Jump to content

Recommended Posts

Καλημέρα στην ομάδα! Καθώς οδηγούσα μου έβγαλε ένδειξη ότι είναι ανοιχτή η πόρτα του οδηγού αλλά ήταν κλειστή. Καθώς σταμάτησα και το έλεγξα, παρατήρησα ότι δεν δουλευει η κλειδαριά όταν κλειδωνω και βάζω συναγερμό. Βέβαια κλειδώνει με το κλειδί αλλά δν μπορώ να βάλω συναγερμό. Έβγαλα τη φισα από το εσωτερικό της πόρτας και πάνω από τους μεντεσέδες και πάλι μου έδειχνε ότι είναι ανοιχτή η πόρτα. Έχει καεί η κλειδαριά η υπάρχει περίπτωση να έχει βγει κάποια φισα μέσα από τη κλειδαριά; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας

 

Εάν στο έκανε περιστασιακά, θα μπορούσες να ρίξεις σπρέι επαφών μπας και συνέλθει, θα εξακολουθεί όμως να είναι προσωρινή λύση.

Εάν στο κάνει μόνιμα πια, έχει χαλάσει το ηλεκτρικό του κομμάτι οπότε και πας για αλλαγή ολόκληρης της κλειδαριάς.

3ο σενάριο χειροκίνητο "χειρουργείο" από εσένα (αν πιάνουν τα χέρια σου) ή από κάποιον γνώστη, αν έχεις την απαραίτητη υπομονή.

 

Κόστος από αντιπροσωπεία από 170-210 περίπου. Εμπορίου αρκετά παρακάτω (και την απαραίτητη τύχη για την διάρκεια τους)

 

Κλασικό παραδοσιακό πρόβλημα στα 8P εδώ και χρόνια (παθών και στα 2 πρώτα σενάρια σε 3 κλειδαριές)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σπρευ επαφών ανάμεσα στη φισα ανάμεσα στους μεντεσέδες; η στην εσωτερική φισα της κλειδαριάς; χειρουργείο θα λυθεί το πρόβλημα; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ευάγγελος said:

Σπρευ επαφών ανάμεσα στη φισα ανάμεσα στους μεντεσέδες; η στην εσωτερική φισα της κλειδαριάς; χειρουργείο θα λυθεί το πρόβλημα; 

Τι να σου πω... σπρέι παντού. Δεν το έκανα προσωπικά, στο συνεργείο, ανάμεσα σε άλλες δουλειές, μου έκανε και αυτό.

Για "χειρουργείο" κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθεί προφανώς. Όρεξη και χρόνο να έχει κάποιος που το γουστάρει το εγχείρημα. Εγώ δεν είμαι ένας από αυτούς :).

 

Πάτησε επάνω δεξιά στο search για σχετικά topics.

Γενικά καλό είναι να βλέπουμε εάν υπάρχει σχετικό θέμα που δίνει, αν όχι άμεσες απαντήσεις, διαφωτίζουν αρκετά πολλά θέματα (όπως το τωρινό δικό σου). 

Όχι τίποτε άλλο, κρίμα για τα μέλη που έγραψαν τόσα για να υπάρχει η πληροφορία διαθέσιμη σε όλους.

Αν δεν απαντά σε τίποτε από αυτά που αναζητείς, εννοείται πως ανοίγεις νέο θέμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα.

Θα εκπλαγείς (θετικά) με την πληροφορία παντός θέματος που έχουν συγκεντρώσει τα μέλη του club.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.