Jump to content

4πιστονες δαγκανες


Recommended Posts

Μολις προσφατα αγορασα δισκους μπροστινους τρυπητους-χαρακτους της Quinton Hazell.Εχω μια απορια.αν αλλαξω δαγκανες και παω σε 4πιστονες θα μπαινουν στη διασταση 312 mm των δισκων?γνωριζει κανεις και σε τι τιμη παιζουν οι 4πιστονες?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ρωτήσεις τι διαστάσεις δίσκου παίρνουν οι δαγκάνες..

 

 

 

brembo η hi-spec?Η καποια αλλη?αλλαζω φρενα,εχω παρει τους δισκους σε 312 διασταση και λεω να βαλω αντι για τα μαμα, 4πιστονα.γι αυτο ρωταω αν υπαρχουν δαγκανες σε τετοια διασταση. ;)

Edited by acen3g
Link to comment
Share on other sites

Μολις προσφατα αγορασα δισκους μπροστινους τρυπητους-χαρακτους της Quinton Hazell.Εχω μια απορια.αν αλλαξω δαγκανες και παω σε 4πιστονες θα μπαινουν στη διασταση 312 mm των δισκων?γνωριζει κανεις και σε τι τιμη παιζουν οι 4πιστονες?

Εγω συγκεκριμενα εχω βαλει στους μαμα δισκους porsche 4πιστονες απο 996 carrera- boxster s(ειναι ιδιες.)

Και αργοτερα μπορω να βαλω μεχρι 323χ30 δισκους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω συγκεκριμενα εχω βαλει στους μαμα δισκους porsche 4πιστονες απο 996 carrera- boxster s(ειναι ιδιες.)

Και αργοτερα μπορω να βαλω μεχρι 323χ30 δισκους.

πόσο τις βρήκες τις δαγκάνες φίλε και από πόυ?

Link to comment
Share on other sites

πόσο τις βρήκες τις δαγκάνες φίλε και από πόυ?

Απο ebay περιπου 450-500 ευρω.

Μονο να προσεξεις να ειναι μπροστινες ωστε να σου χωρεσουν και μεγαλυτερες

δισκοπλακες αν θες να αλλαξεις αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay περιπου 450-500 ευρω.

Μονο να προσεξεις να ειναι μπροστινες ωστε να σου χωρεσουν και μεγαλυτερες

δισκοπλακες αν θες να αλλαξεις αργοτερα.

Ναι οντως απο porsche ταιριαζουν.ebay θα ψαξω η αν κανω καποιο ταξιδι τον επομενο μηνα γερμανια θα παρω απο εκει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay περιπου 450-500 ευρω.

Μονο να προσεξεις να ειναι μπροστινες ωστε να σου χωρεσουν και μεγαλυτερες

δισκοπλακες αν θες να αλλαξεις αργοτερα.

 

μηπως ξέρεις από τι μπαίνει σε α4 β6 quattro;

έχω 5*112 καρέ οι μποστινοί είναι 312*22

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ψαξιμο στα ebay δεν βρηκα κατι ενδιαφερον.ολο πισω φρενα εβρισκα. πολυ λιγα μπροστινα.anyway θελει ψαξιμο μεχρι να βρεθει κατι καλο ;)

Edited by acen3g
Link to comment
Share on other sites

μηπως ξέρεις από τι μπαίνει σε α4 β6 quattro;

έχω 5*112 καρέ οι μποστινοί είναι 312*22

Μπορεις να βαλεις δαγγανες απο 911 carrera - boxster s και μπροστα δισκους απο A6/S6 323χ30 ιδιο καρε εχετε.

 

μετα απο ψαξιμο στα ebay δεν βρηκα κατι ενδιαφερον.ολο πισω φρενα εβρισκα. πολυ λιγα μπροστινα.anyway θελει ψαξιμο μεχρι να βρεθει κατι καλο ;)

Οντως θελει λιγο ψαξιμο για να βρεις κατι καλο και σε καλη τιμη,εγω ψαχνω απο το ebay.de.

Link to comment
Share on other sites

Απο porsche boxster s -996 ταιριαζουν αλλα χωρις καποιον ανταπτορα η βασεις?μπαινουν κατευθειαν στους δισκους 312 του S3???

Link to comment
Share on other sites

Μολις προσφατα αγορασα δισκους μπροστινους τρυπητους-χαρακτους της Quinton Hazell.Εχω μια απορια.αν αλλαξω δαγκανες και παω σε 4πιστονες θα μπαινουν στη διασταση 312 mm των δισκων?γνωριζει κανεις και σε τι τιμη παιζουν οι 4πιστονες?

 

 

 

γειά σου φιλε έχει εταιρία στο ebay που πουλάει βάσεις για μετατροπή της τετραπίστονης για δίσκο 312. τώρα πθ το βλέπω είχε βάσεις και γιαυτές που έψαχνα ...

 

http://cgi.ebay.co.uk/Porsche-Caliper-to-3...bayphotohosting

Link to comment
Share on other sites

γειά σου φιλε έχει εταιρία στο ebay που πουλάει βάσεις για μετατροπή της τετραπίστονης για δίσκο 312. τώρα πθ το βλέπω είχε βάσεις και γιαυτές που έψαχνα ...

ναι αλλα αυτες αποτι λεει ειναι για πισω φρενα.αρα μπαινουν βασεις.χθες εχασα στο ebay.de porsche δαγκανες και ο τυπος τις φορουσε σε s3 8L. :ranting2:

Link to comment
Share on other sites

Για μπροστα φρενα ειναι οι βασεις που σου λεει ο mariosA4.

ok.παντως χρειαζονται βασεις.αυτο ειναι το σιγουρο.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτες αποτι λεει ειναι για πισω φρενα.αρα μπαινουν βασεις.χθες εχασα στο ebay.de porsche δαγκανες και ο τυπος τις φορουσε σε s3 8L. :ranting2:

 

τελικά τι ψάχνουμε από porsche δαγκανες τις μπροστά ή τις πίσω ? και ποιος είναι ο σωστός κωδικός? και ποίες χωλανε στη 17άρα ζάντα, χωράνε οι μπροστινές ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

τελικά τι ψάχνουμε από porsche δαγκανες τις μπροστά ή τις πίσω ? και ποιος είναι ο σωστός κωδικός? και ποίες χωλανε στη 17άρα ζάντα, χωράνε οι μπροστινές ή όχι?

εγώ έχω την εντύπωση ότι κάνουνε και οι μπροστά και οι πίσω με τις σωστές βάσεις..τωρα αν έχω λάθος συγχωρέστε με..το ίδιο πράγμα νομίζω όμως ότι είναι.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δαγκανες μπροστινες απο porsche 996,996 turbo με κωδικο 996.351.42 μπαινουν?

Link to comment
Share on other sites

996.351.421 & 422 αν ειναι μπαινουν!

Αυτες ειναι.thanks! :speak_cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι.thanks! :speak_cool:

 

σε ερώτηση που έκανα στο ebay μου είπαν ότι σε 17άρα oem χωράει η 996.351.426 & 427 ειναι οι μπροστινές από boxster s (το 351 σημαίνει μπροστά & 352 οι πίσω)

 

οι 421 έχουν μικρό πιστόνι και είναι οι πίσω δαγκανες στο boxster s αυτά βρήκα μετα από πολύ ψάξιμο για όποιον ενδιαφέρεται.

 

ολοκληρωμένο σετ βασεων για δαγκάνες έχουν στο www.bira.org με πολλές πληροφορίες για μετατροπές από porshe se audi.

Link to comment
Share on other sites

σε ερώτηση που έκανα στο ebay μου είπαν ότι σε 17άρα oem χωράει η 996.351.426 & 427 ειναι οι μπροστινές από boxster s (το 351 σημαίνει μπροστά & 352 οι πίσω)

 

οι 421 έχουν μικρό πιστόνι και είναι οι πίσω δαγκανες στο boxster s αυτά βρήκα μετα από πολύ ψάξιμο για όποιον ενδιαφέρεται.

 

ολοκληρωμένο σετ βασεων για δαγκάνες έχουν στο www.bira.org με πολλές πληροφορίες για μετατροπές από porshe se audi.

ΣΩΣΤΟΣ!!! Εγω βρηκα τις 996.351.421.και ηταν φορεμενες σε S3.εχω 18αρα ζαντα αυτη τη στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

σε ερώτηση που έκανα στο ebay μου είπαν ότι σε 17άρα oem χωράει η 996.351.426 & 427 ειναι οι μπροστινές από boxster s (το 351 σημαίνει μπροστά & 352 οι πίσω)

 

οι 421 έχουν μικρό πιστόνι και είναι οι πίσω δαγκανες στο boxster s αυτά βρήκα μετα από πολύ ψάξιμο για όποιον ενδιαφέρεται.

 

ολοκληρωμένο σετ βασεων για δαγκάνες έχουν στο www.bira.org με πολλές πληροφορίες για μετατροπές από porshe se audi.

 

Ερωτηση μπορουμε να βρουμε 996.352.421+422....???? Σε καλη τιμη??? και ποσο?

Edited by NOEL-S3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ νομιζω οι πρωτες ειναι μια χαρα...

 

Αν βρεις και αλλες, στειλτες μου με pm ή ανεβασετες εδω... Και παλι σε ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.