Jump to content

Αντηλιακές μεμβράνες


Recommended Posts

1 hour ago, Kavouras said:

Δεν ξέρω αν είναι απαραίτητα καλό αυτό βέβαια. 

Γιώργο αυτό είναι η μόνη απορία, αν σε περίπτωση κάτι συμβεί και θες να βγεις δεν το έχω ρωτήσει, στα άλλα απάντησαν τα παιδιά, ασφάλεια σε κλοπή, σύγκρουση κτλ.
Θυμάμαι είχα δει παλιότερα ότι ήθελε 20+ λεπτά για να καταφέρουν να την σκίσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12 hours ago, K.A.R.R. said:

Γιώργο αυτό είναι η μόνη απορία, αν σε περίπτωση κάτι συμβεί και θες να βγεις δεν το έχω ρωτήσει, στα άλλα απάντησαν τα παιδιά, ασφάλεια σε κλοπή, σύγκρουση κτλ.
Θυμάμαι είχα δει παλιότερα ότι ήθελε 20+ λεπτά για να καταφέρουν να την σκίσουν.

Κοίτα, θα μπορούσε το υλικό να έχει διαφορετική συμπεριφορά ανάλογα με τη φορά του. Πχ όταν η πίεση έρχεται από την πλευρά του τζαμιού σε σχέση με το να το κάνεις εσύ από μέσα. 

Από την άλλη, υπάρχει περίπτωση διασωστικό μέσο (πχ πυροσβεστες ή νοσοκόμοι) να πρέπει να σε βγάλουν από το αμάξι. οπότε ξαναλέω, ίσως δεν είναι καλό να είναι άθραυστη*.

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω, αλλά το "θωρακισμένο" πρέπει να έχει μία φορά κανονικά, για λόγους ασφαλείας. Γι' αυτό και θέλει ένα μέτρο όλο αυτό με την προστασία. Μην καταλήξεις δηλαδή να κάνεις φρούριο το σπίτι / αμάξι σου για να μην μπουν οι κλέφτες και τελικά να μην μπορείς ούτε εσύ να βγεις/μπεις σε αυτό.

 

Τη σκέψη μου καταθέτω. Αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει περισσότερα, ευχαρίστως να με διαψεύσει και να σκεφτώ κι εγώ να βάλω θωρακισμένες στην επόμενη τοποθέτηση...

 

 

*δεν υπάρχει κάτι που δε χαλάει, δεν κόβεται ή δεν ξεκλειδώνει. Απλά θέλει περισσότερο χρόνο. Απλά το 20 λεπτά για να αφαιρέσεις ένα τζάμι είναι σημαντικός χρόνος και προσωπικά με τρόμαξε λίγο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 11:57 AM, Kavouras said:

Δεν το έχω ψάξει παραπάνω, αλλά το "θωρακισμένο" πρέπει να έχει μία φορά κανονικά, για λόγους ασφαλείας. Γι' αυτό και θέλει ένα μέτρο όλο αυτό με την προστασία. Μην καταλήξεις δηλαδή να κάνεις φρούριο το σπίτι / αμάξι σου για να μην μπουν οι κλέφτες και τελικά να μην μπορείς ούτε εσύ να βγεις/μπεις σε αυτό.

 

Τη σκέψη μου καταθέτω. Αν υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει περισσότερα, ευχαρίστως να με διαψεύσει και να σκεφτώ κι εγώ να βάλω θωρακισμένες στην επόμενη τοποθέτηση...

 

 

*δεν υπάρχει κάτι που δε χαλάει, δεν κόβεται ή δεν ξεκλειδώνει. Απλά θέλει περισσότερο χρόνο. Απλά το 20 λεπτά για να αφαιρέσεις ένα τζάμι είναι σημαντικός χρόνος και προσωπικά με τρόμαξε λίγο.

 

Σωστά τα λες και πρέπει να ρωτήσω κάποιον που να ξέρει ή αν περάσω από το κατάστημα για αυτό σε περίπτωση ανάγκης που θέλει κάποιος από έξω να τον βγάλει γρήγορα.

Τσέκαρε το βίντεο

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα φίλοι. Τώρα το καλοκαίρι με τις ζέστες αποφάσισα να βάλω φιμέ αντηλιακές μεμβράνες. Ποια πιστεύετε πως είναι η καλύτερη επιλογή? Είμαι ανάμεσα από LLumar και 3Μ. Έχετε δοκιμάσει κάποια από αυτές? Περιμένω τις συμβουλές σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

υπάρχει ήδη topic σχετικό μέσα στο section του Α3 8Ρ.

 

 

το μεταφέρω.

Πιστεύω ότι εδώ θα βεις αυτό που ψάχνεις.

Προσωπικά πιστεύω ότι οι μεμβάνες είναι "ό,τι πληρώνεις παίρνεις" (όπως ίσως και στα περισσότερα πράγματα που αφορούν το αμάξι).

Edited by Kavouras
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.