Jump to content

A4 2007 1.8tq 20v ώρα για σύνταξη, συζήτηση για καινούργια τύπου SUV με χώρους στα 25000 καινούργιο η ελαφρώς μεταχειρισμένο 2εστίας.


Recommended Posts

Για σας αγαπητοί φίλοι της Audi,

 

ήρθε η ώρα για αλλαγές και δυστυχώς για μεγάλους συμβιβασμούς .

 

Ψάχνουμε με την σύζυγο οικονομικό ευρύχωρο αυτοκίνητο στα 2000 κυβικά για να το χαρούμε το μέγιστο δυνατό .

 

Δυστυχώς στο VW group εκτός απο το οριακό σε χώρους t-roc 2.0tsi 4motion στα 30Κ εύρο αυτοκίνητο δοκιμής δεν βρίσκουμε.

Το μπάτζετ 25Κ μέχρι 2 ετών η καινούργιο πάντα βενζίνη μιας και θα μπει και υγραέριο μετα .

 

Τώρα κοιτάμε το Mazda cx5 2.0lt fwd στα 26χιλ ευρό του κουτιού.

 

Ποια η άποψη σας μιας και απο Mazda δεν εχω εμπειρία .

 

Κοιτάξαμε και το νεο skoda superb 2020 το ποιο φτηνό 27χιλ ευρό με τον 1.5tsi με τα 150 άλογα , πολλά μου φενονται τα βαλάντια για ενα 1500 κυβικά αυτοκίνητο.

 

Καλά για Α6 δεν γίνεται είναι αλλού το κόστος.

 

Οπότε εκτός απο το Mazda δεν βλέπουμε αλλο οικονομικό....

 

Όλες οι προτάσεις σας γνώμες δεκτές ....

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή επιλογή σε αυτά τα χρήματα. Το mazda είναι φρέσκια πρόταση και αφού μπορείς να αντέξεις το βάρος των 2.0 , δεν θα σου λείψει η δύναμη. Δεν είναι turbo αλλά όταν γνώμονας σου είναι η οικονομία, τα υπόλοιπα περισσεύουν. Στα ίδια χρήματα, εγώ θα κοιτούσα και τον πρωτοπόρο σε αυτή την κατηγορία, το TOYOTA RAV4 

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2019 at 12:33 AM, s2abt said:

 

Για σας αγαπητοί φίλοι της Audi,

 

ήρθε η ώρα για αλλαγές και δυστυχώς για μεγάλους συμβιβασμούς .

 

Ψάχνουμε με την σύζυγο οικονομικό ευρύχωρο αυτοκίνητο στα 2000 κυβικά για να το χαρούμε το μέγιστο δυνατό .

 

Δυστυχώς στο VW group εκτός απο το οριακό σε χώρους t-roc 2.0tsi 4motion στα 30Κ εύρο αυτοκίνητο δοκιμής δεν βρίσκουμε.

Το μπάτζετ 25Κ μέχρι 2 ετών η καινούργιο πάντα βενζίνη μιας και θα μπει και υγραέριο μετα .

 

Τώρα κοιτάμε το Mazda cx5 2.0lt fwd στα 26χιλ ευρό του κουτιού.

 

Ποια η άποψη σας μιας και απο Mazda δεν εχω εμπειρία .

 

Κοιτάξαμε και το νεο skoda superb 2020 το ποιο φτηνό 27χιλ ευρό με τον 1.5tsi με τα 150 άλογα , πολλά μου φενονται τα βαλάντια για ενα 1500 κυβικά αυτοκίνητο.

 

Καλά για Α6 δεν γίνεται είναι αλλού το κόστος.

 

Οπότε εκτός απο το Mazda δεν βλέπουμε αλλο οικονομικό....

 

Όλες οι προτάσεις σας γνώμες δεκτές ....

 

Ευχαριστώ.

 

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

 

 

 

Ξέρω ότι έχει κυκλοφορήσει πολύ αλλά γιατί όχι qashqai?

Το πήρε το ντίζελ (δικίνητο) ο μπατζανάκης μου. Πολύ άνετο στο δρόμο. Πολλούς χώρους, καινούριο (Σημαντικό) και στο budget σου.

Δεν ξέρω όμως πολλές λεπτομέρειες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι έχει κυκλοφορήσει πολύ αλλά γιατί όχι qashqai?
Το πήρε το ντίζελ (δικίνητο) ο μπατζανάκης μου. Πολύ άνετο στο δρόμο. Πολλούς χώρους, καινούριο (Σημαντικό) και στο budget σου.
Δεν ξέρω όμως πολλές λεπτομέρειες.

Για σας αγαπητοί φίλοι της Audi,
 
ήρθε η ώρα για αλλαγές και δυστυχώς για μεγάλους συμβιβασμούς .
 
Ψάχνουμε με την σύζυγο οικονομικό ευρύχωρο αυτοκίνητο στα 2000 κυβικά για να το χαρούμε το μέγιστο δυνατό .
 
Δυστυχώς στο VW group εκτός απο το οριακό σε χώρους t-roc 2.0tsi 4motion στα 30Κ εύρο αυτοκίνητο δοκιμής δεν βρίσκουμε.
Το μπάτζετ 25Κ μέχρι 2 ετών η καινούργιο πάντα βενζίνη μιας και θα μπει και υγραέριο μετα .
 
Τώρα κοιτάμε το Mazda cx5 2.0lt fwd στα 26χιλ ευρό του κουτιού.
 
Ποια η άποψη σας μιας και απο Mazda δεν εχω εμπειρία .
 
Κοιτάξαμε και το νεο skoda superb 2020 το ποιο φτηνό 27χιλ ευρό με τον 1.5tsi με τα 150 άλογα , πολλά μου φενονται τα βαλάντια για ενα 1500 κυβικά αυτοκίνητο.
 
Καλά για Α6 δεν γίνεται είναι αλλού το κόστος.
 
Οπότε εκτός απο το Mazda δεν βλέπουμε αλλο οικονομικό....
 
Όλες οι προτάσεις σας γνώμες δεκτές ....
 
Ευχαριστώ.
 
Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk
 
 

Είναι άλλη κατηγορία μεγέθους το cx5 μονο με το xtrail συγκρίνετε στα ίδια λεφτά επίσης αλλά το μαζντα είναι πιο καλο στην άσφαλτο και στα περιφερειακά του πιο φρέσκο

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας συνάδελφος πήρε καινούριο το Hyundai Tuscon και είναι πολύ ευχαριστημένος τόσο από χώρους όσο και από οδηγική συμπεριφορά...

Υ.Γ.: Το Β7 σου έχει ελληνικές πινακίδες; Αν ναι και το πουλάς, στείλε μου προσωπικό μήνυμα με τα specs του... Ψάχνει ένας φίλος...

Link to comment
Share on other sites

Αέριο σε ιαπωνικό καλύτερα μην βάλεις γιατί δεν το πολύ αντέχουν κ καίνε βαλβίδες. Ειδικά σε quasqai με τίποτα. Στα 2λιτρα με 25κ παίρνεις αμαξάρα.... X3 bmw diesel με 180αλογα 4 ετιας τετρακίνητο... Τρομερό αμαξι

Και αξιόπιστο. Bmw 320d με 190 άλογα κ κατανάλωση 6,5 με 7λιτρα μικτή. 

Επίσης μπορείς να δεις σε καινούργιο το scoda karoq. Προσωπικά θα έπαιρνα το x3 αν ήθελα suv δεν συγκρίνεται.... Αν ήθελα καινούργιο το hyundai.... Κ εννοείται πάντα πετρελαίου... 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πάρε εξαρχής το μοτέρ που θες.

Προσωπικά δε θα σου πρότεινα να κοιτάξεις ένα μοντέλο το οποίο πρέπει να το τροποποιήσεις, για να αντέχεις να το συντηρήσεις.

 

Η λύση του αερίου είναι κατά τη γνώμη μου γι' αυτούς που δεν έχουν σκοπό να αλλάξουν αμάξι γιατί το αμάξι τους τους το παίρνουν φτηνά και πιστεύουν ότι δεν πρόκειται να βρουν ίδιο/αντίστοιχο αμάξι σε budget χρημάτων που αντέχουν να δώσουν ή κάτι που να τους καλύπτει καλύτερα τις ανάγκες τους (πχ να σου πάρουν ένα Q5 2.0TQ Stronic στα 15k€ και να πρέπει να δώσεις τουλάχιστον άλλα 20κ, για να πάρουν το όχημα που θέλουν)

Άπό την άλλη δεν αντέχουν να πληρώνουν το καύσιμο του υπάρχοντος οχήματος, οπότε είναι "μπλοκαρισμένοι" σε μία κατάσταση που πρέπει κάπως το υπάρχον αμάξι να καίει λιγότερο. Εκεί κουμπώνει άριστα η τροποποίηση του οχήματος σε "αέριο"...

 

Αλλά να πάρεις ένα αμάξι (μεταχειρισμένο ή καινούριο) και να το κάνεις "αέριο" από την 1η μέρα? Είναι σα να αποδέχεσαι/παραδέχεσαι (στον εαυτό σου) ότι έκανες λάθος επιλογή οχήματος από την 1η μέρα!

Πόσο μάλλον στην περίπτωση σου όπου διαθέτεις 25.000€, που υπάρχουν ακόμα και καινούρια αμάξια με τα χαρακτηριστικά που θες (πχ qashqai όπως έγραψα ...αλλά σίγουρα υπάρχουν κι άλλες επιλογές).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον καταλήξαμε σε κάτι πιο νορμάλ και απλοϊκό Δείτε :
I found this offer on AutoScout24.

https://www.autoscout24.com/offers/volkswagen-golf-variant-1-5-tgi-bm-highline-cng-dsg-cng-black-462249af-a453-41bd-9a38-083e1637d42a?utm_source=android-share

Mileage: 5 km
First registration: -/-
Final price: € 26,750.-



Και φώτο απο κοντά το είδαμε σήμερα

36b8b922e954159ca5d8fca130193e0e.jpg556b19a31c2486145b37561519e026c3.jpg

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλή καλή επιλογή και φυσικά εργοστασιακά μελετημένο - κατασκευασμένο . Το cng είναι το ποιο φθηνό καύσιμο ακόμη και σε σχέση με το lpg. Μόνο ένα θέμα υπάρχει , τουλάχιστον για την υπόλοιπη Ελλάδα εκτός Αθήνας, το δίκτυο ανεφοδιασμού. Αλλά έχεις και την επιλογή να καις και βενζίνη νομίζω. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το αγοράσαμε το γκολφακι, τώρα το α4 πωλείται όπως είναι επιπλωμένο ....


Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το αγοράσαμε το γκολφακι, τώρα το α4 πωλείται όπως είναι επιπλωμένο ....

 

 

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

 

 

Audi A4 TQ 2007 B7 1.8t 20v s line υγραέριο landi rezo 260.000χλμ, kw variant 3 πριν 2.5 χρόνια μπήκε ,καινούργιο δίσκο πλατό 1.5 χρόνο φορεμενο, βλάβη 1+2 κύλινδρος χαμηλή συμπίεση λογικά αλλαγή φλατζας με πλανισμα καπάκι θέλει και οδηγους για βαλβίδες ...τεσπα

Ανακύκλωση μου το ζητάνε 2400 ευρό , όποιος θέλει με 2400 δικό του

Είναι στο Βέλγιο , κινείτε απλά ρεταρη στο ρελαντί, Τετάρτη το δίνω μιας και παραλαμβάνω το γκολφ.

 

Συγγνώμη για το βιαστικό του θέματος αλλά το γκολφακι είναι ευκαιρία μιας και είναι εκθεσιακό και το ζητάνε και άλλοι...

 

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα ! 
 
 
@  9 λίτρα ούτε σκούτερ να ήταν . Πάρε και κανένα  extra δοχείο για τα μακρινά ταξίδια ! 
Ναι με 9 λτ κάνω άνετα 100χλμ στην σπορτ επιλογή 130 άλογα μονο Βενζίνη λολ,
ευτυχώς Βέλγιο έχουν πιο πολλά πρατήρια με φυσικό αέριο απο ότι Ελλάδα .

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με 9 λτ κάνω άνετα 100χλμ στην σπορτ επιλογή 130 άλογα μονο Βενζίνη λολ,
ευτυχώς Βέλγιο έχουν πιο πολλά πρατήρια με φυσικό αέριο απο ότι Ελλάδα .

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

Πάει το εργαλείο τώρα ήρθε το πολυεργαλειο της οικογένειας , αλλαγή σελίδας ...67f9b5f73b0b8165ad801d1df5894157.jpg394dbfbc63025de15322a25ad0a64019.jpg

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο ! 
 
 
Κοίτα να δεις ρε φίλε, παρόλο τα 12 χρόνια του β7 , παραμένει πανέμορφο. Κρίμα είναι να καταλήξει στην ανακύκλωση 
Εξωτερικό δεν τα πονάνε τα αυτοκίνητα για αυτούς είναι ενα αναλώσιμο προϊόν , είναι κρίμα αλλά έπρεπε να γίνουν όλα γρήγορα τεσπα πάει το εργαλείο πάμε για οικογενειακές καταστάσεις.

Sent from my ASUS_X00ID using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.