Jump to content

2nd NightWalk 2019

Το δεύτερο nightwalk του 2019!
Περισσότερα

Χορηγοί

Περισσότερα

PMS -Patra Motor Show- 2019

Δείτε τις εντυπώσεις & φωτογραφίες από την εκδήλωση.
Εντυπώσεις

Συνάντηση Audi A4 S4 RS4 - Ark

Δείτε τις εντυπώσεις φωτογραφίες και σχόλια απο την εκδήλωση
Περισσότερα

3o NightWalk 24/7 20:00

Περισσότερα

Recommended Posts

εναμιση χρονο μετα σας διαβαζω και εχω να πω πως ολα τα σκεφτηκατε εκτος των πολλων προβληματων των α4 β8 σε σχεση με τα πολυ πιο αξιοπιστα οπελ....ποιος κανει αποσβεση κ ποιος οχι...??!!δημητρης κατοχος α5.

επέτρεψέ μου να απαντήσω σοβαρά πάνω σε αυτό που έγραψες παρότι (αρκετά) εκτός θέματος:

Δεν υπάρχουν αξιόπιστα αμάξια τα οποία είναι πειραγμένα. Είτε λίγο (βλέπε "πρόγραμμα") είτε πολύ (big turbo εφαρμογές ή αλλαγή καυσίμου όπως μετατροπή σε LPG).

Τώρα το ποιός κάνει απόσβεση και ποιός όχι, εξαρτάται από το τι έχει ως στόχο ο καθένας και από ποιά πλευρά το βλέπει.

Τέλος, αν τα opel θεωρείς ότι είναι καλύτερα αυτοκίνητα, γιατί πήρες audi? (μπορεί να ακούγεται ειρωνική η ερώτηση αλλά δεν είναι καθόλου. είναι απλά ειλικρινής απορία)

Edited by Kavouras
ορθογραφική διόρθωση που μου ξέφυγε
  • Like 3

ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Άν δεν είναι κοπυ παστε, χαρά στο κουράγιο σου να βάζεις Χ κ Α

• Like 1

Άν δεν είναι κοπυ παστε, χαρά στο κουράγιο σου να βάζεις Χ κ Α

Βρε χαλάλι του !!!! Δεν ειναι ένα απλό χαχαχ πληκτρολογίου ..... χάζεψα στο γέλιο πραγματικά !!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like 1

εναμιση χρονο μετα σας διαβαζω και εχω να πω πως ολα τα σκεφτηκατε εκτος των πολλων προβληματων των α4 β8 σε σχεση με τα πολυ πιο αξιοπιστα οπελ....ποιος κανει αποσβεση κ ποιος οχι...??!!δημητρης κατοχος α5.

Ok, να ξεπεράσω την καφρίλα του Dolbi και να μπω σε, αυτο που θεωρώ εγώ, ζουμί.

Όταν έψαχνες για αυτοκίνητο προφανώς έκανες την έρευνα αγοράς σου, πέρασες απο εκθέσεις, μάντρες, είδες πιο σου αρέσει, ζυγίσες τα οικονομικά σου και επέλεξες. Αν το βασικό σου κριτήριο σε όλη αυτή τη διαδικασία ηταν η αξιοπιστία μλκ έκανες που πήρες Audi. Μπορούσες να πάρεις το Mazda 3 που το μονο που αλλάζεις ειναι λάδια. Αν ηταν η κατανάλωση θα μπορούσες να πάρεις Prius και να εχεις κατανάλωση μικρότερη η ίση με του lpg. Και αξιοπιστία επίσης.

Με κάθε μια απο τις παραπάνω επιλογές θα σου περίσσευαν και μερικά χιλιάρικα στην άκρη για να παίζεις. Να έβαζες κανενα bodykit στο Mazda η κανα led στα Φαναρια του Prius. Μπορεί να το φορτώνεις και με δέρματα για να αποκτήσει αέρα πολυτελείας, να του άλλαζες αναρτήσεις για να αποκτήσει ποιότητα κύλισης. Θα ταλαιπωρουσουν και λίγο μήπως έπαιρνε αν και κανενα άλογο.

Δεν θα είχες το όμορφο αμάξωμα του Α5, δεν θα είχες την ποιότητα κύλισης, το πάτημα, τις επιδόσεις, τους χώρους, την παθητική ασφάλεια αλλα θα ήσουν ευτυχισμένος αφού θα είχες οικονομία και αξιοπιστία.

Σίγουρα η σημερινή Audi δεν ειναι αυτο που είχα κι εγώ στο μυαλο μου σε οτι αφορά στην αξιοπιστια. Η εξέλιξη βλέπεις εχει τα καλά της και τα κακά της. Εισαι πάντα πιο μπροστά απο όλους τους άλλους, αλλα οι άλλοι εκμεταλλεύονται τα λάθη σου αντιγράφουν και γίνονται καλύτεροι. Αλλα μέχρι τότε εσυ εχεις ηδη βελτιώσει τα δικα σου, εχεις αναπτύξει νέες τεχνολογίες και εισαι πάλι μπροστά.

Αν λοιπόν πήρες Audi για οικονομία και αξιοπιστία δεν φτάιει το Α5 αλλα εσυ που το πήρες για λάθος λόγους...

Και για να αποφύγουμε μερικές παρανοήσεις και να σπάσουμε κάποιους μύθους. Εχεις καλές εμπειρίες απο Opel? Ποσό αξιόπιστα τα θεωρείς. Επειδή κολλητός με astra προσεγμένο στην πένα παθολογικός opelακιας είχε αλλάξει απο τρόμπα νερού και αισθητήρες abs μέχρι οτι διάολο μπορείς να φανταστείς.

Αλλα ισως αυτο να ειναι ένα μεμονωμένο περιστατικό μωρέ. Πολλά μεμονωμένα περιστατικά ομως κάνουν το σύνολο.

Και το σύνολο καταγράφουν έρευνες όπως αυτές τις Adac. Οι οποίες παρεπιπτόντως λένε πως το astra βρίσκεται στη θέση 61 της κατάταξης. Ενω τα ζημιάρικα Α4 και Α5 μάντεψε σε ποια; Στην 21η....

Μλκ, εεε;;; ξεκάθαρη αδικία.

Τουλάχιστον ειναι πιο οικονομικό μωρέ... Κάτι ειναι κι αυτο. Αλλα αν ήθελες οικονομία γιατί δεν πήρες Prius??

• Like 10

Θοδωρή έχω έξτρα σακούλες στην αποθήκη για την σκούπα αν θες!

• Like 2

Τον τέλειωσες ... :boxing:

Ρε Θοδωρή, απλή λογική ειναι. Όλοι μας κάνουμε επιλογές, κάποιες απο αυτές ειναι λάθος.

Αν έπαιρνα μια πολική αρκούδα για να ζέψω ένα άροτρο και να καλλιεργήσω στη σαχαρα θα μου έφταιγε η αρκούδα που ψοφήσε, το άροτρο που δεν όργωνε, τα μαρούλια που δεν φυτρωσαν η το κεφάλι μου;;

Καλο σκούπισμα!!

Edited by ianos
  • Like 4

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Πετας και για ξεκαρφωμα ενα .....δημητρης κατοχος α5. ΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΠΟΥ απο οτι φανταζομαι εισαι ο ιδιος τυπος που πουλησε ενα Β8 και αγορασε ενα diesel astra .....εχουμε να πουμε λοιπον ....ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΚΟΥΒΑΔΕΣ !!!!! ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΣΤΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΙΛΕΜΟΥ ΓΕΛΑΣΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ !!!!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ !!!!

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ......ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ Α5 ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΨΥΧΑΓΩΓΩ ΤΟΝ ΛΑΟ!!

Ok, να ξεπεράσω την καφρίλα του Dolbi και να μπω σε, αυτο που θεωρώ εγώ, ζουμί.

Όταν έψαχνες για αυτοκίνητο προφανώς έκανες την έρευνα αγοράς σου, πέρασες απο εκθέσεις, μάντρες, είδες πιο σου αρέσει, ζυγίσες τα οικονομικά σου και επέλεξες. Αν το βασικό σου κριτήριο σε όλη αυτή τη διαδικασία ηταν η αξιοπιστία μλκ έκανες που πήρες Audi. Μπορούσες να πάρεις το Mazda 3 που το μονο που αλλάζεις ειναι λάδια. Αν ηταν η κατανάλωση θα μπορούσες να πάρεις Prius και να εχεις κατανάλωση μικρότερη η ίση με του lpg. Και αξιοπιστία επίσης.

Με κάθε μια απο τις παραπάνω επιλογές θα σου περίσσευαν και μερικά χιλιάρικα στην άκρη για να παίζεις. Να έβαζες κανενα bodykit στο Mazda η κανα led στα Φαναρια του Prius. Μπορεί να το φορτώνεις και με δέρματα για να αποκτήσει αέρα πολυτελείας, να του άλλαζες αναρτήσεις για να αποκτήσει ποιότητα κύλισης. Θα ταλαιπωρουσουν και λίγο μήπως έπαιρνε αν και κανενα άλογο.

Δεν θα είχες το όμορφο αμάξωμα του Α5, δεν θα είχες την ποιότητα κύλισης, το πάτημα, τις επιδόσεις, τους χώρους, την παθητική ασφάλεια αλλα θα ήσουν ευτυχισμένος αφού θα είχες οικονομία και αξιοπιστία.

Σίγουρα η σημερινή Audi δεν ειναι αυτο που είχα κι εγώ στο μυαλο μου σε οτι αφορά στην αξιοπιστια. Η εξέλιξη βλέπεις εχει τα καλά της και τα κακά της. Εισαι πάντα πιο μπροστά απο όλους τους άλλους, αλλα οι άλλοι εκμεταλλεύονται τα λάθη σου αντιγράφουν και γίνονται καλύτεροι. Αλλα μέχρι τότε εσυ εχεις ηδη βελτιώσει τα δικα σου, εχεις αναπτύξει νέες τεχνολογίες και εισαι πάλι μπροστά.

Αν λοιπόν πήρες Audi για οικονομία και αξιοπιστία δεν φτάιει το Α5 αλλα εσυ που το πήρες για λάθος λόγους...

Και για να αποφύγουμε μερικές παρανοήσεις και να σπάσουμε κάποιους μύθους. Εχεις καλές εμπειρίες απο Opel? Ποσό αξιόπιστα τα θεωρείς. Επειδή κολλητός με astra προσεγμένο στην πένα παθολογικός opelακιας είχε αλλάξει απο τρόμπα νερού και αισθητήρες abs μέχρι οτι διάολο μπορείς να φανταστείς.

Αλλα ισως αυτο να ειναι ένα μεμονωμένο περιστατικό μωρέ. Πολλά μεμονωμένα περιστατικά ομως κάνουν το σύνολο.

Και το σύνολο καταγράφουν έρευνες όπως αυτές τις Adac. Οι οποίες παρεπιπτόντως λένε πως το astra βρίσκεται στη θέση 61 της κατάταξης. Ενω τα ζημιάρικα Α4 και Α5 μάντεψε σε ποια; Στην 21η....

Μλκ, εεε;;; ξεκάθαρη αδικία.

Τουλάχιστον ειναι πιο οικονομικό μωρέ... Κάτι ειναι κι αυτο. Αλλα αν ήθελες οικονομία γιατί δεν πήρες Prius??

ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ!!ΟΧΙ ΟΠΕΛ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ.....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΡΘΕΙ Κ ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΣΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΜΑΤΩΝΕΙ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΝΕ ΚΟΡΟΙΔΟ ΟΠΩΣ ΟΛΟ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΒΑΓΚ?????ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.ΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Edited by jimmykdj

επέτρεψέ μου να απαντήσω σοβαρά πάνω σε αυτό που έγραψες παρότι (αρκετά) εκτός θέματος:

Δεν υπάρχουν αξιόπιστα αμάξια τα οποία είναι πειραγμένα. Είτε λίγο (βλέπε "πρόγραμμα") είτε πολύ (big turbo εφαρμογές ή αλλαγή καυσίμου όπως μετατροπή σε LPG).

Τώρα το ποιός κάνει απόσβεση και ποιός όχι, εξαρτάται από το τι έχει ως στόχο ο καθένας και από ποιά πλευρά το βλέπει.

Τέλος, αν τα opel θεωρείς ότι είναι καλύτερα αυτοκίνητα, γιατί πήρες audi? (μπορεί να ακούγεται ειρωνική η ερώτηση αλλά δεν είναι καθόλου. είναι απλά ειλικρινής απορία)

ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΠΑΠΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ..ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΟΠΕΛ ΦΙΛΕ.ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΚ ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕ....ΤΩΡΑ.

Edited by jimmykdj

Όλο το club αλλαγή σε opel, Πάμε για group buy.

Μας έλιωσες πρωί πρωί Χρήστοοοοο

ΔΕΝ ΣΤΟ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ...ΑΠΛΑ ΕΝΤΟΝΗ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ Η ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΙΝΑ ΤΑΙΒΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ.ΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.

ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ....ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΝΟΕΙΤΑΙ!!ΟΧΙ ΟΠΕΛ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥΣ.....Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΡΘΕΙ Κ ΕΙΡΩΝΕΥΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΣΟ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΥ ΜΑΤΩΝΕΙ ΣΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΟΥΝΕ ΚΟΡΟΙΔΟ ΟΠΩΣ ΟΛΟ ΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΒΑΓΚ?????ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ.ΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ.

Μαλλον εσενα σε ματωσανε κ σε επιασαν κοροιδο οι αντιπροσωπειες κ βγαζεις αυτο το παραλυρημα...

Οσο η τεχνολογια προχωραει η αξιοπιστια θα πηγαινει περιπατο..οχι μονο σε audi οχι μονο σε vag group αλλα παντου σε καθε αυτοκινητοβιομηχανια...

ΔΕΝ ΣΤΟ ΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ...ΑΠΛΑ ΕΝΤΟΝΗ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΕΙ Η ΑΠΑΤΕΩΝΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΙΝΑ ΤΑΙΒΑΝ ΚΑΜΠΟΤΖΗ ΒΙΕΤΝΑΜ.ΑΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ.

Και στο club της opel αν έγραφε κάποιος κάτι παρόμοιο τον ίδιο χαμό θα έκανε, είχα opel astra για μια 8 ετια, γενικά ευχαριστημένος, 3 φορές άλλαξα δυναμό και βρήκα γιατρειά όταν δεν φόρεσα Της μάνας του, το ποιό απαράδεκτο της Audi είναι τα ελατήρια αν και όποιον δεν έπιασαν μλκα οι αντιπροσωπείες τον επισκεύασαν δωρεάν.

Ίδια πολιτική έχουν όλες οι αυτοκινητοβιομηχανιες πάνω κάτω, δεν προσκυνώ καμία εγώ προσωπικά ούτε παθιάζομαι, όλες κοιτάνε να τα αρπάζουν όμορφα γιατί αυτή είναι η δουλειά τους.

Γερμανοί είναι και οι δύο :)

Hyundai παίζει να είναι ποιό αξιόπιστη από opel-Audi :)

Όπως και να το κάνουμε είναι διαφορετική κατηγορία αυτοκινήτου, τα είπε όλα ο ianos.

Σε ενα forum τα περισσότερα posts λογικό είναι να είναι τα προβλήματα δεν χωράνε όμως post *** VS AUDI :)

Ζούμε σε μια εποχή που τα αυτοκίνητα και όχι μόνο είναι πολύ μπροστά σε όλα τα επίπεδα, ας το απολαύσουμε ο κάθε ένας με ότι επιλέξει.

• Like 3

Δημήτρη, σε αυτό το forum υπάρχει χώρος για όλους τους προβληματισμούς και τις απόψεις .

Αν έχεις αντιμετωπίσει προβλήματα με το Α5 σου γράψτα εδώ Προβλήματα Α5

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΙΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ......ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ Α5 ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΝΑ ΨΥΧΑΓΩΓΩ ΤΟΝ ΛΑΟ!!

ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΠΑΠΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ..ΔΕΝ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΟΠΕΛ ΦΙΛΕ.ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΚ ΑΣ ΤΟ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΣΧΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΤΑΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕ....ΤΩΡΑ.

Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά, ότι αν θες να εκθέσεις τις εμπειρίες σου από το Α5 σου, υπάρχει η κατάλληλη ενότητα όπως σου έχω ήδη παραθέσει στο πρώτο ποστ. Το  να μπαίνεις σφήνα σε άσχετα θέματα και λες τα δικά σου, μόνο ένταση και παρεξηγήσεις προκαλεί.

Εδώ οι περισσότεροι βρισκόμαστε για να ανταλλάξουμε απόψεις για καλά ή κακά γύρω από το audi μας. Δεν λειτουργούμε οπαδικά, ούτε σαν πρόβατα. Σήμερα έχουμε audi και μιλάμε για τα audi. Όταν και αν βρεθούμε με κάτι άλλο, τότε θα τα μιλάμε κάπου αλλού. Έκανες μια επιλογή. Δεν σου βγήκε? Πούλατο και πάρε ότι νομίζεις ότι σου ταιριάζει. Υπάρχουν άνθρωποι, που θα εκτιμήσουν το ''ζημιάρικο'' για σένα audi, για όλα τα άλλα του. 

Βλέπεις, ότι παρόλο το αρνητικό ύφος σου, εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που σου απαντούν ήρεμα και συγκροτημένα. 

Τέλος μην γράφεις με κεφαλαία ( δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του forum ), γιατί δίνεις την εικόνα ότι φωνάζεις. Ενδεχομένως να έχεις δίκιο σε κάποια από αυτά που λες , αλλά με τον τρόπο που τα παραθέτεις , χάνεις το δίκιο σου και προκαλείς. 

• Like 5

Αααα, γιατί απο τα γραφόμενα σου μωρέ νόμιζα οτι το πήρες για οικονομία. Μαλλον κατάλαβα λάθος...

Σε οτι εχει να κανει με την αξιοπιστία ρίξε μια μάτια στα λινκ παρακάτω:

Έρευνα αξιοπιστίας tuv 2015 αυτοκίνητα 4-5 ετών

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2015-4-5/499

Tuv 2015 αυτοκίνητα 2-3 ετών

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2015-2-3/489

Tuv 2015 αυτοκίνητα 6-7 ετών

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2015-6-7/494

Tuv 2014 αυτοκίνητα 2-3 ετών

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2014-4-5/500

Δες λίγο τα αποτελέσματα και σύγκρινε αξιοπιστία Opel με Audi. Έγκυρα αποτελέσματα που βασίζονται σε έρευνες και όχι στο μου είπε ο φίλος μου, η μάνα μου, ο πατέρας μου, ο μηχανικός μου ή το είδα χθες βράδυ στον ύπνο μου μαζί με τα νούμερα του τζόκερ

Μαλλον θα πρέπει λοιπόν να αναθεωρήσεις το τι γνωρίζεις...

Αν αφού διαβάσεις τα αποτελέσματα εξακολουθείς να πιστεύεις πως τα Opel ειναι πιο αξιόπιστα απο τα Audi τότε μαλλον δεν εισαι αντικειμενικός.

Αν αμφισβητείς τα αποτελέσματα ενός απο τους εγκυρότερους οργανισμούς παγκοσμίως ας αρχίσουμε τη συζήτηση για το αν μας ψεκάζουν....

Απο τα παραπάνω λοιπόν μπορείς να καταλάβεις οτι δεν σου απάντησα έτσι επειδή με πονάει αλλα επειδή δεν ανέχομαι να ακούω πράγματα που υποτιμούν την νοημοσύνη μου ή απόψεις που μετατρέπονται σε θεσφατα ως αποτέλεσμα ημιμάθειας.

Ένας ακόμη λόγος που δεν σου απαντώ με εμπάθεια ειναι πως δεν είμαι γερμανόφιλος. Για πολλά χρόνια ήμουν (και σε γενικες γραμμές παραμένω) οπαδός της ιαπωνικής σχολής, κυρίως Mazda και Honda.

Πριν γεννηθεί η κόρη μου λοιπόν, είχα Rx8. Ήξερα πως για τις μετακινήσεις μου θα έπρεπε όχι απλα να έχω πατέρα βενζινά αλλα να είχα δικό μου τάνκερ. Ήξερα επίσης οτι δεν ηταν τέρας αξιοπιστίας. Στάθμισα δεδομένα, δέχτηκα τα αρνητικά είδα οτι τα θετικά του (για εμένα εκείνη τη στιγμη) βάραιναν περισσότερο και το πηρα. Εις γνωσιν μου. Όταν τα αρνητικά του άρχισαν να γίνονταν περισσότερα απο τα θετικά του ΟΧΙ επειδή άλλαξε το αυτοκίνητο αλλα επειδή άλλαξαν οι προτεραιότητες μου και οι οικονομικές συνθήκες το πούλησα. Τόσο απλό. Έτσι είχα κανει και με το προηγούμενο.

Έτσι έκανα και με το επόμενο (Α4). Έκανα ένα short list, απέρριψα τα ιαπωνικά, λόγω σχεδιασμού, απόδοσης, κυβικών, αντιληπτή ποιότητα εσωτερικού, κινητήρα κτλ, μέτρησα τα θετικά του, δέχτηκα τα αρνητικά του (ενδεχομενως χειρότερη αξιοπιστία απο τα ιαπωνικά) και το πηρα.

Στην εποχή της πληροφόρησης δεν μπορώ να δεχτώ οτι κάποιος πριν αγοράσει κάτι που στοιχίζει αρκετά εχει άγνοια του τι πρόκειται να πάρει. Ειδικά στα αυτοκίνητα υπάρχουν δεκάδες πηγές πληροφόρησης (ειδικός τύπος, forums, έρευνες τόσο στην Ελλάδα οσο και στο εξωτερικό) όποτε εχεις κάθε τρόπο να κανεις μια σωστή επιλογή.

Αν τώρα εσυ το πήρες χωρις να το ψάξεις επειδή έτσι "γνώριζες" (όπως γνωρίζεις για την αξιοπιστία των Opel) τότε δεν φταίει το αυτοκίνητο. ΕΣΥ φταις.

Όπως ΕΣΥ θα φταις και αν το πουλήσεις και πάρεις Opel πιστεύοντας οτι θα βγει σκυλί. Πάλι θα σου φταίει η Opel και θα τη βρίζεις και αυτή. Και πάλι θα στην πέφτουν οι οπελακηδες αν αρχίσεις να γράφεις παπάδες.

Ξέρεις δεν ειναι πάντα στραβός ο γυάλος. Μερικές φορές κάνουμε κι εμείς μαλακιες...

Και οσο πιο σύντομα τις συνειδητοποιούμε τόσο πιο εύκολα προστατευομαστε απο το να τις ξανακάνουμε.

• Like 6

e tuners στην Πάτρα ?

@ Και μια παρατήρηση. Εντάξει δεν είμαστε φιλολογικό forum, αλλά ας προσέχουμε τι έχουμε γράψει πριν πατήσουμε δημοσίευση...Τον τίτλο τον σουλούπωσα. Για το υπόλοιπο κείμενο κάνε επεξεργασία (edit) βάλε κανένα κόμμα και γενικά σημάζεψε το λίγο για να βγαίνει νόημα.

Ευχαριστώ.

Επειδη ειναι δικο μου τοπικ το προτιμω ετσι εαν δεν βγαζει νοημα καποιος μην απαντηση δεν υποχρεωνω καννεναν να απαντηση στο τοπικ μου

Σε ευχαριστω για το σουλουπωμα παντως αχαχαχαχαχα

Εαν πατησεις την κεντρικη σέιδα της ετουνερς στην πατρα και στην κρητη μου βγαζει μονο

Edited by Kostasz4

Επειδη ειναι δικο μου τοπικ το προτιμω ετσι εαν δεν βγαζει νοημα καποιος μην απαντηση δεν υποχρεωνω καννεναν να απαντηση στο τοπικ μου

Δηλαδή με την λογική σου, να ανοίξουμε όλοι ένα topic και να γράφουμε ότι μπούρδα μας έρθει και όποιος θέλει ας το διαβάσει, ας γελάσει ,ας προσθέσει τη δική του μπούρδα και πάει λέγοντας....

Ο χώρος που μας φιλοξενεί, έχει φτιαχτεί με πολύ κόπο και χρήμα, και συντηρείται σε αυτό το επίπεδο με κόπο και χρόνο κάποιων ανθρώπων και το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε όλοι, είναι να τον σεβαστούμε.

Τέλος το forum έχει και κανόνες. Για να συνεχίσεις να γράφεις και να παίρνεις απαντήσεις – λύσεις για αυτά που σε απασχολούν,  θα πρέπει να τους σεβαστείς.

Αν όχι , καλό είναι να βρεις έναν άλλο χώρο να εκφραστείς.

• Like 3

Εαν πατησεις την κεντρικη σέιδα της ετουνερς στην πατρα και στην κρητη μου βγαζει μονο

Χωρίς καμια διαθεση "να στην πέσω", αν δεν βαζεις κανένα σημείο στίξης, το κείμενο ειναι δυσανάγνωστο αφού δεν ξερεις που τελειώνει και που αρχίζει η πρόταση.

Κατα τα αλλα Εγω περιμένω να δω φωτογραφίες και τεχνικά data, μιας και μαλλον εισαι ο αλλος μου εαυτός, αφου μαλιςτα ξέρουν κάποιοι εδώ μεσα οτι ειναι ενα project που πραγματικα Θελω να το κανω, αλλα φοβάμαι την παντρειά με το αμαξι.

Σε ποιο μηχανικό θα πας να στο αναλάβει;

Edited by Kavouras
  • Like 1

Παρακαλω πολυ σβειστε το ποστ μου δεν χρειαζομαι καμια απαντηση . Οπως παρακαλω πολυ διαγραψτε το προφιλ μου απο το φορουμ ευχαριστω πολυ για οσους μα βοηθησανε και ασχοληθηκαν με ενα η δυο θεματα που ανοιξα μαλλον κατα την παρουσια μου στο φορουμ. Οσο για το φιλαρσκι σαβα φιλος πισω απο ενα πληκτρολογειο πολλα λεγονται κατιδιαν το θεμα ειναι τι λεει ο ενας στον αλλο μπουρδες εχεις γραψει εσυ στο θεμα που ανοιξα εαν εχει ξοδευτει πολυ χρημα στο φορουμ προβλημα σου οχι δικο μου οσο για την συσταση που μου εκανας θα γελασω μπαναρε με να τελειωνουμε ξερεις το βραδυ θα κοιμηθω .. α και που σε δεν θελω καννενα χωρο για να εκφραστω εκφραζομαι οπως θελω οπου θελω ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΦΙΛΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ

Edited by Kostasz4

Καβουρα στειλε μου το εμαιλ σου εαν θες να σου στειλω οτι θες σε φωτο σε ευχαριστω πολυ

Παρακαλω πολυ σβειστε το ποστ μου δεν χρειαζομαι καμια απαντηση . Οπως παρακαλω πολυ διαγραψτε το προφιλ μου απο το φορουμ ευχαριστω πολυ για οσους μα βοηθησανε και ασχοληθηκαν με ενα η δυο θεματα που ανοιξα μαλλον κατα την παρουσια μου στο φορουμ. Οσο για το φιλαρσκι σαβα φιλος πισω απο ενα πληκτρολογειο πολλα λεγονται κατιδιαν το θεμα ειναι τι λεει ο ενας στον αλλο μπουρδες εχεις γραψει εσυ στο θεμα που ανοιξα εαν εχει ξοδευτει πολυ χρημα στο φορουμ προβλημα σου οχι δικο μου οσο για την συσταση που μου εκανας θα γελασω μπαναρε με να τελειωνουμε ξερεις το βραδυ θα κοιμηθω .. α και που σε δεν θελω καννενα χωρο για να εκφραστω εκφραζομαι οπως θελω οπου θελω ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΦΙΛΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ

Δυστυχώς ο εγωισμός σου δεν σε αφήνει να σκεφτείς , ούτε να πάρεις κάτι θετικό από αυτά που σου γράφω..... Δεν διόρθωσα τον τίτλο για να σε μειώσω. Εσύ το παίρνεις στραβά. 

Την δημόσια αντιπαράθεση εσύ την ξεκίνησες, με την ειρωνεία και περί δικό σοτ topic...κτλ...

Δεν σβήνεται τίποτα....Όλα μένουν και ο καθένας διαβάζει και κρίνει...

• Like 4

Πραγματικα δεν θπαρχει εγωισμος απο μερια μου , αλλα μαλλον λαθος διαχειριση απο μεριας σου , οκ δεχομαι οτι δεν εχω βαλει ,,,, στο τοπικ μου δεχομαι οτι ειχε λαθοι απλα το να επικρινεις δημοσια πιστευω οτι ηταν πολυ λαθος . Θα μπορουσες να μου στειλεις ενα πμ και να μου ελεγες τι να αλλαζα θα ηταν πολυ πιο ευγενικο απο μεριας σου . Το οτι εχουμε γινει διαχειριστες καποιου φορουμ δεν μας κανει αυτοματα αφεντικα η επικρητες αλλων εδω μεσα. Γραφω στο αγγλικο φορουμ χωρις να ειμαι αγγλος και πραγματικα καννενας δεν μου κριτηκαρε για το πως γραφω.

Edited by Kostasz4

Εγώ από μεριάς μου, να αποδεχθώ ότι έπρεπε να σου στείλω ένα μήνυμα και να σου πω κατ΄ιδίαν αυτά που έπρεπε. Οκ λάθος. 

Από την δική σου πλευρά όμως,  μήπως πρέπει να σκεφτείς ότι εκτίθεσαι και προκαλείς με αυτά που έχεις γράψει ??? Στο γράφω όσο πιο απλά μπορώ.

Διάβασε προσεκτικά τι έχεις γράψει ( άσε τα κόμματα κτλ... ) και στάσου στο περιεχόμενο.  Θα καταλάβεις τι εννοώ.

• Like 1

Κώστα επικριτικός δεν ηταν για τα σημεία στίξης η για τον τίτλο. Το έκανε για να βοηθήσει ωστε να υπάρχει ένα κατανοητό ποστ μεσα σε τόνους πληροφοριών.

Επικριτικός ηταν ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ κατα τη γνώμη μου στη νοοτροπία "δικό μου ειναι, οτι θέλω το κάνω" και αυτο όχι γιατί εχει καμία ιδιαίτερη €(&&€ να σου την πει αλλα επειδή αυτός ειναι ο μόνος τρόπος να υπάρχει δομημένη πληροφόρηση σε αυτο το φόρουμ.

Ειναι κανόνες τους οποίους συμφωνούμε να τηρουμε όσοι συμμετέχουμε σε αυτο.

Όπως και στη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΟΣ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ, υπάρχουν οι κανόνες (νόμοι λέγονται) που βοηθούν να διατηρείται. Και εκεί βέβαια υπάρχουν κάποιοι που τους γράφουν στα @@ τους εκμεταλλευόμενοι μονο τα δικαιώματα, αψηφώντας τις υποχρεώσεις επειδή "το ψάρι βρωμάει απο το κεφάλι". Αλλα αυτο ειναι άλλη ιστορία..

Sorry για το off topic και καλή επιτυχία στο project σου!

• Like 1