Jump to content

Φιλικές δοκιμές, τυχαία ανοίγματα, νυχτερινές βόλτες


Recommended Posts

Εδω θα γραφουμε για τα φιλικα μας ανοιγματα , μεταξυ των μελων αλλα και μελων με αλλων αυτοκινητων.Παρακαλω πολυ να δωσετε τη δεουσα προσοχη να μην παρεκτραπει το κλιμα και δημιουργηθουν παρεξηγησεις.Δεν βριζουμε δεν προσβαλουμε και προσεχουμε τι λεμε μεχρι ενος μετρου.Ο σχολιασμος των οσων λεγονται ειναι επακολουθο ενος τετοιου θεματος και σας παρακαλω ολους θερμα για τη διατηρηση του φιλικου κλιματος σε αυτου του ειδους τις συζητησεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

φιλικο ανοιγματακι με mercedes clk kompressor φτιαγμενο απο 192 στα 230 με προγραμμα τροχαλιες κ.λ.π!! αποτελεσμα χαλαρα ημουν 5-6 καροτσες μπροστα! :D:D:D:D αχ! που να εβαζα και 16αρες ζαντες που ειχε το μερσεντικο, φανταστειτε ποσες καροτσες θα τον ειχα πισω.................... :whistling::whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

ανοιγμα με colt czt με εξατμιση η διαφορα μας ηταν στη πρωτη και δευτερα ημουν 1 αμαξι μπροστα στην τριτη ηρθε λιγο διπλα μου, μολις εβαλα τεταρτη ημουν παλι μπροστα αρκεταααα :new_thumright:

 

φανταστειτε οτι καθως πηρα το 1.8τ εκοψα τις πολλες κοντρες! οταν ειχα το 16αρι καθε βραδυ ανοιγα.............

Link to comment
Share on other sites

ανοιγμα με colt czt με εξατμιση η διαφορα μας ηταν στη πρωτη και δευτερα ημουν 1 αμαξι μπροστα στην τριτη ηρθε λιγο διπλα μου, μολις εβαλα τεταρτη ημουν παλι μπροστα αρκεταααα :new_thumright:

 

φανταστειτε οτι καθως πηρα το 1.8τ εκοψα τις πολλες κοντρες! οταν ειχα το 16αρι καθε βραδυ ανοιγα.............

 

 

οταν εστρωνα το δικο μου το εστρωσα κανονικα μεχρι τα 10000 χιλιομετρα αλλα οχι σκισιματα. και παρακαλω μη γελασει κανεις.

 

Ξεκινησα για χαλκια και ποροθηκα τοσο πολυ που δεν ειδα την πινακιδα και μετα απο λιγη ωρα ειδα μια ταμπελα που εγραφε Λαμια :new_lol::new_killpc::bravo::worthy:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ωχ! παλι εγω γραφω εδω!! φιλικο ανοιγμα με bmw 320 supercharger (με κομπρεσσορα) 210ps ειμασταν διπλα-διπλα απο ρoλαριστες 2ες μεχρι και τα 220km/h ,εγω ειχα και ενα ακομη ατομο μεσα.δοκιμασαμε για να δουμε διαφορες επειδη απο βδομαδα παω για revo και εξατμιση :P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

ωχ! παλι εγω γραφω εδω!! φιλικο ανοιγμα με bmw 320 supercharger (με κομπρεσσορα) 210ps ειμασταν διπλα-διπλα απο ρoλαριστες 2ες μεχρι και τα 220km/h ,εγω ειχα και ενα ακομη ατομο μεσα.δοκιμασαμε για να δουμε διαφορες επειδη απο βδομαδα παω για revo και εξατμιση :P:P:P:P

 

Μετα δηλαδή θα δεις διαφορά :D:D

Link to comment
Share on other sites

Μετα δηλαδή θα δεις διαφορά :D:D

 

 

το ελπιζω τωρα εχω 193ps με 24 κιλα ροπη και μετα θα ανεβω στα 230ps με 34,5 κιλα ροπη, :thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

το ελπιζω τωρα εχω 193ps με 24 κιλα ροπη και μετα θα ανεβω στα 230ps με 34,5 κιλα ροπη, :thumbsup::thumbsup:

και μετα θα ανοιξεις μαζι μου να δουμε εαν αξίζουν τα λεφτά που έδωσες για να βαλεις ρεβο...

Με πόσες καρότσες που θα μου ριξεις θα κανεις απόσβεση τα 1000+ για πρόγραμμα;

Το αμάξι μου ειναι 1.8Τ... fwd μονο με ενα πρόγραμμα και αυτο αξιας 350Ε.

 

Πάντα φιλικά :bravo:

Edited by gpelekanos
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι ειστε :offtopic: , εδω μιλαμε μονο για Φιλικα ανοιγματα οχι για βελτιωσεις , θα μεταφερθειτε συντομα στα καταλληλα topics ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Που είναι ο ''κουλός''???ΟΕΟ?????

 

1.Aristos VS LEGEND???

2.Aristos VS Mang???

3.Aristos VS NOEL(φυσικά με το κόκκινο)???

 

Αύριο τα σχόλια.........χιχιχιχιχιιχι

Link to comment
Share on other sites

Που είναι ο ''κουλός''???ΟΕΟ?????

 

1.Aristos VS LEGEND???

2.Aristos VS Mang???

3.Aristos VS NOEL(φυσικά με το κόκκινο)???

 

Αύριο τα σχόλια.........χιχιχιχιχιιχι

 

 

χαχαχαχαχαχα!!! :D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

φιλικο ανοιγμα με ford focus 215 ps 0-400μετρα ημουν zzzzττταααααοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ 3-4 καροτσες μπροστα :whoohoo::whoohoo::whoohoo::whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

λοιπον :cry::cry::cry: φιλικο ανοιγμα με bmw 330ci e46 απο ρολαριστες πρωτες και μεχρι τελικη ταχυτητα ημουν πισω 4 καροτσες :cry::cry: οποτε καταλαβαινετε οτι σε κανα μηνα παμε για τουρμπινες,ιντερκουλερ,προγραμμα,μπεκ,air-flow,εξατμιση κομπλε :knife::knife: θα τον σκισω :whistling::whistling:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αρα αγγελε καταληγουμε στο συμπερασμα οτι η 330 την παταει για τα καλα την slk....

 

Αν και εγω εμαθα οτι δεν το ανοιγε γιατι το εστρωνε ακομη!!!! :new_lol::new_lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλικο ανοιγμα με καινουριο slk 280 v6 231ps 0-1000m 3 καροτσες μπροστα ημουν :P::P:

 

λοιπον φιλικο ανοιγμα με bmw 330ci e46 απο ρολαριστες πρωτες και μεχρι τελικη ταχυτητα ημουν πισω 4 καροτσες οποτε καταλαβαινετε οτι σε κανα μηνα παμε για τουρμπινες,ιντερκουλερ,προγραμμα,μπεκ,air-flow,εξατμιση κομπλε θα τον σκισω

 

και τα 2 αυτοκινητα εχουνε τα ιδια αλογα ,και ζυγιζουνε τα ιδια κιλα,περιεργο μου φαινεται το αποτελεσμα...μαλλον η slk θελει στρωσιμο τελικα....

Edited by amartolos
Link to comment
Share on other sites

ρε η κοντρα θελει χερια και κοτσια εκτος απο γκαζια.

σωστοτατος και γνωστης............. :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι ομως οτι με την 330ci (η οποια ειχε και προγραμμα απο οτι εμαθα προχθες) ανοιξα με εξωτερικη θερμοκρασια 33βαθμους και το revo ρυθμισμενο στο 5 timing και 5 boost ενω με την slk280 (μαμα)ανοιξα με εξωτερικη θερμοκρασια 16 βαθμους και το revo ρυθμισμενο στο 6 timing και 9 boost,οπως και επισης μεσαιο και τελικο αλλαγμενο και καινουριο air flow(μιας και το παλιο τα ειχε φαει τα ψωμια), αν κρινω παντως απο τα δυο αυτοκινητα το 330 πηγαινε λιγο καλυτερα απο την slk γενικα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.