Jump to content

Κλήρωση Δώρων 2020

Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

Πανελλήνια Eκδρομή στους Δελφούς - Κοπή Πίτας14-16/2 2020

Περισσότερα

Εκδρομή Στενή Ευβοίας 24/11/2019

Περισσότερα

NightWalk 26/2 20:30

Περισσότερα
dpan

Φιλικα Ανοιγματα, Μεταξυ μελων και οχι μονο :)

Recommended Posts

Όμως δεν είναι αυτοκίνητο.. φριτέζα είναι, δεν έχει καμία σχέση από οποιαδήποτε άποψη με το S3 - γνώμη μου.

Δημήτρης

• Like 2

12 hours ago, kalyv said:

Ειναι κι αλλος ενας της geartech πιο μικρος απ οτι ειχα ψαξει..350 ροδες νομιζω θα ειχα φαρι κολωνα.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μα τα 4 αμάξια που σε πέρασε ιναι κολώνα!!!!!! 

Μα τα 4 αμάξια που σε πέρασε ιναι κολώνα!!!!!! 

Χαχαχα ισχυει

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μαύρο S3 FL με πινακίδα που λήγει σε 07 και με κέρασε τσαγάκι κοντά στα καλύβια , είναι κανείς από εδώ ?

εντάξει το αμάξι πύραυλος !!!

Πατημα με golf gti dsg 2ες 50.Δηλωσε 360 Κ4 (350 εγω με s3 sportback). 1 αμαξι μπροστα εγω στο 1ο πατημα και 1 καπο πισω στο 2ο λογω κακης αλλαγης δικη μου. Περιμενα να φαω ξυλο απο το dsg

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Like 1

Χθες βραδακι απο το υψος της Βουλας μεχρι Ριμπας κυνηγιομουν με ενα μαυρο s3 fl διχως αυριο σε ευθειες και στροφες.

Πατησαμε και λιγο στην ευθεια στο Ζαχο, οχι συνεννοημενα, εγω ενα αμαξι πισω και βρεθηκα ενα αμαξι μπροστα.

Κανενας απο εδω?

Edited by csaris
  • Like 1

Ένα ακόμη ωραίο τυχαίο πάτημα με Octavia 20vt (άκουσα external), μόνος του αυτός και ως συνήθως δικάβαλος εγώ. Στα κιλά ο τσέχος είναι καμιά 100ή κιλά κάτω από λίγο που έψαξα, ας με διορθώσει κανείς αν κάνω λάθος. Βάλε και το έξτρα μου άτομο πάμε στα 160 κιλά εύκολα. Το πάτημα έγινε από 3η 100 μέχρι γύρω στα 220 και είχα ένα μικρό πλεονέκτημα καθώς ήμουν μισό μπροστά όταν φύγαμε.

Πάμε λοιπόν στο πάτημα, όπου παρά τον πολύ θόρυβο που κάνει το αμάξι μου, το εξτέρναλ του ούρλιαζε και το άκουγα με κλειστά παράθυρα, οπότε αμέσως κατάλαβα ότι δεν είχα τύχη και ήταν απλά θέμα χρόνου πότε θα με περάσει. Παρ' όλα αυτά νομίζω κρατήθηκα πολύ καλά, μέχρι την επόμενη αλλαγή στα 160 είμασταν μαζί, δηλαδή από 100 ως 160 μου μάζεψε το μισό αμάξι. Πάνω στην αλλαγή και ενώ είχε την τάση να πετάξει μούτρα, μίλησε το dsg και πέταξα εγώ. Το οποίο dsg έχει μεταμορφωθεί από όταν μπήκε stage 2, με εμφανώς ταχύτερες αλλαγές και περισσότερη δύναμη ψηλά λόγω κόφτη, καθώς το μοτέρ δίνει μέχρι 7200 ανοίγοντας πολύ το ωφέλιμο φάσμα. Σε όλη την 4η μέχρι τα 210 μάζευε πολύ αργά όπου λίγο πριν την επόμενη αλλαγή είχε έρθει πάλι δίπλα με τάση να πετάξει μούτρα και πάλι. Βάζω 5η όπου το κέρδος μου σ' αυτή την αλλαγή ήταν πολύ μικρότερο, με αποτέλεσμα να μιλήσει η λογικά μεγαλύτερη τουρμπίνα του τσέχου και να φύγει 1-1,5 αμάξι, από εκεί και μετά άνοιγε δυνατά όμως, δηλαδή άλλα 200 μέτρα να είχαμε δεν θα υπήρχε επαφή.

Δεν μιλήσαμε και είναι κρίμα γιατί θα ήθελα να ξέρω με τι setup πάτησα. Πιθανό να ήταν πολύ πιό δυνατός από αυτό που είδα και να με πήγε με χαμηλή, όπως πιθανό να ήταν ένα "μικρό" big turbo. Αν και δεν νομίζω, δηλαδή πόσο "μικρό" να ήταν, μην ξεχνάμε και τα κιλά. Δεν νομίζω να πάτησε με τη μεγάλη πίεση. Με όλα αυτά δεν μπαίνω καν στη συζήτηση πόσα άλογα ήταν, αλλά ήταν πολύ ωραίο πάτημα που ευχαριστήθηκα και ας έχασα. Στη δύναμη όπως φάνηκε πρέπει να ήταν περίπου στα μέτρα του Evo 6 Ralliart που έχω γράψει κανα δυο σελίδες παραπάνω, με τη διαφορά ότι εκείνο είχε αρχίσει να μου φεύγει πιό νωρίς, άλλωστε εκείνο το πάτημα ήταν 60-180, όπου μπαίνουν και άλλα πράγματα στο κόλπο.

• Like 2

Προχθές βράδυ μετά από τσιγκλισμα έγινε πάτημα με r8 V8 Αμφιθέας. Το πάτημα έγινε από 2ες μέχρι και 4η με αποτέλεσμα το RS4 μπροστά κολώνα ανοιγομενη. 

Τα αμάξια και τα 2 πρώτο στάδιο. 

Edited by GTaros
  • Like 3

On 7/19/2019 at 9:25 PM, GTaros said:

Προχθές βράδυ μετά από τσιγκλισμα έγινε πάτημα με r8 V8 Αμφιθέας. Το πάτημα έγινε από 2ες μέχρι και 4η με αποτέλεσμα το RS4 μπροστά κολώνα ανοιγομενη. 

Τα αμάξια και τα 2 πρώτο στάδιο. 

Καλησπέρα πολύ καλό αποτέλεσμα, μήπως θυμάσαι τι χρώμα ήταν; Επίσης το V8 από το V10 το ξεχωρίζεις από τις διπλές μπούκες του πρώτου και τις μονές του δεύτερου, καθώς και τα λεντάκια στα εμπρός φανάρια στο κάτω μέρος που είναι σαν τελίτσες στο πρώτο και γραμμή στο δεύτερο, τα λέω καλά;

Αν είναι μαμά ναι αν έχει αλλάξει πράγματα δύσκολο.

Λευκό ήταν και μιλήσαμε με το παληκαρι.

το ν8 απο το ν10 το καταλαβαινεις ως εξης.... εισαι μπροστα απο  το ν8 και πισω απο το ν10...ωραιος ζηση

• Like 2

Just now, nasosGT said:

το ν8 απο το ν10 το καταλαβαινεις ως εξης.... εισαι μπροστα απο  το ν8 και πισω απο το ν10...ωραιος ζηση

Νάσο η διαφορά είναι ότι το ν8 το παιρνας εύκολα το ν10 στηνεις κωλο και πρέπει να τα κάνεις όλα τέλεια για να το περάσεις.

Tο R8 V8 παντως δεν ειναι πολυ γρηγορο σε ευθεια. Ειναι λιγο πιο αργο απο Μ3 Ε92.

Ειχε φιλος Μ3 Ε92 (προγραμμα & εξατμιση) και σε απειρα πατηματα, πηγαιναμε κοπιο με το Scirocco R μου, ΑPR Stage2+ μεχρι τα 230-240.

Aν ανοιγαμε ειδικα απο χαμηλα ή απο π.χ. τα 60 με 3η μεσα εγω του εκανα 2+ αμαξια διαφορα.

Βεβαια καταπληκτικα αμαξια το Μ3 και το R8... Σε αλλο level απο τα 2λιτρα vag.

Edited by csaris

20 hours ago, GTaros said:

Αν είναι μαμά ναι αν έχει αλλάξει πράγματα δύσκολο.

Λευκό ήταν και μιλήσαμε με το παληκαρι.

Μάλιστα οκ. Ο λόγος που σε ρώτησα είναι ότι πάτησα και γω με ένα αλλά εκείνο ήταν γκρι/ασημί. Τώρα πριν λίγες μέρες. Μόνος του αυτός, δικάβαλος εγώ, αποτέλεσμα του άνοιξα 1,5 αμάξι σε ρολλ 60-210 μπορεί και 220, αλλά άργησα να ανοίξω. Ουσιαστικά τη διαφορά άρχισα να τη χτίζω μόλις έβαλα 4η δηλαδή στα 160. Δε μιλήσαμε και πραγματικά βλακεία μου που δεν παρατήρησα τις μπούκες του καθώς στη συνέχεια πέρασε μπροστά και έφυγε καθώς εγώ έστριβα. Νομίζω όμως ότι τα λεντάκια μπροστά ήταν τελίτσες αλλά και πάλι δεν είμαι 100% σίγουρος. Δεν έχω ιδέα λοιπόν πόσα άλογα ήταν, αν ήταν μαμά, ακόμα και ποια έκδοση ήταν. Σκέφτηκα ότι ήταν το V10 μόνο για ένα λόγο, περίμενα ότι θα έριχνα κολώνα σε ένα V8 μαμά. Άρα λέω V10. Την άλλη μέρα μπαίνω να διαβάσω specs και δεν βγαίνουν τα νούμερα για V10, άκυρο λέω. Και κατέληξα ότι το μόνο που είχε λογική ήταν βελτιωμένο V8, διάβασα και το ποστ σου που πέτυχες πρωτοσταδιάτο και είχα την ελπίδα μήπως πέτυχα το ίδιο. Αυτά τα ολίγα. Κουβέντα να γίνεται τώρα έτσι; Ήταν δεν ήταν το ευχαριστήθηκα το πάτημα, τα υπόλοιπα να χαμε να λέγαμε. Πολύ ωραίο το R8 και μπράβο στον κάτοχο που το ευχαριστιέται στο δρόμο και όχι στα σαλόνια. :sHa_thumbgoodjob:

• Like 2

On 8/5/2019 at 3:54 AM, GTaros said:

Νάσο η διαφορά είναι ότι το ν8 το παιρνας εύκολα το ν10 στηνεις κωλο και πρέπει να τα κάνεις όλα τέλεια για να το περάσεις.

Αυτα τα γενικα σχολια για τους V8 πρεπει να τα προσεχουμε γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται....Aλλοου boyz

• Like 1

καλησπερα,  χθες ειχα κατεβει στα νοτια προαστια βολτα και για να δω κανενα ανοιγμα και πετυχα μπλε S3 8L με αυτοκολλητο Audi Sport Club στα πλαγια.

Πηγα να το πατησω κοντα στο Ιsland και με περασε σαν σταματημενο...

Αν ειναι μελος του club, φιλε μπραβο σου, πολυ καλο και με φοβερη ζαντα!