Jump to content

Λάδι στο καπάκι της καδενας


Recommended Posts

Γειά σας παιδιά   έχω αλλάξει  καδένα   και βλέπω ότι  το καπάκι τις καδένας   στην ενώσει με το Κάρτερ  έχει λίγο διαρροή  γνωρίζει  κανένας  την διαδικασία  πόσο είναι  το κόστος και αν θα πρέπει  να πάρω καινούργιο καπάκι   Γτ  σε ένα συνεργείο  μου είπαν καινούργιο καπάκι   και κόστος  περίπου 400 ευρώ  και μου φάνηκαν λίγο πολλά.

Edited by dimitris_nasto
Link to comment
Share on other sites

Το topic μεταφέρθηκε (μιας και στα... αξεσουάρ ένδυσης δεν έχει πολλά κοινά σημεία...)

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2019 at 6:33 PM, dimitris_nasto said:

Γειά σας παιδιά   έχω αλλάξει  καδένα   και βλέπω ότι  το καπάκι τις καδένας   στην ενώσει με το Κάρτερ  έχει λίγο διαρροή  γνωρίζει  κανένας  την διαδικασία  πόσο είναι  το κόστος και αν θα πρέπει  να πάρω καινούργιο καπάκι   Γτ  σε ένα συνεργείο  μου είπαν καινούργιο καπάκι   και κόστος  περίπου 400 ευρώ  και μου φάνηκαν λίγο πολλά.

Γράψε μας ποιό μοτέρ έχεις.

Σαν κόστος αν είναι το καπάκι στο κάτω μέρος του μοτέρ (που περιλαμβάνει και τσιμούχα στροφάλου) εμένα μου φαίνεται οκ. Εγώ τόσα θυμάμαι (τάξη μεγέθους) οτι μου κόστισε στο συνεργείο που το πάω.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αν το λάδι βγαίνει από την ένωση ίσως θέλει άνοιγμα και σωστό κόλλημα. Καλό είναι να πάρεις και καμία ακόμη γνώμη από μηχανικό. Το ίδιο θέμα έχω και εγώ στο κάτω καπάκι. Έχω μια μικρή διαρροή  άλλα προς το παρόν το έχω αφήσει έτσι.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Audi a4 b8 2.0 tfsi   το μπροστινό  καπάκι αυτό που έχει και το  σολινα του δείκτη λαδιου  το λάδι  το βγάζει στην ενώσει με το  Κάρτερ  Αλαλ έρχεται από το καπάκι  της καδενας και όχι απο το  Κάρτερ. Φυσικά και θα πάω και αλλού.  Σας ευχαριστώ πολύ. 

Edited by dimitris_nasto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.