Jump to content

Εμφάνιση και φωτισμός


Recommended Posts

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω led η λάμπες λευκού τύπου. Έχετε να μου προτείνετε κάτι σχετικά οικονομικό και ποιοτικό; εννοείται μαζί με τα προβολακια(παρακαλώ να έχουν ίδιο φωτισμό  τα πάνω φώτα με τα προβολακια) Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2019 at 2:08 PM, Ευάγγελος said:

Καλησπέρα! Θέλω να βάλω led η λάμπες λευκού τύπου. Έχετε να μου προτείνετε κάτι σχετικά οικονομικό και ποιοτικό; εννοείται μαζί με τα προβολακια(παρακαλώ να έχουν ίδιο φωτισμό  τα πάνω φώτα με τα προβολακια) Ευχαριστώ 

Βάλε λάμπες λευκού τύπου.

Τα led ακόμα δεν φωτίζουν τόσο καλά όσο οι αλογόνου (Εκτός αν πάρεις πολύ ακριβές led που όμως πάσχουν από το ίδιο πράγμα που πάσχουν και οι φτηνές Led*)

Είχα ψάξει στο παρελθόν αν βάλω led Λάμπες πίσω (Ρ21W είναι οι πίσω λάμπες μας =>sportback).

Φωτίζανε το ίδιο ή χειρότερα από τις πυρακτώσεως και για να πάρω κάποιες καλύτερης ποιόητητας που φώτιζαν (μάλλον) περισσότερο είχαν 20€ η μία.

Και οι αλογόνου έχουν 1€ η μία? 0,10€ η μία? :) (λάμπες για πίσω)

 

 

*οι κραδασμοί

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα τι εννοείς! Τι μαρκα  μου προτείνεις να βάλω ώστε να έχουν ίδιο χρώμα τα πάνω με τα προβολακια; πάνω παίρνει η7; τα προβολακια τι παίρνει; πρέπει να είναι canbus ότι βαλω; 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις έχω αλλάξει όλες εκτός από τις ψείρες, μικρή και μεγάλη σκάλα είναι Η7 και ομίχλης Η11 αν δεν κάνω λάθος. Έχω βάλει τις Philips DiamondVision.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτές μου προτείναν αδερφέ. Σετ πάνω κάτω στα 40 ευρώ. Είσαι ευχαριστημένος από το φωτισμό και τη ποιότητα; η μεγάλη σκάλα έχει γρήγορη απόκριση; εύκολη η τοποθέτηση; ευχαριστώ πολύ παιχτούρα μου. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο πάνε ίσως και λίγο παραπάνω, η τοποθέτηση είναι εύκολη δες βέβαια και ένα βιντεακι να δεις πως μπαίνουν. Μόνο η αριστερή στην μικρή σκάλα με παίδεψε λίγο γιατί πρέπει να μπει κάπως ανάποδα, μισή ώρα δουλειά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την ποιότητα και την απόκριση πολύ καλή σαν εργοστασιακή τον φωτισμό ίσως να τον ήθελα λίγο πιο δυνατό αλλά πολύ πιθανόν να ενοχλεί τον απέναντι. Γενικά είναι η καλύτερη επιλογή.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.