Jump to content

Θέλω να αλλάξω λαδια ,ομως...


Recommended Posts

...βρίσκομαι σε μια σύγχυση.

Το αμάξι ένα S3 8p,το οποιο δουλεύει από την αρχή ως τώρα, με castrol Edge 5-30 LL .(και εγώ να μην θέλω να πάω σε άλλο)

Το πρόβλημα μου είναι ότι τα castrol έχουν καταντήσει πλέον σαν γυαλιά ηλιου  rayban ,δηλαδη υπάρχει κίνδυνος να πέσεις σε μαιμου.

 

Από ένα γνωστό μου μαγαζί που πούλαει,μου είπε ότι η μαιμου πλέον δεν ξεχωρίζει με τίποτα σχεδόν!

Δηλαδή πιάσε το αυγο και κουρευτο!

Αυτός με διαβεβαίωσε ότι είναι γνησιότατα τα δικά του,και ότι τα περνει απ'ευθειας από τη επίσημη αντιπροσωπεία της castrol.

Aλλα και πάλι ,εαν θέλουμε το πιστεύουμε...

 

Μια "λύση"για να είμαι απολυτα σίγουρος θα ήταν να απευθυνόμουν σε επίσημο διανομεα

https://www.castrol.com/el_gr/greece/home/distributors.html

όμως δεν ξέρω κατά ποσο μπορεί να συνεργάζονται με πελάτη λιανικής (με επαγγελματικό ΑΦΜ αγορας όμως)

 

Θα ήθελα τη άποψη σας.Εχει αντιμετωπίσει κανεις άλλος το εν λόγο ζήτημα?

 

 

Edited by aggelos1986
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά κάνεις και κοιτάς στους επίσημους διανομείς γιατί πλέον το castrol το πουλάνε μέχρι και στα περίπτερα!

 

Αν δε βρίσκεις πάρτο από Καρεντα ή απέξω από το ato24.de

 

 

Link to comment
Share on other sites

...βρίσκομαι σε μια σύγχυση.
Το αμάξι ένα S3 8p,το οποιο δουλεύει από την αρχή ως τώρα, με castrol Edge 5-30 LL .(και εγώ να μην θέλω να πάω σε άλλο)
Το πρόβλημα μου είναι ότι τα castrol έχουν καταντήσει πλέον σαν γυαλιά ηλιου  rayban ,δηλαδη υπάρχει κίνδυνος να πέσεις σε μαιμου.
 
Από ένα γνωστό μου μαγαζί που πούλαει,μου είπε ότι η μαιμου πλέον δεν ξεχωρίζει με τίποτα σχεδόν!
Δηλαδή πιάσε το αυγο και κουρευτο!
Αυτός με διαβεβαίωσε ότι είναι γνησιότατα τα δικά του,και ότι τα περνει απ'ευθειας από τη επίσημη αντιπροσωπεία της castrol.
Aλλα και πάλι ,εαν θέλουμε το πιστεύουμε...
 
Μια "λύση"για να είμαι απολυτα σίγουρος θα ήταν να απευθυνόμουν σε επίσημο διανομεα
https://www.castrol.com/el_gr/greece/home/distributors.html
όμως δεν ξέρω κατά ποσο μπορεί να συνεργάζονται με πελάτη λιανικής (με επαγγελματικό ΑΦΜ αγορας όμως)
 
Θα ήθελα τη άποψη σας.Εχει αντιμετωπίσει κανεις άλλος το εν λόγο ζήτημα?
 
 
Ότι σου είπε ο csaris...

δεν χάνεις τίποτα να πάρεις ενα τηλ...αν κ νομίζω ότι ο αντιπρόσωπος πουλάει χονδρική δηλ παλέτα η βαρέλι...

σε κάθε περίπτωση προσωπικά θα απέφευγα κάστρολ κ για την μαιμουδια κ διότι πιστεύω οτι υπάρχουν στο εμπόριο πολύ καλύτερα λαδια...Αλλά περί ορέξεως...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μιλούσα με άλλον έναν γνωστό μου "λαδα", μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε κάπως ακόμη και από τους επισημους διανομείς...(για το συγκεκριμένο δεν μπορείς να είσαι σίγουρος)

 

Σε γενικότερο πλαισιο εμμεσος πλην σαφώς (σε συχνότητα του τυπου:ρε φιλε τη την ψάχνεις...)μου το πήγαινε να το καταλάβω πως και με τα λαδια ισχύει (και εδώ...) το πυραμιδικό σύστημα.

Δηλαδή ένας είναι ο... από κάτω οι μάρκες...και πιο κάτω εμείς οι "μαλακες"..

Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια...αλλα κάτι πρέπει να πάρω!

 

Van Leb τι άλλο προτείνεις ?

 

 

Edited by aggelos1986
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μιλούσα με άλλον έναν γνωστό μου "λαδα", μπορώ να πω ότι με απογοήτευσε κάπως ακόμη και από τους επισημους διανομείς...(για το συγκεκριμένο δεν μπορείς να είσαι σίγουρος)
 
Σε γενικότερο πλαισιο εμμεσος πλην σαφώς (σε συχνότητα του τυπου:ρε φιλε τη την ψάχνεις...)μου το πήγαινε να το καταλάβω πως και με τα λαδια ισχύει (και εδώ...) το πυραμιδικό σύστημα.
Δηλαδή ένας είναι ο... από κάτω οι μάρκες...και πιο κάτω εμείς οι "μαλακες"..
Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια...αλλα κάτι πρέπει να πάρω!
 
Van Leb τι άλλο προτείνεις ?
 
 
Προσωπικά εδώ κ 7 χρόνια βάζω τα pentosin pentosynth R 5w-40 κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος κ από άποψη θερμοκρασιών κ από την έλλειψη λιπαντικου ανάμεσα στις αλλαγές ...

Εάν δεν χρησιμοποιούσα αυτά θα πήγαινα σε motul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.