Jump to content

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ AUDI


Recommended Posts

Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από σωστό κατάστημα Ελλάδας ή εξωτερικού?

Ψάχνω αμορτισέρ και δισκόπλακες για το allroad μου.

Έχω βρει αυτούς :

https://www.antallaktikaonline.gr/

...έχει ψωνίσει κανένας σε αυτούς???Εντυπώσεις???Εναλλακτικές??

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι Γερμανικό site (το ίδιο με το autodoc.gr) , συνήθως καλές τιμές και σχετικά γρήγορη αποστολή. 

 

Πριν αγοράσεις κάνε έρευνα αγοράς και από τοπικά καταστήματα καμιά φορά μπορεί να βρεις καλύτερη τιμή ή αν είναι πολύ κοντά προσωπικά προτιμώ τους Έλληνας να βοηθάμε λίγο και την κατάσταση εδώ.

Edited by Chris1967
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ιδιες τιμες με εδω παιζει το autodoc, δεν αξιζει.

 

Προσωπικα ψωνιζω απο 2 καταστηματα εδω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ονοματα δεν αναφερω για να μην κανουμε διαφημιση.

 

Αν ψαξεις στο google θα βρεις τα ιδια ή αντιστοιχα.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, csaris said:

Ιδιες τιμες με εδω παιζει το autodoc, δεν αξιζει.

 

Προσωπικα ψωνιζω απο 2 καταστηματα εδω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος! Ονοματα δεν αναφερω για να μην κανουμε διαφημιση.

 

Αν ψαξεις στο google θα βρεις τα ιδια ή αντιστοιχα.

δεν είναι ντροπή. Για πες... :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωστά καταστήματα, αλλά αν ψάξεις μπορείς να βρεις και από άλλα.

 

Κανένα κατάστημα δεν έχει τις καλύτερες τιμές σε όλα, θέλει έρευνα αγοράς πάντοτε.

 

Προσωπικά έχω εμπιστοσύνη και στον μηχανικό μου και ότι έχει προμηθευτεί για μένα ήταν σε καλές τιμές και δεν χρειάστηκε να ψάχνω, να τα παραλαμβάνω και να του τα κουβαλάω.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2020 at 10:56 AM, Chris1967 said:

Γνωστά καταστήματα, αλλά αν ψάξεις μπορείς να βρεις και από άλλα.

 

Κανένα κατάστημα δεν έχει τις καλύτερες τιμές σε όλα, θέλει έρευνα αγοράς πάντοτε.

 

Προσωπικά έχω εμπιστοσύνη και στον μηχανικό μου και ότι έχει προμηθευτεί για μένα ήταν σε καλές τιμές και δεν χρειάστηκε να ψάχνω, να τα παραλαμβάνω και να του τα κουβαλάω.

Συνήθως τα internet-ικά μαγαζιά έχουν στους "κράχτες" καλές τιμές και σε αρκετά άλλα όχι.

πχ τακάκια, δισκόπλακες, λάδια μπορεί να βρεις φοβερές τιμές και σε άλλα πράγματα όχι.

 

 

 

ΥΓ: προσωπικά προτιμώ να τα παίρνει ο μηχανικός μου, χάνοντας ίσως ένα μικρό μέρος από το κέρδος που θα είχα τελικά, αλλά παίρνει και την ευθύνη (ότι πήρε το σωστό ανταλλακτικό αλλά και αν χαλάσει νωρίτερα λόγω ελαττώματος, να μου το αλλάξει χωρίς να μπλέξω με το "στείλτο στο μαγαζί, να δουν ή βεβαιωθούν ότι όντως έτσι είναι και δεν πας να τους κοροϊδέψεις, να μείνεις ίσως και χωρίς αμάξι μέχρι να βρεις άκρη" κοκ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.