Jump to content

Audi a4 b6 1.8 t quattro Bex καταναλωση


Recommended Posts

Καλοσωριζω το forum... Με λένε Κώστα και είμαι από τα Γιάννενα... Μέχρι την Παρασκευή θα είμαι κάτοχος ενός audi a4 1.8t Quattro με κωδικό κινητήρα Bex.. Θα ήθελα να με κατατοπισετε περίπου τι κατανάλωση να περιμένω κύριος σε ανοιχτούς δρόμους με χαλαρή οδήγηση... Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλα τα μελοι! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, metero είπε

εάν κάνεις χιλιόμετρα βάλε αέριο ..... εάν σκέφτεσαι από τώρα την κατανάλωση   ,

Ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση η αλήθεια είναι ότι κάνω χιλιόμετρα, και είχα στο μυαλό μου το υγραέριο μια και έχω ήδη ένα αυτοκίνητο με lpg απροβληματιστο, αλλά ήθελα να μάθω και από εσάς κάτι για την κατανάλωση... Κρίνουμε σε ανοιχτούς επαρχιακούς δρόμους περισσότερο και ο μάστορας μου μου είπε ότι δεν θα κάψω ποτέ λιγότερο από 9 λίτρα στα 100..

Link to comment
Share on other sites

πας για αεριο .... μέχρι να έρθει το υδρογόνο .....   η μετατροπή σε ηλεκτρικό αν και δεν είναι ούτε οικονομικά ούτε οικολογικά όπως λένε ...

Link to comment
Share on other sites

Στις 17/12/2021 στις 2:49 ΜΜ, Kostas 1.8 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση.... 10 εννωεις μικτά??? Η χαλαρά σε ανοιχτό δρόμο?? 

10 μεικτα, σε ανοικτο δρομο χωρις να το πατας μπορει να φτασει και 7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάντως κάτω από 10 δεν έχω δει σε ανοιχτό δρόμο... Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι πάω ποτέ με 100χαω αλλά με περισσότερα, άρα δεν ξέρω εάν μπορεί να χαρακτηριστεί χαλαρή οδήγηση... 

Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν, S3-Nick είπε

Εγώ πάντως κάτω από 10 δεν έχω δει σε ανοιχτό δρόμο... Βέβαια δεν μπορώ να πω ότι πάω ποτέ με 100χαω αλλά με περισσότερα, άρα δεν ξέρω εάν μπορεί να χαρακτηριστεί χαλαρή οδήγηση... 

Εγώ σε Ανόιχτο δρόμο με χαλαρή οδήγηση μέχρι 120 χλμω το είδα περίπου στο 8.5..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με κάνα δυο πατήματα και μετά χαλαρά φτάνω 10..δεν ξέρω αν επιδρά στην κατανάλωση το ότι δουλεύει το μοτέρ χωρις maf.. Πήγα τον άλλαξα αλλά τίποτα έχει θέμα στην καλωδιοση περιμενο να περάσουν οι γιορτές και θα το πάω αντιπροσωπεία.. Γιατι μόνο εκεί θα βρουν άκρη νομιζω

 

Edited by Kostas 1.8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.