα usb card slot στο ντουλαπακι  αλλά είναι το απλό. Αν βοηθάει

• Haha 1

Γιαυτό ρωτήσω αν ξέρει κάποιος κάποιον ή να το έχει κάνει. Αλλιώς που να μιλήσω που να ξέρει σγουρά κ υπεύθυνα

Σιγουρα κ υπεύθυνα δεν θα σου πει κανείς. Από τη στιγμή που δεν το βγάζει σαν retrofit kit η Audi δεν πρόκειται να πάρει κανείς από αντιπροσωπεία την ευθύνη.  Αυτό που θα έκανα στην θέση σου,  θα μίλαγα με kufatec ή άλλη εταιρεία που κάνουν τέτοιου είδους μετατροπές κ θα τους ρώταγα βάση πλαισίου τι χρειάζεται. Είναι οι μόνοι που θα έχουν μια ιδέα.  Πάντως για να έχεις την μικρή οθόνη, λογικά δεν χρειάζεσαι τπτ περισσότερο απ αυτά που βρήκες.  Ούτως ή άλλως όλες οι μετατροπές αυτές είναι try and error. Καλή συνέχεια

Ευχαριστώ αδερφέ τους έστειλα μνμ με αριθμό πλαισίου και φώτο τα πράγματα, να δούμε αν απαντήσουν.

Καλησπέρα ψαγμένος και εγώ στο θέμα αν και μεγάλη βαβούρα για την 7αρα οθόνη έχω βρει και εγώ εδώ μερικά στην Γερμανία, το θέμα είναι ότι έχουν ασφάλεια προστασίας από την audi και πρέπει να τα πας αντιπροσωπία και να συνδεθούν online για να σου τα αφαιρέσουν την ασφαλεια προστασίας, το κόστος δεν το γνωρίζω... επίσης έχω βρει από aliexpress

Android navi me 10 inces οθόνη που δεν θέλει τόση διαδικασία και μην πω πολύ καλύτερο απο το Original audi nav

https://s.click.aliexpress.com/e/Av0LhF7

Ορίστε και μια ιδέα πως μοιάζει

Το θέμα είναι να ξέρω σίγουρα ότι μπορώ να τα βάλω. Το ότι θα χρειαστεί κωδικοποίηση το ξέρω και δεν πιστεύω να είναι τόσο μεγάλο το κόστος. Τα υπόλοιπα θα τα περάσω εγώ δεν υπάρχει θέμα. Το θέμα να ξέρω ότι συμβαδίζει το αμάξι με τα πράγματα. Κ σε αυτήν που λες εσύ δεν υπάρχει δυνατότητα να κρυφτεί οπότε ενασ μαλακας να βρεθεί σου κάνει ζημιά

Το θέμα είναι να ξέρω σίγουρα ότι μπορώ να τα βάλω. Το ότι θα χρειαστεί κωδικοποίηση το ξέρω και δεν πιστεύω να είναι τόσο μεγάλο το κόστος. Τα υπόλοιπα θα τα περάσω εγώ δεν υπάρχει θέμα. Το θέμα να ξέρω ότι συμβαδίζει το αμάξι με τα πράγματα. Κ σε αυτήν που λες εσύ δεν υπάρχει δυνατότητα να κρυφτεί οπότε ενασ μαλακας να βρεθεί σου κάνει ζημιά

τι ζημία ;

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Να σου σπάσει κανένα τζάμι να προσπαθήσει να την πάρει τόσοι κυκλοφορούν. Τέτοιο θέμα εννοώ.

Καλό αλλά εγώ τα γνήσια τα βρήκα μισή τιμή το θέμα μου είναι να είναι συμβατά με το αμάξι μου. Το πακέτο που βρήκα περιέχει την μεγαλύτερη οθόνη άλλο mmi στο ντουλαπακι και άλλα χειριστήρια στις ταχύτητες όλα γνήσια με κάρτα με χάρτες το θέμα μου είναι αν μπορεί να το ξεκλειδώσει κάποιος αν χρειάζεται γιατί αφού δούλευαν σε άλλο αμάξι δεν ξέρω αν χρειάζεται κάτι στο δικό μου

Είχα γράψει τα παρακάτω και σε ένα άλλο Post σχετικά με το Navigation έχοντας μόνο το απλό MMI.

"Απ΄ότι είδα βγήκε από την Vag-NaviSystems retrofit λύση για το Navigation με το MMI touch (optional) χωρίς να έχεις το connectivity pack. Ακριβό βέβαια όπως ήταν αναμενόμενο. Το έψαξα μιας και εγώ είμαι κάτοχος του απλού MMI. Η αντιπροσωπεία σε πάει σε λύσεις από meta ή από kufatec. Έχει και βίντεο το πως το κάνεις εγκατάσταση."

Σε αυτή την τιμή το έχεις βρει;

Όχι το είδα βγαίνει κάπου στα 2500. Εγώ βρήκα τα γνήσια από τρακαρισμένο στα 350.. Τα καλώδια αλλάζουν όμως η κάνουν τα ίδια εκτός από την κεραία φυσικά. Και θα χρειαστεί κωδικοποίηση και που μπορεί να γίνει

Posted (edited)

Επειδή έχω κάνει κουβέντα με αντιπροσωπεία σχετικά με αυτό δεν αναλαμβάνουν να το περάσουν. Το μόνο που έβαλαν αφού το αγόρασα ήταν το cruise control. Δεν αναλαμβάνουν τίποτα άλλο.

Edited by pierotos
  • Like 1