Jump to content

Service στα Β. προάστεια?


Phil78GR

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος αυτοκινήτου AUDI και μένω βόρεια προάστεια, υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει προσωπική εμπειρία απο service στα βόρεια προάστεια και να είναι ευχαριστημένος;

Edited by KAPSALISS
Link to comment
Share on other sites

Ενα VW Polo έχω εδώ και 6 χρόνια, μένω Πεύκη. Το έχω πάει σε αρκετούς. Ευχαριστημένος απόλυτα φυσικά από κανένα. Λιγότερο δυσαρεστημένος με διαφορά είμαι από τον Ραπτόπουλο στην Τατοίου στην Ερυθραία. Εννοείται ότι πουλάει και φτιάχνει και audi.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ποιός είναι ο λόγος που δεν επιτρέπεται να αποτυπώθει στο forum η προσωπική εμπειρία των μελών, όταν αυτη περιλαμβάνει και την κριτική σε κάποια συνεργεία.

 

Εν τέλει μπορούμε να εκφράζουμε ο καθένας ξεχωριστά την αποψή μας χωρίς φόβο και πάθος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω ποιός είναι ο λόγος που δεν επιτρέπεται να αποτυπώθει στο forum η προσωπική εμπειρία των μελών, όταν αυτη περιλαμβάνει και την κριτική σε κάποια συνεργεία.

 

Εν τέλει μπορούμε να εκφράζουμε ο καθένας ξεχωριστά την αποψή μας χωρίς φόβο και πάθος;

 

Το AUDI SPORT CLUB ηταν ειναι και θα ειναι μακρυα απο οικονομικα συμφεροντα . Δεν προωθει ουτε διαφημιζει ΚΑΝΕΝΑ . Ετσι επειδη δεν υπαρχει η δυνατοτητα ελεγχου για το αν η αναφορα συνεργειου ειναι διαφημιστικη η οχι συνισταται η ενημερωση μεσω pm :new_thumright:

 

Αν κοιταξεις λιγο περισσοτερο το forum θα δεις οτι υπαρχει απολυτη δημοκρατια και ολοι μπορουν να λένε ελευθερα την αποψη τους εφοσον τηρουνται οι κανονες χρησης του forum . ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

 

Όταν ζητάς απο τα μέλη αυτού του forum να συνεισφέρουν οικονομικά με 20 ευρώ για προνόμια μέλους όπως τα συνεργαζόμενα καταστήματα, τα οποία δεν ενημερώνωνται παρά μονο αφού καταβληθεί το ποσό, τότε υπάρχει οικονομικό συμφέρον απο την στιγμή που έχεις συνάψει συμφωνία με καταστήματα που κινούνται στον χώρο του αυτοκινήτου και πιθανώς να υπάρξει αρνητική εμπειρία η κατάθεση άποψης απο κάποιο μέλος που πιθανώς να δυσαρεστήσει τον σπονσορά σου.

 

Μπορεί η πρόθεση της ομάδας που δημιούργησε αυτο το forum να μην είναι κερδοσκοπικός αλλά όπως και να έχει όταν ζητάς χρήματα με αντάλαγμα παροχή υπηρεσίας σημαίνει οτι πιθανών να μην είσαι αντικειμενικός.

 

Πάντα φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

 

Όταν ζητάς απο τα μέλη αυτού του forum να συνεισφέρουν οικονομικά με 20 ευρώ για προνόμια μέλους όπως τα συνεργαζόμενα καταστήματα, τα οποία δεν ενημερώνωνται παρά μονο αφού καταβληθεί το ποσό, τότε υπάρχει οικονομικό συμφέρον απο την στιγμή που έχεις συνάψει συμφωνία με καταστήματα που κινούνται στον χώρο του αυτοκινήτου και πιθανώς να υπάρξει αρνητική εμπειρία η κατάθεση άποψης απο κάποιο μέλος που πιθανώς να δυσαρεστήσει τον σπονσορά σου.

 

Μπορεί η πρόθεση της ομάδας που δημιούργησε αυτο το forum να μην είναι κερδοσκοπικός αλλά όπως και να έχει όταν ζητάς χρήματα με αντάλαγμα παροχή υπηρεσίας σημαίνει οτι πιθανών να μην είσαι αντικειμενικός.

 

Πάντα φιλικά

 

μα στη λιστα με τα συνεργαζομενα καταστηματα μπορει να μπει και καποιος που θα προτεινεις εσυ αμα θελεις.

οποτε το οτι βγαινουν λεφτα απο το 20ρικο που δινουμε ειναι τουλαχιστον ανυποστατο.

 

αμα θελεις δεν το δινεις γιατι δεν ειναι υποχρεωτικο οπως γινετε αλλου.οπως θα εχεις δει μπορεις να δεις ολο το forum χωρις να εισαι κατοχος καρτας μελους.το 20ρικο το δινουμε για να συντηρειτε το forum γιατι εχει εξοδα και δεν λεει να τα βαζουν τα παιδια απο την τσεπη τους για να κανουμε εμεις τη πλακα μας εδω.

 

εγω προσωπικα με τοσες γνωσεις που εχω αποκομεισει εδω μεσα και τους φιλους που εχω κανει και το τι υποστηριξη υπαρχει ανα πασα στιγμη σε ολη την Ελλαδα αμα χρειαστεις καποιον επειδη π.χ σου συνεβει κατι και 1000 ευρω να χρειαζοταν να δωσω για να συνεχισει να υπαρχει το club στη ζωη μας θα τα εδινα γιατι καποια πραγματα ειναι πανω απο τα λεφτα...εδω μεσα υπαρχουν αξιες και μπορεις να το διαπιστωσεις αν ερθεις σημερα (τεταρτη) στο olimpico για καφε και γνωριστεις με ολα τα παιδια και ολοι ειναι ανοιχτοι να συζητησουν μαζι σου οποια ανησυχια εχεις για το club η το αμαξι σου η οτι αλλο σε απασχολει.

 

Φιλικα : )))

Edited by tolis7
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

 

Όταν ζητάς απο τα μέλη αυτού του forum να συνεισφέρουν οικονομικά με 20 ευρώ για προνόμια μέλους όπως τα συνεργαζόμενα καταστήματα, τα οποία δεν ενημερώνωνται παρά μονο αφού καταβληθεί το ποσό, τότε υπάρχει οικονομικό συμφέρον απο την στιγμή που έχεις συνάψει συμφωνία με καταστήματα που κινούνται στον χώρο του αυτοκινήτου και πιθανώς να υπάρξει αρνητική εμπειρία η κατάθεση άποψης απο κάποιο μέλος που πιθανώς να δυσαρεστήσει τον σπονσορά σου.

 

Μπορεί η πρόθεση της ομάδας που δημιούργησε αυτο το forum να μην είναι κερδοσκοπικός αλλά όπως και να έχει όταν ζητάς χρήματα με αντάλαγμα παροχή υπηρεσίας σημαίνει οτι πιθανών να μην είσαι αντικειμενικός.

 

Πάντα φιλικά

 

Ας το σχολιάσουν τα μέλη αυτής της Λέσχης καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε,

 

Όταν ζητάς απο τα μέλη αυτού του forum να συνεισφέρουν οικονομικά με 20 ευρώ για προνόμια μέλους όπως τα συνεργαζόμενα καταστήματα, τα οποία δεν ενημερώνωνται παρά μονο αφού καταβληθεί το ποσό, τότε υπάρχει οικονομικό συμφέρον απο την στιγμή που έχεις συνάψει συμφωνία με καταστήματα που κινούνται στον χώρο του αυτοκινήτου και πιθανώς να υπάρξει αρνητική εμπειρία η κατάθεση άποψης απο κάποιο μέλος που πιθανώς να δυσαρεστήσει τον σπονσορά σου.

 

Μπορεί η πρόθεση της ομάδας που δημιούργησε αυτο το forum να μην είναι κερδοσκοπικός αλλά όπως και να έχει όταν ζητάς χρήματα με αντάλαγμα παροχή υπηρεσίας σημαίνει οτι πιθανών να μην είσαι αντικειμενικός.

 

Πάντα φιλικά

 

Aγαπητε φιλε ,

 

Σε διαβεβαιωνω , οπως και πολλα άλλα μέλη αυτης της Λέσχης οτι ο σκοπός της Λέσχης δεν ειναι κερδοσκοπικος . Δεν ξέρω ποσα ξέρεις απο των χωρο των Λεσχων αυτοκινητων αλλα να σε ενημερωσω οτι το AUDI SPORT CLUB δεν προωθει ΚΑΝΕΝΑ οικονομικο συμφερον και δεν ειναι μαγαζακι ΚΑΝΕΝΟΣ οπως δυστυχως συμβαινει σε αλλες Λέσχες . ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΧΟΡΗΓΟ - ΣΠΟΝΣΟΡΑ , ουτε οποιοδηποτε να μας κανει πλατες .

 

Η Λέσχη διμιουργηθηκε απο 8 αρχικα ατομα με σκοπο 1ον να περναμε ολοι καλα σαν μεγαλη ΠΑΡΕΑ , να βοηθαει ο ενας τον αλλον (οπως εσυ ζητας βοηθεια τωρα χωρις να εχεις δωσει ουτε 1€) , και με την φιλοσοφια η ισχυς εν τη ενωσει .

 

Εδω και 2 χρονια εχουμε φτασει σε ενα πολυ καλο επιπεδο , το οποιο μας αναγνωριζουν ΟΛΟΙ στον χωρο των Λεσχων με πολυ κοπο , χρονο και χρημα (ναι απο την τσεπη μας) και καλο θα ήταν πρωτα να ψαξεις , να ρωτησεις να σκεφτεις και μετα να προβεις σε οποιεσδηποτε κριτικες , οι οποιες ειναι καλοδεχουμενες και μας κανουν συνεχως καλυτερους .

 

 

Τελος οσον αφορα την Καρτα Μελους και τα 20€ , αν προσεξεις γραφει με κοκκινα γραμματα "Η απόκτησή της δεν ειναι σε καμία περίπτωση υποχρεωτική" και ο κυριος σκοπος της ειναι να καλυψει τα παγια έξοδα της Λέσχης , π.χ. τα εξοδα του φορουμ ωστε ΟΛΟΙ οπως και εσυ(Δωρεαν) να μπαινεις και να γραφεις ελευθερα την αποψη σου . Δινοντας το "υπερβολικο" αυτο ποσο των 20€ η Λέσχη ανταποδιδει με διαφορα "προνομια" ολους εκεινους που την στηριζουν εμπρακτα . Τωρα αν για εσενα η επιτευξη εκπτωσεων για αυτα τα μελη , θεωρειται οικονομικο συμφερον τοτε μαλλον δεν καταλαβαινεις το "ισχυ εν τη ενωσει" .......

 

Ελα σε μια συναντηση να γνωριστουμε απο κοντα και θα καταλαβεις τι σημαινει "οικογενεια" AUDI SPORT CLUB :new_thumright:

Edited by KAPSALISS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι κάτοχος αυτοκινήτου AUDI και μένω βόρεια προάστεια, υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει προσωπική εμπειρία απο service στα βόρεια προάστεια και να είναι ευχαριστημένος;

 

Στο θεμα μας τωρα.Επειδη βλεπω οτι εχεις το 1.8Τ 8P το καινουργιο δηλαδη πως και δεν πας στην αντιπροσωπια.δεν σε ενδιαφερει η εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kapsaliss,

 

Απ' ότι φαίνεται το βλέπουμε απο διαφορετική σκοπία, πάντως επειδή με ρώτησες για το αν έχω εμπειρία απο λέσχες θα σου πω οτι εχω μεγαλώσει μέσα σε ''πραγματικές λέσχες'' καθώς ο πατέρας μου ηταν εκ των ιδρυτικών μελών της Α.Λ.Α και ο θείος μου ενεργό μελος στον μηχανοκίνητο αθλητισμό και αλητάρχης στο ακρόπολις.

 

Πάντα φιλικά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tolis7,

 

Ζήτησα απο τα μέλη του forum να μου προτείνουν κάποιο εξουσιοδοτημένο συνεργείο στα Βόρεια Προάστεια που να έχουν θέτικη προσωπική εμπειρία, ακριβώς επειδή ειναι το αυτοκίνητο brand new.

 

Έχεις δίκιο διότι δεν το διευκρίνισα οτι ερωτούσα για εξουσιοδοτημένο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Kapsaliss,

 

Απ' ότι φαίνεται το βλέπουμε απο διαφορετική σκοπία, πάντως επειδή με ρώτησες για το αν έχω εμπειρία απο λέσχες θα σου πω οτι εχω μεγαλώσει μέσα σε ''πραγματικές λέσχες'' καθώς ο πατέρας μου ηταν εκ των ιδρυτικών μελών της Α.Λ.Α και ο θείος μου ενεργό μελος στον μηχανοκίνητο αθλητισμό και αλητάρχης στο ακρόπολις.

 

Πάντα φιλικά.

 

Φιλε μου ισως το βλεπουμε απο διαφορετικη σκοπια . Τωρα οσον αφορα τις ..."Πραγματικες Λεσχες'" επετρεψε μου να διαφωνησω μαζι σου .... Πραγματικες Λεσχες ειναι αυτες χωρις οικονομικα συμφεροντα και οχι αυτες που βγαζουν χρημα απο αυτο που αγαπαμε .... το αυτοκινητο :new_thumright:

 

Θα ηθελα πολυ να συζητησουμε απο κοντα για τον χωρο και να ανταλλαξουμε αποψεις :new_thumright:

 

Παντα φιλικα

Edited by KAPSALISS
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά,

 

Και εγώ θα ήθελα να τα πούμε κάποια στιγμή, πάντως μην ξεχνάς οτι η ιστορικές λέσχες που πρωταγωνιστούν σημέρα στην ελλάδα ξεκίνησαν ρομαντικά απο την αγάπη κάποιον για το αυτοκίνητο. Δεδομένου όμως του τρόπου που λειτουργεί σήμερα η κοινωνία μας αναγκάζεσαι αργά η γρήγορα να μπείς στο παιχνίδι των εσόδων εξόδων αν δεν θέλεις να μείνεις στο περιθώριο. Τώρα αν υπάρχουν άτομα με προσωπικό συμφέρον και φιλοδοξίες, καλό θα είναι να απομακρύνονται η έστω να περιορίζονται.

 

Εύχομαι σύντομα το forum να μεγαλώσει και να γίνει το στέκι των απανταχού εραστών της τεχνολογίας και των audi αλλα οταν τα λειτουργικά εξοδα θα αυξηθούν και το μέλος θα ζητά κάτι παραπάνω τότε θα πρέπει κάποιοι να βάλουν το χέρι στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά,

 

Και εγώ θα ήθελα να τα πούμε κάποια στιγμή, πάντως μην ξεχνάς οτι η ιστορικές λέσχες που πρωταγωνιστούν σημέρα στην ελλάδα ξεκίνησαν ρομαντικά απο την αγάπη κάποιον για το αυτοκίνητο. Δεδομένου όμως του τρόπου που λειτουργεί σήμερα η κοινωνία μας αναγκάζεσαι αργά η γρήγορα να μπείς στο παιχνίδι των εσόδων εξόδων αν δεν θέλεις να μείνεις στο περιθώριο. Τώρα αν υπάρχουν άτομα με προσωπικό συμφέρον και φιλοδοξίες, καλό θα είναι να απομακρύνονται η έστω να περιορίζονται.

 

Εύχομαι σύντομα το forum να μεγαλώσει και να γίνει το στέκι των απανταχού εραστών της τεχνολογίας και των audi αλλα οταν τα λειτουργικά εξοδα θα αυξηθούν και το μέλος θα ζητά κάτι παραπάνω τότε θα πρέπει κάποιοι να βάλουν το χέρι στην τσέπη.

συμφωνω...τα σχολια δικα σας...

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά,

 

Και εγώ θα ήθελα να τα πούμε κάποια στιγμή, πάντως μην ξεχνάς οτι η ιστορικές λέσχες που πρωταγωνιστούν σημέρα στην ελλάδα ξεκίνησαν ρομαντικά απο την αγάπη κάποιον για το αυτοκίνητο. Δεδομένου όμως του τρόπου που λειτουργεί σήμερα η κοινωνία μας αναγκάζεσαι αργά η γρήγορα να μπείς στο παιχνίδι των εσόδων εξόδων αν δεν θέλεις να μείνεις στο περιθώριο. Τώρα αν υπάρχουν άτομα με προσωπικό συμφέρον και φιλοδοξίες, καλό θα είναι να απομακρύνονται η έστω να περιορίζονται.

 

Εύχομαι σύντομα το forum να μεγαλώσει και να γίνει το στέκι των απανταχού εραστών της τεχνολογίας και των audi αλλα οταν τα λειτουργικά εξοδα θα αυξηθούν και το μέλος θα ζητά κάτι παραπάνω τότε θα πρέπει κάποιοι να βάλουν το χέρι στην τσέπη.

 

Χαίρομαι που ανέφερες τον παλιο τρόπο που δημιουργούνταν οι λέσχες. Χαίρομαι επίσης που το Audi Sport Club ξεκίνησε με τις ίδιες παλιου τύπου διαδικασίες, άσχετα αν δεν μπορούμε να σας το αποδείξουμε απο εδώ, το 8έμα είναι ότι ήμουν παρών στην γέννηση της και το γνωρίζω. Απλά να σου αναφέρω ότι η λέσχη σε λίγο καιρό συμπληρώνει 2 χρόνια ζωής και τα λόγια που είπε στα προηγουμενα post ο φίλος μου ο kapsaliss είναι ολόσωστα, άσχετα αν τα έχει πληρώσει χρυσα για να τα λέει.

 

Απλά να αναφέρω φίλε Τομπια, ότι ακούγεται άσχημα όταν κάποιο μέλος που δεν έχει προσφέρει ουσιαστικά στην λέσχη ακομα και γιατι ίσως να μην έχει προλάβει χρονικά να το κάνει γιατι είναι νέο, να 8εωρεί ότι το Audi Sport Club έχει προβεί σε οποιαδήποτε συμφωνία που έχει οικονομικό συμφέρον.

 

8α πρότεινα και εγώ με την σειρά μου να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για την λέσχη και αυτό 8α το καταφέρεις όταν γίνεις μέλος της με όλη την σημασία της λέξης. Στο χέρι σου είναι να την κάνεις κομμάτι της ζωής σου ή να την πετάξεις στο κάλαθο των αχρήστων. Προτιμησα το πρώτο και πίστεψε με, περνάω καλα! :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που ανέφερες τον παλιο τρόπο που δημιουργούνταν οι λέσχες. Χαίρομαι επίσης που το Audi Sport Club ξεκίνησε με τις ίδιες παλιου τύπου διαδικασίες, άσχετα αν δεν μπορούμε να σας το αποδείξουμε απο εδώ, το 8έμα είναι ότι ήμουν παρών στην γέννηση της και το γνωρίζω. Απλά να σου αναφέρω ότι η λέσχη σε λίγο καιρό συμπληρώνει 2 χρόνια ζωής και τα λόγια που είπε στα προηγουμενα post ο φίλος μου ο kapsaliss είναι ολόσωστα, άσχετα αν τα έχει πληρώσει χρυσα για να τα λέει.

 

Απλά να αναφέρω φίλε Τομπια, ότι ακούγεται άσχημα όταν κάποιο μέλος που δεν έχει προσφέρει ουσιαστικά στην λέσχη ακομα και γιατι ίσως να μην έχει προλάβει χρονικά να το κάνει γιατι είναι νέο, να 8εωρεί ότι το Audi Sport Club έχει προβεί σε οποιαδήποτε συμφωνία που έχει οικονομικό συμφέρον.

 

8α πρότεινα και εγώ με την σειρά μου να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη άποψη για την λέσχη και αυτό 8α το καταφέρεις όταν γίνεις μέλος της με όλη την σημασία της λέξης. Στο χέρι σου είναι να την κάνεις κομμάτι της ζωής σου ή να την πετάξεις στο κάλαθο των αχρήστων. Προτιμησα το πρώτο και πίστεψε με, περνάω καλα! :new_thumright:

 

Φίλε Legend σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει δεν υπάρχει μεγαλύτερη προσφορά σε ένα forum απο την συμμετοχή, διότι αν δεν υπάρχει συμμετοχή δεν υπάρχει forum, οπότε σε αυτή την περίπτωση δεν θα έπρεπε να λες οτι κάποιο μέλος που δεν έχει παρευρεθεί σε συνάντηση η δεν έχει πληρώσει για την ''συνδρομή'' δεν μπορεί να ασκήσει κριτική στα τεκταινόμενα εντός του forum επειδη δεν είναι πλήρες μέλος. Και δεν πρέπει να το κάνεις διότι έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την ενημέρωση που κάνουν οι creators αυτού του forum για την κάρτα μέλους λέγοντας οτι δεν διαχωρίζεται τους φίλους του forum σε μέλη και μη μέλη.

 

Τέλος θα ήθελα να σου πω οτι επειδη το επαγγελμά μου ειναι οικονομολόγος η κάρτα μέλους στην γλώσσα μας λέγεται παροχή υπηρεσίας διότι προσφέρεις μια υπηρεσία (ειδικές τιμές σε συνεργαζόμενα καταστήματα) ως δέλεαρ για να προσελκύσεις κόσμο με κάποιο οικονομικό αντίτιμο. Μπορεί η προθέσεις συλλογής των χρημάτων να έχουν να κάνουν με τα έξοδα λειτουργίας, αλλά οταν δημιουργείται ενα ταμείο με έσοδα και έξοδα τότε υπάρχει ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.

 

Θα επαναλάβω την ευχή μου το forum να πετύχει, και οσο περνάει απο το χέρι μου με την ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ μου προς αυτη την κατεύθυνση θα κινηθώ αλλά χρείαζεται προσοχή οσον αφορά τον τρόπο λειτουργίας του forum και την διαχείριση του.

 

Φίλικα

Edited by Tompias
Link to comment
Share on other sites

Παρεμβαίνοντας επισημαίνω ότι και οι δύο λέτε το ίδιο πράγμα, ειδωμένο απο δυο διαφορέτικες πλευρές, τη θεωρητικη οικονομική (Tompias) και τη συναισθηματικη (Legend).

 

Στην ουσία αυτό που θα πρέπει να κρατηθεί είναι η αμέριστη αγάπη μας για το Σύλλογό μας και οι προσπάθειες που καταβάλλονται για να φανεί η διαφορετικότητά μας, οι πραγματικοί μας σκοποί, που δεν είναι άλλοι απο το να διατηρηθεί υγιής και μακριά απο καιροσκοπισμούς ο Σύλλογός μας.

 

Οι ευχές σου Tompias είναι οι επιθυμίες μας και όσο μας γνωρίζεις καλύτερα θα αντιληφθείς ότι κινούμαστε αποκλειστικά προς αυτή την κατεύθυνση.

 

Οσον αφορά στον τρόπο λειτουργίας του forum και στη διαχείρησή του μέχρι στιγμής έχουμε καταφέρει να βαίνουν όλα ομαλά χωρίς εντάσεις και έτσι θέλουμε να διατηρηθούμε.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Legend σε περίπτωση που δεν το έχεις καταλάβει δεν υπάρχει μεγαλύτερη προσφορά σε ένα forum απο την συμμετοχή, διότι αν δεν υπάρχει συμμετοχή δεν υπάρχει forum, οπότε σε αυτή την περίπτωση δεν θα έπρεπε να λες οτι κάποιο μέλος που δεν έχει παρευρεθεί σε συνάντηση η δεν έχει πληρώσει για την ''συνδρομή'' δεν μπορεί να ασκήσει κριτική στα τεκταινόμενα εντός του forum επειδη δεν είναι πλήρες μέλος. Και δεν πρέπει να το κάνεις διότι έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την ενημέρωση που κάνουν οι creators αυτού του forum για την κάρτα μέλους λέγοντας οτι δεν διαχωρίζεται τους φίλους του forum σε μέλη και μη μέλη.

 

Τέλος θα ήθελα να σου πω οτι επειδη το επαγγελμά μου ειναι οικονομολόγος η κάρτα μέλους στην γλώσσα μας λέγεται παροχή υπηρεσίας διότι προσφέρεις μια υπηρεσία (ειδικές τιμές σε συνεργαζόμενα καταστήματα) ως δέλεαρ για να προσελκύσεις κόσμο με κάποιο οικονομικό αντίτιμο. Μπορεί η προθέσεις συλλογής των χρημάτων να έχουν να κάνουν με τα έξοδα λειτουργίας, αλλά οταν δημιουργείται ενα ταμείο με έσοδα και έξοδα τότε υπάρχει ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.

 

Θα επαναλάβω την ευχή μου το forum να πετύχει, και οσο περνάει απο το χέρι μου με την ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ μου προς αυτη την κατεύθυνση θα κινηθώ αλλά χρείαζεται προσοχή οσον αφορά τον τρόπο λειτουργίας του forum και την διαχείριση του.

 

Φίλικα

 

Λοιπον,

 

Κατα αρχήν. Δεν είμαστε φόρουμ. Είμαστε Λέσχη, και το φόρουμ είναι ένας από τους διαύλους επικοινωνίας της Λέσχης. Αudi Sport Club είμαστε και όχι Audi Sport Forum. Αυτό να διευκρινιστεί.

 

Κατα δευτερον, αντιλαμβάνομαι περισσότερο από όσο αντιλαμβάνεσαι ότι αντιλαβάνομαι το τι σημαίνει Audi Sport Club. Ένας απο τους λόγους το αληθές γιατί είμαι ένα απο τα υδριτικά μέλη της λέσχης και ένας από τους creator του φόρουμ όπως προείπες. Δεν είπα ποτέ ότι δεν μπορει να ασκήσουν κριτική τα μέλη - φίλοι. Αυτά δεν είναι λόγια δικά μου. Αυτό είναι συμπέρασμα δικό σου. Είπα ότι απλά ακούγεται άσχημα. Όπως βλέπεις την άποψή σου την λές ελευθερα. Εννοείται ότι σαν Αdministrator ακολουθώ πρώτος τους κανόνες. Δεν τί8εται 8έμα παρέκκλισης της στο ελάχιστο! Το ότι 8εωρώ ότι έχεις λαν8ασμένη άποψη είναι και εμένα δικαιωμά μου.

 

Τέλος 8α ή8ελα να αναφέρω ότι δεν χρειάζονται ιδιαιτερες γνώσεις απο το επιστημονικό αντικίμενο που έχεις κάνει την διατριβή σου, για να καταλάβουμε το τι σημαίνει κάρτα μέλους. Το εξηγούμε ενδελεχώς με ανακοίνωση και παραπομπη απο την κεφαλίδα του φόρουμ σε αναλυτικότερη περιγραφή και πιστεύουμε σαν Audi Sport Club ότι έχουμε δώσει σαφή εικόνα στα άτομα που όντως ενδιαφέρονται να μά8ουν. Η επιστημονικη εξήγηση που έδωσες για την κίνηση που προβήκαμε σαν Audi Sport Club δεν συνάδει με τους σκοπούς της λέσχης. Οι σκοποι της λέσχης εξηγούνται ΕΔΩ

 

Αν και ..ολισθαίνω επικύνδυνα και μπαίνω στην διαδικασία της προσωπικής αντιπαρά8εσης μαζί σου, πράγμα που δεν ή8ελα ειλικρινά, το Audi Sport Club έχει μηχανισμούς και εσωτερικό έλεγχο και 8α ελεγξει τα λεγόμενά μου. Παντως 8εωρώ ότι είναι φρόνιμο να ΑΝΑΔΕΙΧΘΕΙ Η ΚΑΛΗ ΠΡΟΘΕΣΗ του Club, και όχι η περιρρέουσα άποψη ότι υπάρχει οικονομικό συμφέρον, έστω και αν παρασύρομαι σε OFF TOPIC post.

 

Κατα τα άλλα ασπάζομαι, τις κατ' επανάληψη ευχές σου για την επιτυχία του φόρουμ, ευχόμενος να έχεις την μεγαλύτερη δυνατή συμμετοχή από μέρους σου. Άτομα που συμμετέχουν ενεργά στο φόρουμ, με ότι αυτό συνεπάγεται, γίνονται και αυτοί με την σειρά τους Συντονιστές - Moderators. Τα μέλη είναι πολλά, τα posts περισσότερα, πάντα χρειάζονται άτομα που ενδιαφέρονται πραγματικά για οποιαδήποτε πτυχή της λέσχης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.