Jump to content

Αμορτισερ


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρόνια. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Έχω το a3 του 2015 την έκδοση ambition η οποία έχει την σπορ αναρτηση ( χαμηλωμένο κατά 1,5 cm από την κανονική ανάρτηση). Είμαι σε δίλημμα μεταξύ των bilstein b6 και b8 όσον αφορά ποιο θα έχει καλύτερη συμπεριφορά. Οι απόψεις που έχω ακούσει τείνουν προς το b8. Ξέρει κάποιος ποιο αμορτισερ ταιριάζει  στο συγκεκριμένο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 1/4/2020 at 10:45 PM, dimgko said:

Καλησπέρα και καλή χρόνια. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Έχω το a3 του 2015 την έκδοση ambition η οποία έχει την σπορ αναρτηση ( χαμηλωμένο κατά 1,5 cm από την κανονική ανάρτηση). Είμαι σε δίλημμα μεταξύ των bilstein b6 και b8 όσον αφορά ποιο θα έχει καλύτερη συμπεριφορά. Οι απόψεις που έχω ακούσει τείνουν προς το b8. Ξέρει κάποιος ποιο αμορτισερ ταιριάζει  στο συγκεκριμένο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ένα τηλ στον Ρελλα και θα ενημερωθείς 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

καλημέρα παιδιά
στην Ελλάδα μίλησα με τον Κορφιάτη Σωτήριο στην Πάτρα, ο οποίος με συμβούλεψε αρκετά καλά και μου έδωσε πολύ καλές τιμές.

 

Εγώ κατέληξα στα B8 της Bilstein - αλλά ΑΝ έβγαζε η ΚΟΝΙ αμορτισέρ για το αμάξι μου θα έπαιρνα εκείνα (KONI Special Active), καθώς διάβασα εξαιρετικές κριτικές.

 

Αυτά άμα θες να πας σε αμορτισέρ, αν θες Coilovers αλλάζει εντελώς η ιστορία

 

Τώρα όσον αφορά τα Β6/Β8, είναι ουσιαστικά ΑΚΡΙΒΩΣ τα ΙΔΙΑ αμορτισέρ με τη μόνη διαφορά τους στο ύψος. Το Β8 είναι πιο χαμηλό από το Β6 για εφαρμογή σε αυτοκίνητα με ήδη "χαμηλωμένη/σπορ" ανάρτηση.

 

ΠΧ για το δικό μου αμάξι η Bilstein έδινε μόνο το Β8 ελέω χαμηλών ΟΕΜ ελατηρίων.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.