Jump to content

bodykits & spoilers για AUDI A3 8L


dpan

Recommended Posts

Αudi A3 8L

 

I.Βελτιωτικος οικος "Zender"

 

post-4-1133006911.jpgpost-4-1133007143.jpgpost-4-1133007160.jpg

post-4-1133007177.jpgpost-4-1133007194.jpgpost-4-1133007210.jpg

post-4-1133007230.jpgpost-4-1133007247.jpg

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Το παρόν ειναι Μονο για AUDI A3 8L

Μπορειτε και εσεις να προσθεσετε τα bodykits που εχετε βρει για αυτο το μοντελο.Πρεπει οπωσδηποτε μαζι με την φωτογραφια να αναφερετε τον βελτιωτικο οικο που ανηκει το εν λογω bodykit/spoiler που θα ανεβασετε.Θερμη παρακληση ΜΗΝ ανεβαζετε photos που υπερβαινουν τα 100kb.Πληροφοριες για το πως μπορειτε να μικρυνετε σε αναλυση και χωρητικοτητα τις φωτογραφιες θα βρειτε εδω.Συμβουλευτειτε το 2ο post!

Edited by Legend
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Νομιζω οτι αυτους που φοραω εγω ειναι απο τις ομορφοτερες λυσεις γενικα για το 8L ειτε s3 ειτε Α3.

Ριξτε μια ματια πιο κατω:

 

http://www.s3-tuning.de/main-Dateien/start.htm

 

που εισαι rs4 που εισαι???? :worthy::worthy::worthy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

κοιταξτε και αυτο του rieger για το 8L

New Grill and Bumper upgrade options from LLTek. Compare before and after images for effect.

http://www.lltek.com

prs100_hflgrill_a3_unmod.jpg

prs100_hflgrill_a3_mod.jpg

Edited by adui
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εταιρεια για audi ειναι η Caractere!!!

 

Ωραια αν βρεις υλικο για το A3 8L (Caractere bodykit) βαλτο εδω να τα εχουμε ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...
Αudi A3 8L

 

I.Βελτιωτικος οικος "Zender"

 

post-4-1133006911.jpgpost-4-1133007143.jpgpost-4-1133007160.jpg

post-4-1133007177.jpgpost-4-1133007194.jpgpost-4-1133007210.jpg

post-4-1133007230.jpgpost-4-1133007247.jpg

 

ΠΡΟΣΟΧΗ : Το παρόν ειναι Μονο για AUDI A3 8L

από τιμές μπορείτε να βοηθήσετε λίγο παιδιά?βασικά για αεροτομή ενδιαφέρομαι κυρίως της zender(το μπλε στη φωτό.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ψάχνω σίτα για το Intercooler του Audi A3 1800T.

Μήπως μπορεί κάποιος να μου γράψει ένα link? Ο Soki μου είπε ότι ίσως με βοηθήσετε.

Έχω βάλει και αγγελία ζήτησης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
είναι εύκολο να αγοράσω μια μάσκα από εξωτερικό και να την βάλω μόνος μου στο 8L ?

 

Η αγορά αν είναι δύσκολη,ή η τοποθέτηση?

Μάσκα θες,ή προφυλαχτήρα?

Link to comment
Share on other sites

και μάσκα και προφυλακτήρα (από άλλον οίκο το καθένα)

 

για την τοποθέτηση ρωτάω, η αγορά από γερμανία δεν νομίζω να είναι δύσκολη

 

Καλύτερα να πας σε κάποιον να στον περάσει,

(το ποιο φυσιολογικό,εκεί που θα τον βάψεις)

γιατί με τις βίδες θα την παλέψεις την δουλειά,

στο ξεκούμπωμα είναι λίγο μανίκι,μην τον σπάσεις ;)

Η μάσκα έχει τρία βιδάκια από μέσα που την κρατάνε (δεξιά-αριστερά και κάτω)

Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι χρειαζονται 2 ατομα για να περασεις εναν προφυλακτηρα κ σιγουρα καποιος που να ξερει να μην πιεσει στα λαθος σημεια κ δημιουργηθουν ρωγμες κ διαφορα ανεπιθυμητα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά θα πρέπει να ξέρεις ακριβώς που είναι οι βίδες αλλιώς θα τραβάς, θα τραβάς και το ρημάδι δεν θα βγαίνει!! :) Και να τον βάψεις μόνος σου γίνεται αν έχεις χώρο.. Αλλιώς πήγαινε σε κάποιον φαναρτζή να στον βάψει και να στον τοποθετήσει..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά θα πρέπει να ξέρεις ακριβώς που είναι οι βίδες αλλιώς θα τραβάς, θα τραβάς και το ρημάδι δεν θα βγαίνει!! :) Και να τον βάψεις μόνος σου γίνεται αν έχεις χώρο.. Αλλιώς πήγαινε σε κάποιον φαναρτζή να στον βάψει και να στον τοποθετήσει..

 

 

Μιχάλης

Μιχαλη θα χρειαστει φουρνο για το βαψιμο αλλιως θα γινει μαυρο χαλι.Ο βαφεας ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη θα χρειαστει φουρνο για το βαψιμο αλλιως θα γινει μαυρο χαλι.Ο βαφεας ειναι μονοδρομος.

Για ολόκληρο προφυλακτήρα ίσως, εγώ έχω βάψει μερικά πράγματα μόνος μου και φαίνονται μία χαρά.Αν έχεις χώρο ίσως μπορείς να το κάνεις και μόνος σου..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

 

Εχει περιπου 2 εβδομαδες που φορεσα τα συγκεκριμενα bodykit!!Σε μπλε χρωματακι ειναι ολα τα λεφτα!!!Το μονο που περιμενω ειναι η μασκα απο τον μπροστινο προφυλακτηρα (δεν την παραγγειλα εξαρχης γιατι πιστευα οτι θα εκανε η μαμα μασκα)!!Σε καμια 10 μερες που θα ειναι ετοιμο το αμαξι κ εσωτερικα γτ αλλαζω τις πορτες κ τις ντυνω σε ταπετσερη 8α ανεβασω φωτο!!!Σας τις χρωσταω απο ενα post που εκανα κανα μηνα πριν που σας ρωτησα την γνωμη σας για τις OZ super turismo που φορεσα σε μαυρο χρωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει περιπου 2 εβδομαδες που φορεσα τα συγκεκριμενα bodykit!!Σε μπλε χρωματακι ειναι ολα τα λεφτα!!!Το μονο που περιμενω ειναι η μασκα απο τον μπροστινο προφυλακτηρα (δεν την παραγγειλα εξαρχης γιατι πιστευα οτι θα εκανε η μαμα μασκα)!!Σε καμια 10 μερες που θα ειναι ετοιμο το αμαξι κ εσωτερικα γτ αλλαζω τις πορτες κ τις ντυνω σε ταπετσερη 8α ανεβασω φωτο!!!Σας τις χρωσταω απο ενα post που εκανα κανα μηνα πριν που σας ρωτησα την γνωμη σας για τις OZ super turismo που φορεσα σε μαυρο χρωμα!!!

 

με γεια!

πες και τιμές αν θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει περιπου 2 εβδομαδες που φορεσα τα συγκεκριμενα bodykit!!Σε μπλε χρωματακι ειναι ολα τα λεφτα!!!Το μονο που περιμενω ειναι η μασκα απο τον μπροστινο προφυλακτηρα (δεν την παραγγειλα εξαρχης γιατι πιστευα οτι θα εκανε η μαμα μασκα)!!Σε καμια 10 μερες που θα ειναι ετοιμο το αμαξι κ εσωτερικα γτ αλλαζω τις πορτες κ τις ντυνω σε ταπετσερη 8α ανεβασω φωτο!!!Σας τις χρωσταω απο ενα post που εκανα κανα μηνα πριν που σας ρωτησα την γνωμη σας για τις OZ super turismo που φορεσα σε μαυρο χρωμα!!!

σε είδα κρήνη.πολύ ωραίο το body kit!!η ζάντα δε μου πολυάρεσε λόγω κόκκινης γραμμής...

Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν έχω εμπειρία με bodykits και γενικά χαμηλωμένα αμάξια, πόσο εύκολο είναι να σπάσει κανείς τον μπροστινό προφυλακτήρα δεδομένου ότι όλη η Ελλάδα είναι γεμάτη λακούβες κτλ?

 

σε μεγάλες ταχύτητες κάτι τέτοιο μπορεί να αποβεί επικίνδυνο?

τέλος, υπάρχει περίπτωση, όταν σπάσει ο χαμηλωμένος μπροστινός προφυλακτήρας, να υποστεί και κάποια άλλη ζημιά το αμάξι?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.