Jump to content

Αλλαγή στο ποτηράκι του εκκεντροφόρου σε TFSI.. το γνωστό θέμα..


Recommended Posts

Ρε Χρηστάρα, από το 2009 είναι η φωτό, από ένα κινητό που ούτε θυμάμαι, τι να σου κάνω! Θάνο, δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, πιθανόν, αλλά δεν το ξέρω με βεβαιότητα.

 

 

Δημήτρης

Μια ακόμα ερώτηση υπάρχει after market που είναι καλητερο...... Αν ναι δόσε τα φώτα σου

 

Θάνος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ όσο ξέρω όχι, μόνο αντλία καλύτερη παίζει (που όμως για τα στάδιά σας, δεν νομίζω ότι χρειάζεται).

 

 

Δημήτρης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ όσο ξέρω όχι, μόνο αντλία καλύτερη παίζει (που όμως για τα στάδιά σας, δεν νομίζω ότι χρειάζεται).

 

 

Δημήτρης

Καλά ένα να ξέρεις ετοιμάζομαι........!!!!! Σιγά σιγά

 

Θάνος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aπ΄ όσο ξέρω όχι, μόνο αντλία καλύτερη παίζει (που όμως για τα στάδιά σας, δεν νομίζω ότι χρειάζεται).

 

 

Δημήτρης

Για τα σταδια σας??????????????? :sFi_bat:  :sFi_bat:  :sFi_bat:

 

Πλακα κανω ρε μια χαρα ειναι τα σταδια μας !!!! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για τα Β8 το συγκεκριμένο βίντεο, αλλάζει τις βίδες με μπουζώνια, επειδή το αλουμίνιο φθείρεται σταδιακά με τα βίδωσε/ξεβίδωσε.

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά ένα να ξέρεις ετοιμάζομαι........!!!!! Σιγά σιγά

 

Θάνος

Εσυ δεν θα άλλαζες το κοντερ και μετα τελος;;;;

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο τα είχα αλλάξει 2 φορές και νομίζω το δεύτερο ήταν καλητερο και καλά αλλά πάλη την άρπαξε οπότε θα το αλλάξω έχει δεν έχει κάτι έτσι για να μου φύγει

 

Θάνος

Θάνο άλλαξε το και πες  μας πως γίνεται για να παίρνουμε σειρά και εμείς. Στα πόσα χιλιόμετρα θέλει αλλαγή. Φαντάζομαι και σ΄ αυτό δεν προβλέπει ο κατασκευαστής αντικατάσταση, έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θά το παραγκιλω μόλις έρθει το βάζω έχω περίπου 100000 χλμ θα δείξει αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είνε χάλια

 

Θάνος

Link to comment
Share on other sites

Mε μια επιφύλαξη 06H109311B αλλά νομίζω ότι σε αυτά δεν υποφέρουν, όσο της πρώτης γενιάς.

 

 

Δημήτρης

Θεοί στην Μανδυλας Καλοχωρίου Θεσσαλονίκης !!1713ac8c366cc86b494ec0adeea40888.jpg

 

 

Sent from my I phonea55de011b75d6ee316ab16c322eb8d83.jpgf98441e96f7a2a8fc6e5a77b55a9456c.jpg2aaa095a2f6b520a178b6d7bf7e10743.jpg

Καμία σχέση με το ποτηράκι που έσπαγε στα Β7 .... Μάλλον δε χρειάζεται αντικατάσταση αλλά εγώ το πήρα που το πήρα θα το αλλάξω κάποια στιγμή ...34€ αγορά

Edited by Χρήστος Dolbi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aυτό πρέπει να είναι η αντικατάσταση αυτού που έγραψα παραπάνω ;)

 

 

Δημήτρης

διορθωνω ... Το πήρα που το πήρα κάποια στιγμή θα βάλω τον Κον να το αλλάξει !!!

 

 

Sent from my I phone

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

διορθωνω ... Το πήρα που το πήρα κάποια στιγμή θα βάλω τον Κον να το αλλάξει !!!

 

 

Sent from my I phone

 

Έχεις λυσσάξει, αλλά δεν θα σου χαλάσω χατήρι Χρηστάρα! Θα ανέβω Σαλόνικα και θα έρθω από εκεί ;)

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.επειδή τυχαία μπήκα και διάβασα όλα αυτά για το ποτηράκι και επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς Θέλω να ρωτήσω.εγώ έχω το α4 β8 1.8 160ηπ. Εχω μόνο πρόγραμμα.πρέπει να ψαχτω για το ποτηράκι η δεν με αφορά και ειναι μόνο για τα 2.0 λίτρα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.επειδή τυχαία μπήκα και διάβασα όλα αυτά για το ποτηράκι και επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς Θέλω να ρωτήσω.εγώ έχω το α4 β8 1.8 160ηπ. Εχω μόνο πρόγραμμα.πρέπει να ψαχτω για το ποτηράκι η δεν με αφορά και ειναι μόνο για τα 2.0 λίτρα;

Ειναι μονο για τα 2λιτρα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.επειδή τυχαία μπήκα και διάβασα όλα αυτά για το ποτηράκι και επειδή δεν κατάλαβα ακριβώς Θέλω να ρωτήσω.εγώ έχω το α4 β8 1.8 160ηπ. Εχω μόνο πρόγραμμα.πρέπει να ψαχτω για το ποτηράκι η δεν με αφορά και ειναι μόνο για τα 2.0 λίτρα;

 

Στα Β8 δεν παρουσιάστηκε τέτοιο θέμα, απλά οπτικά, καλό θα ήταν μια φορά στα 50000 χιλιόμετρα, να δεις την κατάσταση του.

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καλησπέρα κι απο μένα.Δεν ξέρω εάν αφήνω τις φώτο στο σωστό θέμα,εαν κάνω καποιο λάθος ας μεταφερθεί το ποστ μου.

Λοιπόν ποτηράκι αντλιάς μετά απο 122.000 χλμ σε TTS 2010,σε πολύ καλή κατάσταση.Νομίζω μετά το 2009 φτιάξανε τα ελαττωματικά!

 

114624380_772985823241705_6761543370919570084_n.jpg

115803134_1496484787220943_2797313521172393089_n.jpg

115764662_574349129903772_6990968371764794845_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Berms said:

Καλησπέρα κι απο μένα.Δεν ξέρω εάν αφήνω τις φώτο στο σωστό θέμα,εαν κάνω καποιο λάθος ας μεταφερθεί το ποστ μου.

Λοιπόν ποτηράκι αντλιάς μετά απο 122.000 χλμ σε TTS 2010,σε πολύ καλή κατάσταση.Νομίζω μετά το 2009 φτιάξανε τα ελαττωματικά!

 

Nαι μια χαρα εισαι!

 

Αμα κανει λακουβα προς τα μεσα και φυγει ολη η μαυρη επικαλυψη απο πανω οπως στο stage3 απο κατω τοτε πας για εκκεντροφορο και ενδεχομενως καινουργια αντλια. ?

 

vw_audi_cam_follower_1493991990_f554c219

 

 

Απο οσο ξερω, τα s3 8p facelift πηραν τον "μαλακο" εκκεντροφορο εισαγωγης, τελη 2008. Ειχε αλλαξει και ο κωδικος του μοτερ τοτε, απο bhz εγινε cdl. Tα tts ολα ειναι cdl.

 

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν λεει κατι απο μονο του, ειτε εχει καποιος cdl ειτε bhz.... Πρεπει να γινονται συχνες αλλαγες λαδιων (καθε 6-7000χλμ) και ελεγχος σε καθε 2η αλλαγη. Ποσο μαλλον οταν υπαρχει και προγραμμα για after αντλια που στρεσαρει ακομα πιο πολυ εκεινο το σημειο!!

 

 

 

 

Edited by csaris
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.