Jump to content

Recommended Posts

Έχει κανείς το RNS-E (Navigation Plus) εγκατεστημένο στο αμάξι του; Ενδιαφέρομαι πολύ να το βάλω στο αμάξι μου και έχω διαβάσει και ψάξει αρκετά για αυτό. Κυριολεκτικά μπορεί να κάνει..."παπάδες" με τα ανάλογα περιφεριακά. Αρχικά θα με ενδιέφερε σαν αναβάθμιση του ηχοσυστήματος μιας και μπορεί να παίξει mp3 είτε απο CD είτε απο κάρτες SD (μάλιστα έχει υποδοχές για 2 κάρτες SD....αν του βάλουμε δύο κάρτες των 2Giga η καθεμία φτάνει και περισσεύει). Από άποψη Navigation στην Ελλάδα πως λειτουργεί; Είδα ότι το τελευταιό DVD καλύπτει την Αθήνα. Το υπόλοιπο εθνικό δίκτυο το έχει όμως; Η ταχύτητα ανταπόκρισης μέσα στην Αθήνα είναι καλή;

 

Αν το έχει κάποιος ας μας πει τις εντυπώσεις του, ασχέτως με την κάλυψη των χαρτών.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εχεις βάλει multimedia σύστημα στο αυτοκίνητό σου; Γιατί αν όχι τότε το κόστος να βάλεις το σύστημα της audi είναι τέτοιο που σύντομα θα το ξεχάσεις.. !!! Πληροφοριακά για να συνδεθούν όλα θα πρέπει να φύγει ολόκληρη η κονσόλα μπροστά, αερόσακοι, ντουλαπάκια και δεν συμμαζεύεται!!! Αν επιθυμείς φτηνό κι αξιόπιστο navigation καλύτερα ν'αγοράσεις κάποια έτοιμη συσκευή. Αν πάλι θες να δώσεις παραπάνω λεφτά κι έχεις χώρο 2din στο αυτοκίνητό σου τότε μπορεί να βάλεις κάποιο σύστημα όπως π.χ. της pioneer με 3χιλ. ευρώ.. !!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη το Symphony II που είναι 2DIN. Δε χρειάζεται να αλλάξω τίποτε. Αν είχα απλό RadioCD τότε σίγουρα η αλλαγή ολόκληρης της κονσόλας, κλίμα κτλ είναι αναγκαία.

Φυσικά μιλαώ για μεταχειρισμένο RNS-E απο ebay. Τα παρακολουθώ καιρό τώρα και το λιγότερο που κλείνουν οι δημοπρασίες είναι γύρω στα 600-1000€ και ειναι κομπλέ με τα καλώδια που χρειάζονται για την τοποθέτηση, κωδικό, κεραία GPS και αρκετές φορές και DVD με χάρτες. Μάλιστα μερικοί ψαγμένοι πωλητές προσφέρουν και ξεκλείδωμα για TV in motion.

 

Σίγουρα το να εγκαταστήσεις όλα τα extra του (TV tuner, bluetooth κτλ) κοστίζει περισσότερο απο ένα 2DIN Kenwood που τα έχει όλα. Απλά θέλω κάτι το οποίο θα είναι εργοστασιακό (για να δέσει καλα η κονσόλα), να παίζει mp3, αν κάποια στιγμή βγουν και χάρτες θα έχω έτοιμο και το navi. TV tuner δε το θεωρώ απαραίτητο ουτε και πιστεύω να πιάσω σήμα ποτέ στις περιοχές που κυκλοφορώ. Μια rear view camera όμως συνδεδεμένη στο video in σίγουρα ειναι καλό βοήθημα και πολύ φτηνό στην τοποθέτηση αφού ήδη έχουμε οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω απόλυτα τι λες γιατί μ'ενδιέφερε κι εμένα. Το κόστος είναι απαγορευτικό (ειδικά για εμένα που έχω χώρο μόνο 1din και χρειάζονται πατέντες). Στην δικιά σου περίπτωση είναι καλύτερα τα πράγματα αλλά πάλι η εργασία θα σου στοιχίσει πολλά λεφτά. Για να συνδεθεί το GPS, η κεραία κλπ. πρέπει να ξυλωθούν όλα όπως έγραψα παραπάνω. Μπορείς να πας και να ρωτήσεις ενδεικτικά σε ένα εξουσιοδοτημένο (δεν θα εμπιστευόμουν ένα τυχαίο μαγαζί για κάτι τέτοιο) πόσο περίπου θα πάει η εργασία για να ξέρεις.. Νομίζω ότι αν βγάλεις το navigation από την μέση θα ρίξεις το κόστος πάρα πολύ γιατί απλά η οθόνη η καινούργια θα μπει στον ήδη υπάρχοντα χώρο χωρίς πολλά πολλά.

 

Αν πάλι επιμένεις να το κάνεις, ρώτησε για τιμές πριν, να είσαι προετοιμασμένος..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, δε ξέρω αν έριξες κανα μάτι στο ebay. Θα δείς μερικά με κόστος κοντά 1000€ που έχουν τα πάντα (κονσόλα 2 DIN, clima και το RNS-E). Αν δε σε πειράζει να βάλεις μεταχειρισμένα κομμάτια στο αμάξι σου είναι καλή λύση. Συνήθως όλα προέρχονται απο τρακαρισμένα αμάξια, οπώτε δε μιλάμε για μαιμούδες ανταλλακτικά.

 

Η τοποθέτηση ειναι κυριολεκτικά γελοία. Η κεραία δεν ειναι η κλασσική SharkFin στον ουρανό που απαιτεί ξήλωμα του μισού αυτοκινήτου για να περάσει το καλώδιο της απο μπροστά μέχρι στο πίσω μέρος της οροφής, αλλά μια μικρή σε μέγεθος κέρματος 2€ που την βάζεις πίσω απο το κοντέρ που έχει χώρο και πιάνει και σήμα εύκολα.

 

Κοίτα και εδώ σχετικά με την τοποθέτηση και πες μου αν ειναι δύσκολο ή όχι ή αν χρειάζεται κάποιος "εξειδικευμενος" που θα σου ζητήσει 50€ για να κάνει αυτή τη δουλειά

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-1...473&q=RNS-E

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να δω το video με τον opera αλλά σε πιστεύω. Αν μπορεί να μπει εσωτερικά η κεραία και πιάνει καλά τότε δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Δοκίμασέ το και πες μας τ'αποτελέσματα..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη, δε ξέρω αν έριξες κανα μάτι στο ebay. Θα δείς μερικά με κόστος κοντά 1000€ που έχουν τα πάντα (κονσόλα 2 DIN, clima και το RNS-E). Αν δε σε πειράζει να βάλεις μεταχειρισμένα κομμάτια στο αμάξι σου είναι καλή λύση. Συνήθως όλα προέρχονται απο τρακαρισμένα αμάξια, οπώτε δε μιλάμε για μαιμούδες ανταλλακτικά.

 

Καταρχήν να συμφωνήσω σε ολα με τον Μιχάλη η εγκατασταση δεν ειναι ευκολη και θα σου στοιχίσει .

 

Τωρα στο θεμα μας.

 

1.Στο ebay μπορεις να βρεις δημοπρασίες απο 450 ευρώ ..δεν ξερεις όμως τι παιρνεις και αυτο δεν φαινεται απο την αξιοπιστί του πωλητή ,αλλα απο το γεγονός ότι και ο ιδιος πωλητής δεν ξερει τι ειναι το navi μια και το εχει παρει απο τρακαρισμένο τουητου ,τροπέτο κτλ..

 

Η τοποθέτηση ειναι κυριολεκτικά γελοία. Η κεραία δεν ειναι η κλασσική SharkFin στον ουρανό που απαιτεί ξήλωμα του μισού αυτοκινήτου για να περάσει το καλώδιο της απο μπροστά μέχρι στο πίσω μέρος της οροφής, αλλά μια μικρή σε μέγεθος κέρματος 2€ που την βάζεις πίσω απο το κοντέρ που έχει χώρο και πιάνει και σήμα εύκολα.

 

2.Η κεραία sharkfin me to βυσμα τυπου FAKRA ειναι συμβατή με το navi -mama και τον δεκτη Gps ,η κεραια gps einai υποχρεωτικό να τοποθετειται στην εξωτερική επιφάνεια του αυτοκινήτου στον ουρανο για να εχει ανοιχτο ορίζοντα ΑΛΛΑ και το βασικότερο να γειώνει το όλο κύκλωμα με τη μαγνητική της βαση ( λειτουργει σαν γειωση ) Οι εγκαταστασεις που βαζουν την κεραια πισω απο το τιμόνi ή στο εσωτερικό του τουτου ειναι αποτυχημένες ....

 

Κοίτα και εδώ σχετικά με την τοποθέτηση και πες μου αν ειναι δύσκολο ή όχι ή αν χρειάζεται κάποιος "εξειδικευμενος" που θα σου ζητήσει 50€ για να κάνει αυτή τη δουλειά

 

3.50 ευρώ ειναι λιγα γι αυτη τη δουλειά

Και το κυριότερο οι χαρτες ειναι απαραδεκτοι για ελλάδα ,εχει καποια κομματια της Αττικής & Θεσσαλονίκης + εθνική οδο ας πουμε αλλά μπροστα σε αυτους που κυκλοφορουν για pda ( ngi greek maps) φαινονται πολύ λίγοι

4.Τα παραπάνω τα εχω δοκιμάσει στο παρελθον και κατεληξα σε mio p550 + destinator 6.1.1 + εξ,κεραιa gps

Link to comment
Share on other sites

SkoRpioS συμφωνώ με όσα λες, αλλά απο την άλλη δεν ειναι και κάτι που θα αγοράσεις το πρώτο που θα βρεις στο ebay. Υπάρχουν και πωλητές που πουλάνε αποκλειστικά και μόνο RNS-E ή περιφεριακά αυτών. Προτιμώ να το πληρώσω λίγο παραπάνω σε ένας απο αυτούς και να πάρω κάτι σίγουρο παρά το πιο φτηνό που θα βρώ για να γλυτώσω λεφτά.

 

PPC έχω και τώρα και με βοηθάει απίστευτα. Δεν θέλω να το καταργήσω με το RNS-E. Το θέλω απλά σαν αναβάθμιση του ηχοσυστήματος και αν αργότερα η μαμά AUDI φτιάξει τους χάρτες της σε καλό επίπεδο βλέπουμε. Πάντως είναι καλό να υπάρχει προεγκατεστημένο και ας μη χρησιμοποιείται σαν GPS.

 

Για την κεραία δε το έχω ψάξει αρκετά. Ξέρω όμως ότι το συνδέεις και με το κοντέρ ώστε να πέρνει κι απο εκει σήμα και να κάνει καλύτρο φιξάρισμα στη θέση. Η AUDI το έχει αυτό έτσι ώστε να μπορεί να υπολογίζει έστω και υποτυποδώς τη θέση του κατά την κίνηση του αυτοκινήτου σε τούνελ και σε περιοχές με χαμηλό δορυφορικό σήμα. Απλά σαν ενίσχυση της κεραίας. Αν δω ότι η εσωτερική δεν κάνει δουλεία τότε...την πάτησα και θα αναγκαστώ να βάλω την εξωτερική της AUDI

Edited by ChrisD
Link to comment
Share on other sites

SkoRpioS συμφωνώ με όσα λες, αλλά απο την άλλη δεν ειναι και κάτι που θα αγοράσεις το πρώτο που θα βρεις στο ebay. Υπάρχουν και πωλητές που πουλάνε αποκλειστικά και μόνο RNS-E ή περιφεριακά αυτών. Προτιμώ να το πληρώσω λίγο παραπάνω σε ένας απο αυτούς και να πάρω κάτι σίγουρο παρά το πιο φτηνό που θα βρώ για να γλυτώσω λεφτά.

 

PPC έχω και τώρα και με βοηθάει απίστευτα. Δεν θέλω να το καταργήσω με το RNS-E. Το θέλω απλά σαν αναβάθμιση του ηχοσυστήματος και αν αργότερα η μαμά AUDI φτιάξει τους χάρτες της σε καλό επίπεδο βλέπουμε. Πάντως είναι καλό να υπάρχει προεγκατεστημένο και ας μη χρησιμοποιείται σαν GPS.

 

Για την κεραία δε το έχω ψάξει αρκετά. Ξέρω όμως ότι το συνδέεις και με το κοντέρ ώστε να πέρνει κι απο εκει σήμα και να κάνει καλύτρο φιξάρισμα στη θέση. Η AUDI το έχει αυτό έτσι ώστε να μπορεί να υπολογίζει έστω και υποτυποδώς τη θέση του κατά την κίνηση του αυτοκινήτου σε τούνελ και σε περιοχές με χαμηλό δορυφορικό σήμα. Απλά σαν ενίσχυση της κεραίας. Αν δω ότι η εσωτερική δεν κάνει δουλεία τότε...την πάτησα και θα αναγκαστώ να βάλω την εξωτερική της AUDI

 

οκ ! απλά σου αναφερω ότι προς το παρον δεν τιθεται θεμα ολοκληρωσης χαρτων απο TELEATLAS or Navteq ΓΙΑ ΕΛΛΆΔΑ ,οπότε παπαλα το gps ,τωρα για κεραια κτλ αν βρω χρονο θα ποσταρω τη δικη μου εγκατασταση να παρεις καποιες ιδεες αν και νομιζω ότι καπου το ειχα ξαναδει εδω μεσα απο καποιον ,νομιζω το μελος tpapo ,ross80 έχει ασχοληθει στην ενοτητα gps ..kati δεν θυμαμαι ακριβώς ,ψαξε λιγο στο club ,ΟΚ !

 

Υ.Γ το βρηκα το σημειο ψαξε εδω

gps installation

Edited by SkoRpioS
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Εγω ξετρύπωσα αυτό:

 

http://www.navplus.us/forum/viewtopic.php?t=527

 

φαίνεται και η τοποθέτηση της κεραίας και λίγο που διάβασα στο φόρουμ δεν έχει κανεις προβλήματα με αυτή τη λύση

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βρήκες είναι περισσότερο σχετικό με την αλλαγή της κονσόλας σε διπλή. Οι δικές μου συμπληρώνουν τις δικές σου Μια χαρά πάμε :thumbsup:

 

Άντε να πληρωθώ και απο μια δουλειά που είχα κάνει μήπως και το επιχειρήσω τελικά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομίζω σε πρόλαβα... :P::P:

 

 

Έχω παραγγείλει το RNS-E D version. Παραγγέλνω τώρα και τα καλώδιο και πλαστικά για μετατροπή από Single σε Double Din… :S

Edited by The Dog
Link to comment
Share on other sites

Α, είσαι ο άνθρωπός μου! Εχω ήδη βρει την βάση για double din και το μόνο που θέλω είναι η πρόσοψη για το clima για double din (είναι διαφορετική σε single din που έχω εγώ). Μπορείς να μου πεις τον κωδικό της πρόσοψης; Εσυ έχεις παραγγείλει ολόκληρο τον μηχανισμό του clima;

 

Ολόκληρο τον έχω βρει κι εγώ στα 600 ευρώ (!!).. Πολλά λεφτά και ψάχνομαι μήπως βρω την πρόσοψη..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα το eliminator …τώρα αυτό? Τι θα γίνει? Θα με αφήσεις να γίνω πρωτότυπος? :new_lol:

Τελικά μαζί κάνουμε τα mods. Ότι σκεφτώ να κάνω, το σκέφτεσαι και εσύ… :P:

 

Προσοχή στο clima. Λόγω του ότι στο clima λειτουργεί και σαν διαγνωστικό καταλήγουν πάνω του πολλά πράγματα. Έτσι εάν πάρεις νέο πρέπει να έχει τον ίδιο ακριβός κωδικό με αυτό που αντικαταστάς. Υπάρχουν παρά πολύ κωδικοί και είναι δύσκολο να βρεις όμοιο άλλο ,εκτός εάν πας στην αντιπροσωπεία, αλλά που πρέπει να πλήρωσης το ποσό που έβαλες.

Για το clima εχεις 3 επιλογες.

1. Να πάρεις νέο

2. Να πάρεις ένα μεταχειρισμένο από ebay και να αντικαστησης της πλακετες του με τις δικές σου.

3. Να αλλοίωσης το προϋπάρχουν.

 

Εγώ τείνω προς την 3 επιλογή μιας και πιάνουν τα χεριά μου. Βασικά αυτό που έχουμε τώρα είναι πιο πλάτη και χρειάζεται να κοπούν-τριφτούν τα πλαστικά δεξιά και αριστερά. Το έχουν κάνει πολύ με μεγάλη επιτυχία. Στο κάτω-κάτω μπορώ πάντα, εάν δεν μου αρέσει το αποτέλεσμα να πάω στην δεύτερη επιλογή.

 

Το cage του cabrio διαφέρει από το cage του κανονικού Α4…

Edited by The Dog
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρήκες το RNS? Μεταχειρισμένο απο ebay να υποθέσω...? Αν χρειαστείς βοήθεια επιδήτο έχω ψάξει στείλε μου email.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το βρήκες το RNS? Μεταχειρισμένο απο ebay να υποθέσω...? Αν χρειαστείς βοήθεια επιδήτο έχω ψάξει στείλε μου email.

492 euro +30 μεταφορικά.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...N:IT&ih=006

 

:new_thumright: Βοήθεια είναι πάντα ευπρόσδεκτη..... :new_thumright:

Έχω cabrio και το cage είναι διαφορετικό από ότι στο κανονικό. Δεν βρήκα κανένα DIY για μετατροπή από single σε double din σε cabrio. Με ανήσυχη κάπως αυτό. Εάν έχεις πηγές για DIY θα σε παρακαλέσω να μου τις στείλεις. Όσο περισσότερα documents έχω πριν την εγκατάσταση τόσο το καλύτερο...

Θα χρησιμοποιήσω plug and play plug οπόταν δεν χρειάζεται κάποια μετατροπή στα σύρματα. Βρήκα και 2 πηγές για τον προγραμματισμός

Edited by The Dog
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδί μου, είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος! :P Οπόταν (sic) να βοηθήσω κι εγώ λίγο: http://www.navplus.us/forum/index.php?sid=...a647dea8ee01664 Τώρα αν θα βρεις εκεί μέσα οδηγίες για το κάμπριο δεν ξέρω αλλά νομίζω ότι η εγκατάσταση θα είναι παρόμοια. Νομίζω ότι θα σε βοηθήσει πολύ και το pdf που έχω αναφέρει παραπάνω.

 

Εγώ δεν θα βάλω το RNS μιας και ήδη έχω bluetooth gps, άλλωστε δεν έχω ακούσει και πολύ καλά λόγια για τους χάρτες που περιλαμβάνει για Ελλάδα και χρησιμοποιώ ήδη το καλύτερο: destinator 6. Απλά θέλω να κάνω την μετατροπή σε double din για να μπορέσω να βάλω κάποια double din οθόνη για multimedia. Οι single din που κυκλοφορούν έχουν ίδια τιμή αλλά πετάγονται σαν.. μην πω τώρα!! :P

 

Οι περισσότεροι προτείνουν να προσαρμόσω το υπάρχον climate control, κόβοντας κάποιο μέρος δεξιά-αριστερά αλλά δεν ξέρω πως και που θα το κάνω αυτό κι αν το αποτέλεσμα θα βγει ωραίο εμφανισιακά. Από κωδικούς κάτι έχω βρει και θέλω να τους επιβεβαιώσω στην αντιπροσωπεία. Στο ebay βρίσκεις μεταχειρισμένα και καινούργια climate controls με 150-200 ευρώ, το δύσκολο είναι να βρεις το σωστό!!

 

Εψαξα και στο ΕΤΚΑ αλλά εκεί μέσα σου πετάει 15 κωδικούς χωρίς να διευκρινίζει αν είναι για single ή double din - τρέχα γύρευε!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο www.navplus.us έχει ένα σωρό πράματα και οδηγίες για όλα τα γούστα. Το κακό όπως είπε και ο Μιχάλης είναι οτι ποτε μου δεν ειδα κάποιο καμπριο. Δε το θυμαμαι και καλα το εσωτερικο του αλλα νομίζω ότι η κονσόλα ειναι ίδια, οπότε λογικά δε θα έχεις πρόβλημα. Το μόνο που αλλάζει ειναι το ταμπλο που οι αεραγωγοί είναι στρόγκυλοι πράγμα που δε μας ενδιαφέρει κιόλας στην συγκεκριμένη μετατροπή.

 

Σχετικά με τα καλόδια το μόνο που χρειάζεσαι ειναι το έξτρα καλωδιάκι γι ανα γίνει η σύνδεση και τίποτε άλλο. Αν έχεις ή θέλεις να βάλεις αργότερα κάποιο TV-tuner ή bluetooth ή οτιδήποτε υπάρχουν αντίστοιχα καλώδια ή φτιάχνεις και μόνος σου ανάλογα με τις ανάγκες. Οδιγίες υπάρχουν για τα πάντα στο παραπάνω φόρουμ.

 

Προς Μιχάλη:

Βρες ενα climate control που ειναι για double Din κονσόλες σε τιμή εξεφτελιστική και χρησιμοποιήσε μόνο την πρόσοψη του για να την βάλεις στο δικό σου. Είναι κι αυτή μια λύση αρκετά καλή πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

Η πρόσοψη βγαίνει εύκολα;

Μιχάλης

Μου φαίνεται πως κάποιος από τους δυο μας τα έχει μπερδέψει.

Δεν αλλάζει μονό η πρόσοψη. Αλλάζει όλο το πλαστικό τμήμα του clima.Εγώ έτσι το κατάλαβα από τα post που είδα.

Το site που βάλετε πάνω το ξερώ εδώ και πολύ καιρό. Το πρόβλημα είναι πως δεν έχει DIY conversion για cabrio. Έχει για κανονικό Α4.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για όλο το πλαστικό τμήμα μιλάμε. Δεν ξέρω αν βγαίνει, γι'αυτό ρωτάω. Δυστυχώς πωλείται μόνο ολοκληρωμένο.

 

Για την μετατροπή που θες να κάνεις πόσο διαφορετική μπορεί να είναι η εγκατάσταση του rns-e σε cabrio από την εγκατάσταση σ'ένα κανονικό Α4; Μπορεί η κονσόλα να έχει διαφορετικό μέγεθος αλλά κατά τα άλλα νομίζω ότι η λογική της εγκατάστασης είναι ίδια.

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για όλο το πλαστικό τμήμα μιλάμε. Δεν ξέρω αν βγαίνει, γι'αυτό ρωτάω. Δυστυχώς πωλείται μόνο ολοκληρωμένο.

 

Για την μετατροπή που θες να κάνεις πόσο διαφορετική μπορεί να είναι η εγκατάσταση του rns-e σε cabrio από την εγκατάσταση σ'ένα κανονικό Α4; Μπορεί η κονσόλα να έχει διαφορετικό μέγεθος αλλά κατά τα άλλα νομίζω ότι η λογική της εγκατάστασης είναι ίδια.

Μιχάλης

Και εγώ αυτό νομίζω άλλα για να είμαι σίγουρος εχω παρακείλει ένα conversion kit. Το πλήρωσα αρκετά παραπάνω (150 εύρο) άλλα τουλάχιστον θα είμαι σίγουρος πως όλα θα είναι ένταξη. Έρχεται με οδηγίες και μακέτες για την μετατροπή του clima από single se double. Θα παρακειλω και ένα Bluetooth module και νομίζω είμαι complete. Θα μου λύπη μετά μονό το car-pc (και ενα retrofit ενος multifunction steering wheel)…

Link to comment
Share on other sites

Λέει μέσα και πως να προσαρμόσεις/κόψεις το clima; Μπορείς να γράψεις περισσότερες πληροφορίες, αν π.χ. είναι εύκολο, τι χρειάζεται κλπ.;

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Λέει μέσα και πως να προσαρμόσεις/κόψεις το clima; Μπορείς να γράψεις περισσότερες πληροφορίες, αν π.χ. είναι εύκολο, τι χρειάζεται κλπ.;

Μιχάλης

Θα έχει όλες τις πληροφορίες. Θα έχει και αυτοκόλλητες μακέτες για το κόψιμο του clima. Για αυτό το πλήρωσα παραπάνω…Όταν έρθει θα σκαναρω τα πάντα και θα στα στείλω…

Έχω σκοπό να κάνω ένα DIY για μετατροπή από Single σε double και εγκατάσταση RNS-E

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.