Jump to content

Εγκατάσταση MMI από το μηδέν


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω ένα Audi 8V TDI του 2015 χωρίς ΜΜΙ και χειριστήρια. Έχω βρει από Ebay πακέτο εργοστασιακή οθόνη, μονάδα μέσα στο ντουλαπάκι και χειριστήρια στην κονσόλα. Τιμόνι με χειριστίρια βρίσκω εύκολα. Υπάρχει κάποιος που το έχει ξανακάνει, γίνεται ή ζητάω πολλά ??

71187582_2438881086329005_89593288377499648_n.jpg

71765757_650244262166127_8960348780813615104_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολα γινονται, με το αναλογο κοστος.

Ηχοσυστημα δεν ξερω να σου πω, αλλα για το τιμονι, επειδη το εκανα, το πιθανοτερο να χρειαστεις εγκεφαλο ανεσης που να το υποστηριζει(και να αντιστοιχει στο αμαξι σου, την επαθα για αυτο στο λεω). Επιδης θα χρειαστει το καλωδιο του αεροσακου που ταιριαζει με τα κουμπια

Υποθετω οτι το ηχοσυστημα δεν θα χρειαστει κατι το ιδιαιτερο, αν εχεις ολη την καλωδιωση.

Το σιγουρο ειναι οτι θα χρειαστεις αντιπροσωπεια να στα ξεκλειδωσει ολα αυτα(ηχοσυστημα, εγκεφαλο ανεσης)

Καλο κουραγιο

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Γειά σας! Έχω και εγώ το ίδιο θέμα με τον Nick p

 

θα ήθελα να μάθω που την έκανες την μετατροπή και με τι κόστος παρακαλώ!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/17/2020 at 9:32 AM, HRAKLHS said:

Γιατί δεν βάζετε aftermarket navi πχ rsnav κτλπ

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Μπαίνει κάτι άλλο εκτός μαμά εκεί; 

Αν έχεις βρει κάτι, αν θέλεις πες μου 

 

Link to comment
Share on other sites

https://rsnav.com/collections/s2-android-systems-for-audi/products/10-25-android-7-1-2-4gb-64gb-s2-navigation-system-for-audi-q3
Ορίστε το rsnav προσωπικά πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο σε aftermarkt γιατί έχει καλό σέρβις, ναι θα μου πεις κινέζικο αλλά έχεις πολλά έξτρα. Είναι στην λίστα μου για τέλος της χρονιάς γιατί θα βγει καινούργιο μοντέλο.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, HRAKLHS είπε

https://rsnav.com/collections/s2-android-systems-for-audi/products/10-25-android-7-1-2-4gb-64gb-s2-navigation-system-for-audi-q3
Ορίστε το rsnav προσωπικά πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο σε aftermarkt γιατί έχει καλό σέρβις, ναι θα μου πεις κινέζικο αλλά έχεις πολλά έξτρα. Είναι στην λίστα μου για τέλος της χρονιάς γιατί θα βγει καινούργιο μοντέλο.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Αυτό είναι για Q3, αυτό είναι για το Α3 https://rsnav.com/collections/s2-android-systems-for-audi/products/10-25-android-7-1-2-4gb-64gb-s2-navigation-system-for-audi-8v-a3-s3-rs3?variant=31715641622631

 

Το πρόβλημα από όσο ξέρω είναι πως αυτά είναι για αυτοκίνητα που προυπήρχε εργοστασιακή εγκατάσταση MMI (μικρόφωνα, χειριστήρια ΜΜΙ) και απλά κουμπώνεις την aftermarket οθόνη. Στο δικό μου και σε αρκετών άλλων είναι ότι έπρεπε να περαστεί εξαρχής η εγκατάσταση του MMI (μικρόφωνo, χειριστήριo-κονσόλα ΜΜΙ στο κέντρο, καλωδίωση καινούργια, πολυλειτουργικό τιμόνι κτλ..)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.