Jump to content

Χορηγοί

Περισσότερα

Συνάντηση Audi Α3/S3/RS3 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες απο την συνάντηση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

Συνάντηση Αudi Sport Club - Apolis Πετρούπολη

Περισσότερα
Πολιτική προστασίας απορρήτου Read more... ×
dpan

Φιλικα Ανοιγματα, Μεταξυ μελων και οχι μονο :)

Recommended Posts

Εδω θα γραφουμε για τα φιλικα μας ανοιγματα , μεταξυ των μελων αλλα και μελων με αλλων αυτοκινητων.Παρακαλω πολυ να δωσετε τη δεουσα προσοχη να μην παρεκτραπει το κλιμα και δημιουργηθουν παρεξηγησεις.Δεν βριζουμε δεν προσβαλουμε και προσεχουμε τι λεμε μεχρι ενος μετρου.Ο σχολιασμος των οσων λεγονται ειναι επακολουθο ενος τετοιου θεματος και σας παρακαλω ολους θερμα για τη διατηρηση του φιλικου κλιματος σε αυτου του ειδους τις συζητησεις...

χτες κ προχτες το αμαξι δεν σηκωνε καλη πιεση

παρολα αυτα χτες βραδυ μετα της συζυγου πετυχαμε Μ3 κ ανοιξαμε 3 φορες

κ 2ες κ φαναρι

2ες μισο κενο στα 190'

φαναρι ...ο τυπος γ*** τα χερια ...ημουνα ενα κενο στα 190

καλα πηγα οντας δικαβαλος κ ετσι που δουλευα

στο τελος που ημουνα με 5η κ τον κυνηγαγα με λιγα χλμ με εριξε σε safe mode 0,4 bar .

εβγαλα κ το πολο ...τιποτα

πηγα μπουρμα σημερα ,δεν εβγαλε καποιοι σχετικο σφαλμα ,μηδενιστηκε κ τωρα ειναι οκ.

θα δουμε στη συνεχεια.....

Edited by Soki

Tην τεταρτη θα ανεβεις αττικη στη συναντηση και για κατι ανοικτους λογαριασμους με τα παιδια????ξερεις εσυ μην φερεις παλι καμια δικαολογια.

Είχα ξεχάσει ότι υπάρχει και αυτό το τοπικ !!

Πριν 2 εβδομάδες σε φιλικό με CTR που φορούσε κιτάκι εισαγωγής(φίλτρο) (εγώ 150άρης με Φ.Π.Ε.)

Ανοίξαμε απο εκκινηση στα 700μ και ήμουν 3~4 αυτοκίνητα μπροστά!

• Like 1

Γεια σας για οσους με ξερουν εχω ενα λεον 20ντ το οποιο εχει πολλα πραγματα αλλα δεν φοραω ακομα σωστο προγραμα βεβαια εχω παρα-παρα πολλες βενζινες με σχετικα μικρα μπεκ 516cc και πιεση 0.9 bar...

ερχομουν απο τριπολι προς κορινθο(καποιοι την ξερουν την περιπτωση) και βρηκα μια φεραρι (πραγματικα δεν ειδα τι μοντελο ηταν μαλλον. ηταν νομιζω 575) ανοιξαμε απο τεταρτες γυρω στα 130χλμ και το αποτελεσμα ηταν μεχρι τα περιπου 240χλμ που ανοιξαμε σε ανηφορα. να ειμαστε κοπη=(ισα). ξεκινησαμε να ειμαι 3μ πισω του και στα 240χλμ ειχα ακριβως την ιδια αποσταση δεν μπορουσα να τον φτασω δεν μπορουσε να μου φυγει το εξης αξιοπεριεργο ειναι οτι στα περιπου 230χλμ αρχισαν στην φεραρι να πυρωνουν οι εξατμισης τις(4) και να βγαζουν ασταματητα φωτια (μπλε) αυτη η κοντρα εγινε και ξανα εγινε για 4 φορες και το αποτελεσμα ηταν και τις 4 φορες ιδιο (και δουλευα 0.9bar και οχι 1.8bar που ειναι δουλεψω )ευχομαι οταν το φτιαξω να την ξανα βρω αυτην ή και τις αδερφες τις (με μετρο οχι 600HP) :worthy::whistling::rocket:

ε ρε συ τι περιμενεις?αμα ειναι να φτανεις 420ιππους,με τετοια θα τα βαζεις...με τι θα τα βαζεις?με suzuki swift?

ε ρε συ τι περιμενεις?αμα ειναι να φτανεις 420ιππους,με τετοια θα τα βαζεις...με τι θα τα βαζεις?με suzuki swift?

τώρα που είπε για ferrari... θυμήθικα ένα ανοιγματακι που είχα κανει με ενα καλόπαιδο με μια c200 kompressor.. βέβαια όχι σε δρόμο που τον έπαιρνε, αλλα σε δρόμο με κλίσεις και συνεχεις στροφές.... δεν έφαγε τσάϊ, αλλα μάλλον πρέπει να μέτρησε πόσες τρύπες είχε η πανέμορφη μάσκα μου απο τον κα8ρεφτη του :thumbsup:

• Like 1

Εγω καθε μερα περναω 2 FERRARI πολλες κενες τρωνε (περναω απο την μαντρα που κοιμουντε μεσα)

Εγώ πάλι πριν κάποιο καιρό πήγαινα στο Βόλο να δω ανάβαση Πηλίου ( Ράλι Κένταυρος)

απο Νεα εθνική μεταξύ Αγχιάλου - Βελεστίνου και ενώ πήγαινα με 170( με 6η) Saxoralo μπλέ μου κολλάει από πίσω ,κατεβάζω 5η και ανοίγω πατώντας γκάζι τέρμα, φθάνω 220 κοντέρ και ανοιγα και άλλο ,τερματίζω κοντά 230+ με ελαφρια κλίση ο δρόμος και το Saxoralo βγάζει φλάς ....και με περνά αέρας ,έμεινα κόκκαλο :D

Tomas

Υ.Γ πινακίδες έχει από ΚΡΕ-ΧΧΧΧ :D

Εγώ πάλι πριν κάποιο καιρό πήγαινα στο Βόλο να δω ανάβαση Πηλίου ( Ράλι Κένταυρος)

απο Νεα εθνική μεταξύ Αγχιάλου - Βελεστίνου και ενώ πήγαινα με 170( με 6η) Saxoralo μπλέ μου κολλάει από πίσω ,κατεβάζω 5η και ανοίγω πατώντας γκάζι τέρμα, φθάνω 220 κοντέρ και ανοιγα και άλλο ,τερματίζω κοντά 230+ με ελαφρια κλίση ο δρόμος και το Saxoralo βγάζει φλάς ....και με περνά αέρας ,έμεινα κόκκαλο :D

Tomas

Υ.Γ πινακίδες έχει από ΚΡΕ-ΧΧΧΧ :D

2 σταδιο θα ηταν + νιτρο , περαστικα :new_lol:

Aποκλειεται νιτρο σε τελικες

2ο σταδιο θα ηταν 160+ αλογα

τελικη εχουν 250+

Φίλος μου με SAXO 160HP+ ,τερματίζει στα 225-230 ! με τιποτα παραπάνω ,το συγκεκριμένο με πέρασε

μιλάμε παιδιά σφαίρα ,πήγαινε 240+ αφού εγώ έβλεπα 230 στο κοντέρ μου... :angry2:

Υ.Γ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ TFSI 200HP ! ΧΕΧΕΧΕ

τελικη εχουν 250+

Συμφωνώ και εγώ με τον streetracing,αν είχε νιτρα στα 230+,λογικά θα τα είχε πάρει όλα στο χέρι!!!!Εκτως και αν είχε χώσει στο μοτέρ 15000€...σε βελτίωση.

Saxo με 250+ ρε παιδιά?Πάταγε στον δρόμο ή άλλαζε λορίδες απο τον αέρα?

Τι άλλο θα δούμε Θεέ μου........

Edited by Aristos

τελικη εχουν 250+

όπως τα λέει ο Street είναι 2ο στάδιο εκκεντροφοράτα πάνε σφέρα...

Ωστόσο Για την τελική έχω αμφιβολίες ξέρω και άλλα που δεν πάνε πάνω

απο 200 :D

Με Rally 52 full Φτιαγμένο (175~180 μου είπε ότι ήταν) ΦΠΕ, εκκεντροφόρους, Σασμαν

πειραγμένο και( δεν ξέρω εαν ξέχασα και τίποτα) με πολύ ζορι και απο εκκίνηση

του έκανα 1 αυτοκίνητο..

Οπότε Tpapo και το ΤFSI δυστυχώς δεν κάνει τίποτα :angry2:

• Like 1

ΤFSI 1 σταδιο ομως? :)

Tα γεγονότα έχουν όπως ακριβώς τα περιέγραψα παραπάνω....

" Με περασε σφαίρα ενώ είχα ~230 χλμ στο κοντέρ.." :unsure:

Τι να πούμε τελικά,το συμπέρασμα είναι ένα.....πάντα υπάρχει πιο γρήγορο!!!(τουλάχιστον έτσι μας συμφέρει.....χαχααχα)

μηπως ομως δεν ειναι το παν?Ο saxoγκαζος,μπορει να σε περασε με 230+ αλλα το αμαξι του μεσα θα ηταν κουδουνιστρα,και ισως ετοιμο να σκασει σαν την 'σφηκα' του peter sellers στον ροζ πανθηρα!!!

Τουλαχιστον εσυ πηγαινες με 220 κλπ αλλα δεν ακουγες τιποτα παρα τον ωραιο ηχο της μηχανης!

μηπως ομως δεν ειναι το παν?Ο saxoγκαζος,μπορει να σε περασε με 230+ αλλα το αμαξι του μεσα θα ηταν κουδουνιστρα,και ισως ετοιμο να σκασει σαν την 'σφηκα' του peter sellers στον ροζ πανθηρα!!!

Τουλαχιστον εσυ πηγαινες με 220 κλπ αλλα δεν ακουγες τιποτα παρα τον ωραιο ηχο της μηχανης!

Ετσι Ετσι...... ;);)

Αυτο το πειραγμα ειχα και εγω στ αιγιο.Ειναι καποιος καλος φιλος ο οποιος εχει ενα saxo και μου την βγαινει.Ανοιξαμε λοιπον και μπορω να πω οτι για 1ο σταδιο αυτος και εγω η μονη διαφορα ηταν στην εκκινηση οπου εφυγε αμεσως 2 καροτσες.3η-4η μαζευα αλλο οχι αρκετα να τον φτασω.Αλλα δεν παυει να πηγαινοερχομαι πατρα αθηνα για πλακα σε 1.20 λεπτα.Ανετα

Υπάρχει κανα S3 με πρόγραμμα για ένα φιλικό?!?!? :whistling:

Υπαρχει ενα θεS3 για ενα αδερφικο.Παιζει? :P

Υπάρχει κανα S3 με πρόγραμμα για ένα φιλικό?!?!? :whistling:

Δεν νομιζω να ψαχνει ακομα :whistling:

Παντως φιλε σου το ειπα πας πολυ καλα B)

Οντως πας πολυ καλα αλλα και εσυ ρε παιδι μου βρηκες s3 να ανοιξεις .....snowplow.gif....τι τα θες uglyhammer2.gif

Δεν νομιζω να ψαχνει ακομα :whistling:

Παντως φιλε σου το ειπα πας πολυ καλα B)

Τι έχουμε εδώ?Είχαμε ανοιγματάκι??Για δώστε λεπτομέρειες....μην ντρέπεστε!!