Jump to content

USB για το group VAG


Recommended Posts

Νεες τεχνολογιες εμφανιζονται συνεχεια στο χωρο του αυτοκινητου.Πλεον για τα αγαπημενα μας αυτοκινητα κ για τα εργοστασιακα ηχοσυστηματα Concert,Symphony,Chorus με πανευκολη εγκατασταση αντι για σιντιερα εχουμε ελεγχο USB k SD card για αναπαραγωγη MP3.Πολυ καλη φαση,το ειδα πως δουλευει κ λεει πολυ!!! :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Ούτως η άλλος όλα αυτά τα συστήματα σιγά σιγά γίνονται πιο προσιτά και πιο πρακτικά..Δυστυχώς όμως θυσιάζουμε τα πάντα στο βωμό της ευκολίας..Ξεχνάμε την ποιότητα για να μπορέσουμε να έχουμε χώρο και ευκολία

Είναι κάτι σα να τρώμε burgers κάθε μέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ούτως η άλλος όλα αυτά τα συστήματα σιγά σιγά γίνονται πιο προσιτά και πιο πρακτικά..Δυστυχώς όμως θυσιάζουμε τα πάντα στο βωμό της ευκολίας..Ξεχνάμε την ποιότητα για να μπορέσουμε να έχουμε χώρο και ευκολία

Είναι κάτι σα να τρώμε burgers κάθε μέρα...

 

Μα δεν θυσιαζεις κατι στην συγκεκριμενη περιπτωση φιλε μου.δεν αλλαζεις κατι στο μαμα ηχοσυστημα αλλα προσθετεις κ την επιλογη του USB.ισως αναφερεσαι στην ποιοτητα του ηχου της ΜΡ3 μορφης.αλλιως δεν αντιλαμβανομαι τον προβληματισμο σου.

Link to comment
Share on other sites

Νεες τεχνολογιες εμφανιζονται συνεχεια στο χωρο του αυτοκινητου.Πλεον για τα αγαπημενα μας αυτοκινητα κ για τα εργοστασιακα ηχοσυστηματα Concert,Symphony,Chorus με πανευκολη εγκατασταση αντι για σιντιερα εχουμε ελεγχο USB k SD card για αναπαραγωγη MP3.Πολυ καλη φαση,το ειδα πως δουλευει κ λεει πολυ!!! :new_thumright:

 

Super!

Μιλάς για όλα τα Concert, Symphony, Chorus ή μόνο για τα καινούρια?

Δώσε καμμιά πληροφορία γιατί με ενδιαφέρει πολύ!

Έχω Concert II.

 

Thnx Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Super!

Μιλάς για όλα τα Concert, Symphony, Chorus ή μόνο για τα καινούρια?

Δώσε καμμιά πληροφορία γιατί με ενδιαφέρει πολύ!

Έχω Concert II.

 

Thnx Γιάννης

 

Γιαννη κατα 99% ταιριαζουν σε ολα τα μοντελα.προυποθεση να υπαρχει κουμπι στην προσοψη που να λεει CD ασχετα αν ειναι κασσετοφωνο η cd το Concert,δηλαδη να υπαρχει προεγκατασταση για σιντιερα της Audi χωρις η με την σιντιερα.μεχρι στιγμης σε ενα A4 2005 TDQ που το βαλαμε παιζει αψογα.για περισσοτερες πληροφοριες δες

www.connect2.com

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Ταιριάζει! Πολύ καλή φάση!

 

Ευχαριστώ.

 

 

Παρακαλω φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη κατα 99% ταιριαζουν σε ολα τα μοντελα.προυποθεση να υπαρχει κουμπι στην προσοψη που να λεει CD ασχετα αν ειναι κασσετοφωνο η cd το Concert,δηλαδη να υπαρχει προεγκατασταση για σιντιερα της Audi χωρις η με την σιντιερα.μεχρι στιγμης σε ενα A4 2005 TDQ που το βαλαμε παιζει αψογα.για περισσοτερες πληροφοριες δες

www.connect2.com

Ειναι ευκολο να μου πειτε ποιο ακριβώς εξάρτημα είναι!Δεν βγάζω άκρη

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πειτε ποιο ακριβώς εξάρτημα είναι!Δεν βγάζω άκρη

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Μιλάμε για τον USB to OEM Interface εδώ:

 

edit: Sorry είχα δώσει λάθος link :D

Γιάννης

Edited by Thund3r
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τον USB to OEM Interface εδώ:

 

edit: Sorry είχα δώσει λάθος link :D

Γιάννης

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά και αυτό το link φαίνεται να μην δουλευει όπως πρέπει!Από ότι είδα για το OEM Concert II που διαθέτω εγω πρέπει να είναι ένα συγκεκριμένο μοντέλο!Μήπως θα σου ήταν εύκολο να με καθοδηγήσεις και να μου πεις και βαθμό δυσκολίας στην εγκατάσταση?

Π.Χ. στο αυτοκίνητό σου σε ποιό σημείο έχεις βγάλει τις εξόδους?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά και αυτό το link φαίνεται να μην δουλευει όπως πρέπει!Από ότι είδα για το OEM Concert II που διαθέτω εγω πρέπει να είναι ένα συγκεκριμένο μοντέλο!Μήπως θα σου ήταν εύκολο να με καθοδηγήσεις και να μου πεις και βαθμό δυσκολίας στην εγκατάσταση?

Π.Χ. στο αυτοκίνητό σου σε ποιό σημείο έχεις βγάλει τις εξόδους?

Λοιπόν τώρα που διάβασα το μήνυμά σου, δοκίμασα να μπω και ανακαλύπτω ότι δεν μπαίνω καν στο site!!!

Μου βγάζει κάποιο error!

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατασταση ειναι ευκολη.δεν κοβεις καλωδια απλα βγαζεις κ βαζεις τις φισες κ την μοναδα την τοποθετεις καπου που να σε βολευει να βαζεις κ να βγαζεις το USB.συνηθως κατω απο το τιμονι. :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τιμή απο τον adaptor ή απο που μπορουμε να το προμηθευτούμε? Μόνο μεσω της σελίδας ή υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα?

 

Έτσι που είδα τις οδιηγείες εγκατάστασης παντως πιο πολύ ώρα θα πάρει να αποφασίσει κάποιος που θα το τοποθετήσει, παρά να το συνδέσει με την μονάδα του (βγάζεις φύσα - βάσεις φύσα - έτοιμο!!!)

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε τιμή απο τον adaptor ή απο που μπορουμε να το προμηθευτούμε? Μόνο μεσω της σελίδας ή υπάρχει κάποιος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα?

 

Έτσι που είδα τις οδιηγείες εγκατάστασης παντως πιο πολύ ώρα θα πάρει να αποφασίσει κάποιος που θα το τοποθετήσει, παρά να το συνδέσει με την μονάδα του (βγάζεις φύσα - βάσεις φύσα - έτοιμο!!!)

 

Υπαρχει αντιπροσωπος στην Ελλαδα.ειναι στη Θεσσαλονικη.δες *******.αλλα ρωτηστε στα κατα τοπους καταστηματα car audio να σας πουν.εδω στη Δραμα παντως τα εχουμε. ;)

 

 

Εdit :Στοιχεια καταστηματων μονο με pm ;)

Edited by KAPSALISS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πασχαλη αν σου ειναι ευκολο στειλε μου με PM μερικες πληροφοριες για αυτο το VAG USB και τιμουλα ..thanks

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Για όσους εχουν RNS-E, η DietZ εχει DVDplayer που το βάζεις στο ντουλαπακι και μπορεις να το χειριστεις απο τα κουμπια του RNS-E ή του τιμονιου αν εχεις MFST ή αποτο παρεχόμενο remote. Το καλο με αυτό ειναι οτι εχει USB θυρα στο μπροστα μέρος του και δέχεται USB stic, χωρις τον περιορισμο που έχουν οσα ειδα παραπανω (δηλαδη οι φάκελοι να εχουν ονομασία CDxx), ενώ προσφέρει και δυνατότητα προβολής φωτογραφιών και αναπαραγωγής video αρχείων. Το κόστος είναι κάπου στα 160€ το DVD αλλα χρειάζεται και κάποιον adaptor για να συνδεθεί με το RNS-E

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.