Jump to content

Μεμβράνη nardo grey


Nikos Xrys

Recommended Posts

Παιδια όσοι ασχολείστε με το θεμα μεμβράνες κλπ ξέρετε αν μπορει καποιος να βγαλει συγκεκριμενο χρωμα μεμβράνης η ειναι στάνταρ!Πχ ενδιαφέρομαι παρα πολυ να ντυσω το αμαξι αλλα μονο με το γνωστό χρωμα της audi nardo grey θεωρω ειναι το πιο ομορφο χρωμα που μπορει να φορεθεί σε audi !

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις τις εταιρίες που φτιάχνουν μεμβράνες, υπάρχει σαν χρώμα σχεδόν σε όλες. Ίσως να έχει ψιλοδιαφορά σε απόχρωση-σκουρότητα με το γνήσιο αλλά δύσκολα θα είναι αντιληπτή

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, georgio3gr said:

Αν ψάξεις τις εταιρίες που φτιάχνουν μεμβράνες, υπάρχει σαν χρώμα σχεδόν σε όλες. Ίσως να έχει ψιλοδιαφορά σε απόχρωση-σκουρότητα με το γνήσιο αλλά δύσκολα θα είναι αντιληπτή

Οταν λες εταιρίες εννοεις τις μεγάλες πχ 3Μ κλπ η υπαρχει καποιο μαγαζι που στην αθηνα πχ που φτιαχνει κατα παραγγελια 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, metero said:

???το ποντίκι το καλύτερο χρωμα ???!!!????σοβαρα τώρα ???!!!!??????????

χαχαχα δν ξερω για μενα παντα ετσι το θεωρω πολυ ομορφο βεβαια δν το εχω δει ποτε απο κοντα!Ειδικα αμα συνδυαστει με μαυρη ζαντα μαυρη γριλια μπροστα θεωρω θα ειναι πολυ ιδιαιτερο και ομορφο https://www.youtube.com/watch?v=W7EKLlECAJE

Link to comment
Share on other sites

Γούστα είναι αυτά, αλλά εμένα προσωπικά δεν με τρελαίνει.... Είμαι  υπέρ των πιο διαχρονικών χρωμάτων....Θεωρώ ότι είναι μια  μόδα που γρήγορα θα περάσει. Άσε που μοιάζει σαν να το πήρες από τον φανοποιό με το αστάρι....?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Theodore Saba said:

Γούστα είναι αυτά, αλλά εμένα προσωπικά δεν με τρελαίνει.... Είμαι  υπέρ των πιο διαχρονικών χρωμάτων....Θεωρώ ότι είναι μια  μόδα που γρήγορα θα περάσει. Άσε που μοιάζει σαν να το πήρες από τον φανοποιό με το αστάρι....?

Ναι ειναι σαν ματ αλλα οχι ακριβως ματ ειναι περιεργο αρκετα αλλα αυτο μενα ειναι που μου κανει κλικκ!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, metero said:

υποθέτω σκέφτεσαι κάτι τέτοιο

 

 

καλα ναι οκ αλλα οχι τοσο ακραιο ! Δηλαδη wideboy τοσο χαμηλωμα κλπ αλλα ναι χρωματικα κατι παρομοιο! ΠΧ μιας και εχω Α3image11-jpeg.44659

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, metero said:

Το πορτοκαλί είναι ποιο ωραίο

 

420x315.jpg

 

Καλο και το πορτοκαλί πολυ ομορφο αλλα too much βεβαια για μεμβράνη θα το σκεφτόμουν μιας και μπορεις να τη βγάλεις αργοτερα για μόνιμο χρωμα σιγουρα οχι 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω με σιγουριά ,για το αν θα βρεις την απόχρωση αυτή ακριβώς σε μεμβράνη γιατί δεν ξέρω.
Αλλα ας υποθέσουμε ότι τη βρίσκεις ή έστω με μικρή απόκλιση,το σίγουρο είναι ότι μια μεμβράνη κατά τη γνώμη δεν μπορεί ποτε να φτάσει το επίπεδο γυαλίσματος μιας βαφής.
Ειδικά δε αν έχεις μετρο σύγκρισης με τις φωτό που βρίσκεις στο διαδίκτυο οπου είναι γυαλισμένα τα βερνίκια, και έτσι το οραματιζεσε,αστό...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχε γνωστος μου s3 8p με μεμβρανη nardo grey και ηταν φανταστικο απο κοντα.

 

Στα αρνητικα τωρα:

 

Μετα απο 1-1,5 χρονο απο τα πλυσιματα αρχιζει και κανει γραμμες/αραχνες οπως στο μαμα βερνικι, με τη διαφορα οτι δεν φευγουν με αλοιφες...

 

Θα πρεπει καθε 2-3 χρονια να την αλλαζεις δυστυχως.

 

FB_IMG_1567968866573.jpg

FB_IMG_1567968828502.jpg

Edited by csaris
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, csaris said:

Ειχε γνωστος μου s3 8p με μεμβρανη nardo grey και ηταν φανταστικο απο κοντα.

 

Στα αρνητικα τωρα:

 

Μετα απο 1-1,5 χρονο απο τα πλυσιματα αρχιζει και κανει γραμμες/αραχνες οπως στο μαμα βερνικι, με τη διαφορα οτι δεν φευγουν με αλοιφες...

 

Θα πρεπει καθε 2-3 χρονια να την αλλαζεις δυστυχως.

 

FB_IMG_1567968866573.jpg

FB_IMG_1567968828502.jpg

Ναι ειναι πανέμορφο απο οτι ειδα βγαινει το χρωμα αυτο σε μεμβράνες γνωρίζουμε καθολου που παίζουν τα κόστη ντυσίματος ολοκλήρου αμαξιού;

Link to comment
Share on other sites

Στις 8/9/2019 στις 11:27 ΜΜ, Nikos Xrys είπε

Ναι ειναι πανέμορφο απο οτι ειδα βγαινει το χρωμα αυτο σε μεμβράνες γνωρίζουμε καθολου που παίζουν τα κόστη ντυσίματος ολοκλήρου αμαξιού;

 

1200-1400E αναλόγως χρώματος και αυτοκινήτου απ'ότι είχα ρωτήσει...

Link to comment
Share on other sites

απο ψαξιμο που ειδα μου πολυ αρεσε η AllstarAplies βεβαια ειναι θεσσαλονικη αρα δυσκολο !!Γενικα απο οτι ρωτησα και ειδα οι τιμες ειναι υπερβολικες για κατι που σε 3 χρονια μαχ ειναι για πεταμα!Κριμα γιατι μου ειχε καλοαρεσει η ιδεα! το lava grey χρωμα μου δυσκολα συνδυαζεται με γυρω γυρω αξεσουαρ και ηθελα να το ανανεωσω ! αν επαιζαν οι τιμες μπαλιτσα κατω απο χιλιαρικακι θα το σκεφτομουν πολυ σοβαρα!Προσ το παρον παμε για ζαντες-φρενα και βλεπουμε καλυτερα το 1500ρι αν το ειχα να το βαλω στο μοτερ !

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2019 at 6:07 PM, Prince_73 said:

 

Οι καλύτερες μεμβράνες πάντως απο όσο έχω ρωτήσει/ψάξει ειναι της Avery Dennison...

Στην αμερικη ειναι νο1 η Avery απο κατι channels που παρακολουθω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, οι τιμές είναι τσιμπημένες διότι ποντάρουν στο ότι ανα πάσα στιγμή γυρνάς στο εργοστασιακό χρώμα, σημαντικό για την μεταπώληση του αυτοκινήτου, και στην καλή δουλειά που κάνουν (οι συγκεκριμένοι που ανέφερες στην Θεσσαλονίκη)... Στην Θεσσαλονίκη έχει και άλλα μαγαζιά που στο ντύνουν στα 600+- Ευρώ αλλά δεν γνωρίζω πόσο καλή δουλειά γίνεται...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.