Jump to content

Κοντερ


Recommended Posts

Για πειτε μου παιδες αν μπορω να αλλαξω το κοντερ στο αμαξι μου, εχει ακομα πανω απο το 1.6 το κοντερ και μαλλον δειχνει οτι ναναι. μπορω να βαλω του 1.8τ πανω ?

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου παιδες αν μπορω να αλλαξω το κοντερ στο αμαξι μου, εχει ακομα πανω απο το 1.6 το κοντερ και μαλλον δειχνει οτι ναναι. μπορω να βαλω του 1.8τ πανω ?

Λογικα μπορεις να βαλεις το κοντερ απο το 1.8Τ χωρις το τετραγωνακι απο το κομπιουτερ ταξιδιου,αν δεν το εχει και εσενα το 1.6 σαν εξτρα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα μπορεις να βαλεις το κοντερ απο το 1.8Τ χωρις το τετραγωνακι απο το κομπιουτερ ταξιδιου,αν δεν το εχει και εσενα το 1.6 σαν εξτρα.

post-404-1158583160_thumb.jpg

 

αυτο το κοντερ εχω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο μπορω να δω,γιατι ειναι μικρη η εικονα,το εχει εσενα.

Αλλα μια χαρα ειναι το κοντερ σου.Μετρα το με κανα αλλο αμαξι η δες αν εχει κλιμα,τα χλμ για να δεις αν κλεβει.

Παντως αν θελλεις να το αλλαξεις μαλλον αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο μπορω να δω,γιατι ειναι μικρη η εικονα,το εχει εσενα.

Αλλα μια χαρα ειναι το κοντερ σου.Μετρα το με κανα αλλο αμαξι η δες αν εχει κλιμα,τα χλμ για να δεις αν κλεβει.

Παντως αν θελλεις να το αλλαξεις μαλλον αλλαζει.

πως μπορω να δω τα χιλιομετρα απο το clima ?

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις όμως κοντέρ θα έχεις πρόβλημα με το immobilizer.

Θα πρέπει να [πας μετά στην αντιπροσωπεία να στο ξεκλειδώσουν (με γερανό θα πας γιατί δε θα παίρνει μπρος!)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με το κολπο απο το κλιμα που λεει τα χιλιομετρα... και κατι δεν παει καλα...

εvω περιμενα να δω στο κοντερ 140 και στο κλιμα 150-160, στο κλιμα εδειχνε 130 :(

Τι σκ@τ@ γινετε?

Edited by Fokos
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με το κολπο απο το κλιμα που λεει τα χιλιομετρα... και κατι δεν παει καλα...

εvω περιμενα να δω στο κοντερ 140 και στο κλιμα 150-160, στο κλιμα εδειχνε 130 :(

Τι σκ@τ@ γινετε?

 

κοιτα αν εχεις τελικα κοντερ απο 1600 κανονικα πρεπει να χανει.

π.χ αν πηγαινεις με 140 κοντερισια η πραγματικη ειναι παραπανω 160 περιπου λογω οτι εχεις 1.8Τ μοτερ.

τωρα αν εχεις απο 1.8Τ κοντερ ειναι λογικο να δειχνει λιγοτερο το κλιμα επειδη δειχνει τη πραγματικη.

εκτος αν το κλιμα μετραει τη πραγματικη βαση του κοντερ γι αυτο σου δειχνει παρακατω

Edited by tolis7
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με το κολπο απο το κλιμα που λεει τα χιλιομετρα... και κατι δεν παει καλα...

εvω περιμενα να δω στο κοντερ 140 και στο κλιμα 150-160, στο κλιμα εδειχνε 130 :(

Τι σκ@τ@ γινετε?

Μήπως έχεις αλλάξει κατά πολύ διάμετρο τροχών σε σχέση με αυτά που είχε από το εργοστάσιο; Παίζει κι αυτό... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει κατά πολύ διάμετρο τροχών σε σχέση με αυτά που είχε από το εργοστάσιο; Παίζει κι αυτό... ;)

18 φοραω, σιγουρα φταιει και αυτο. το θεμα ειναι αν μπορω να βαλω αλλο κοντερ πανω και πως

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

μια και υπάρχει αντίστοιχο topic είπα να γράψω εδώ την απορία μου.

 

λοιπόν θέλω να αλλάξω τα όργανα μου γιατί η lcd κεντρική οθόνη παρεζοσε πνεύμα. ποσο δύσκολη είναι αυτή η δουλειά? τα όργανα που θα πάρω θα είναι μεταχειρισμένα από αντίστοιχο αυτοκίνητο 8l 1.8T. είναι plug η play η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Πάρης

Link to comment
Share on other sites

μια και υπάρχει αντίστοιχο topic είπα να γράψω εδώ την απορία μου.

 

λοιπόν θέλω να αλλάξω τα όργανα μου γιατί η lcd κεντρική οθόνη παρεζοσε πνεύμα. ποσο δύσκολη είναι αυτή η δουλειά? τα όργανα που θα πάρω θα είναι μεταχειρισμένα από αντίστοιχο αυτοκίνητο 8l 1.8T. είναι plug η play η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Πάρης

 

κάποια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παιδες ξερει κανεις αν προγραμματίζεται το κοντερ??? εχω αυτοκινητο 1.8τ και φοράει μάλλον απο 1.6 και δειχνει ότι να ναι.........

αν ξερει κανεισ ασ μου στειλει καμια λυση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Γεια σας παιδια.... Πριν λιγο μου αναψε το οκ στο καντραν κιτρινο και αμεσως μετα μου μενει οκ κοκκινο. Δεν το εχω ξαναπαθει.... Μενει στασιμο εκει.γνωριζετε κατι;

 

Στάλθηκε από το Lenovo A536 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.