Jump to content

TT 225q ελαστικα


Recommended Posts

παιδια καλημερα και χρονια πολλα..

 

τα parada που φοραω στο ΤΤ μου εχουν αρχισει να παραδιδουν πνευμα..

ηθελα τη γνωμη σας για την επομενη επιλογη μου σε ελαστικα σε διασταση 225x40 R18 που φοραει το αυτοκινητο..

 

τα parada δεν θελω να τα ξαναβαλω μιας και αν και ειχαν πολυ καλο κρατημα (και μικρη διαρκεια ζωης :P ) ειχαν αρκετο θορυβο κυλησης και μου εσπαγαν τα νευρα στο ταξιδι..

 

για τα καινουρια προσανατολιζομαι στα:

Yokohama Advan sport

Michelin pilot Sport contact 2

 

εχει κανεις εμπειριες-αποψεις απο τα συγκεκριμενα??

η καμια αλλη επιλογη αξια λογου??

 

ευχαριστω.. :speak_cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγω φοραω τα advan sport κ δεν τρελαθηκα.Αρκετος θορυβος,κρατημα καλο αλλα θελει καλο ζεσταμα αλλα κρατανε κ δεν φαγωνονται γρηγορα!Τα επομενα θα ειναι κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Dunlop maxx TT.. Πολύ καλά, δεν χρειάζονται πολύ ζέσταμα όπως τα απλά maxx που φορούσα πριν και πατάνε καλά κάτω. Τα michelin είναι πολύ καλά και σχετικά αθόρυβα αλλά αρκετά μαλακά με ότι μειονεκτήματα έχει αυτό (μάλλον θα τα φας γρήγορα αν και είσαι τετρακίνητος). Πάντως να ξέρεις ότι σε 225 λάστιχο θα έχεις κάποιο θόρυβο, δεν το γλυτώνεις αυτό, ότι και να βάλεις!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Εγω στο S φοραω Michelin pilot excalto και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος μεχρι σημερα. Επισης στο Focus φοραω Dunlop sp sport maxx και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Αν αλλαζα τωρα λαστιχα παντως θα σκεφτομουν Dunlop ή Continental γιατι και για αυτα εχω ακουσει πολυ κοσμο που ειναι ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβαζω για τα michelin οτι εχουν πολυ μαλακα πλαινα, με αποτελεσμα να υποφερουν σε δρομους με λακουβες κλπ (ελλαδαρα..)

αυτο με αγχωνει λιγο γιατι προσανατολιζομαι να βαλω αυτα :unsure:

Edited by Isobitis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.