Jump to content

Recommended Posts

παιδια καλησπερα..

 

το αυτοκινητο μου φοραει φρενα της stoptech 328x28

ψαχνω τακακια της pagid να βαλω μιας και απο τα ferodo ds 2500 δεν εμεινα ευχαριστημενος.

 

το θεμα ειναι οτι δεν ξερω που να βρω. εχω δοκιμασει διαφορα μαγαζια και δεν εχει κανενας, πηγα ακομα και στο επισημο δικτυο της pagid και μου λενε οτι σταματησε να βγαζει τακακια στην αγορα πρωσορινα :unsure::unsure:

 

ψαχνω τα pagid blue RS-4-2

 

αν μπορει κανεις να βοηθησει

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

θα σου ελεγα ουτε pagid να βαλεις. Τα ειχα στο rs2 και ετριζαν μεχρι αηδιας. Εκανα σερβις τις δαγκανες και παλι τα ιδια. Τελικα εβαλα textar και ησυχασα...

Link to comment
Share on other sites

Η stoptech τι προτείνει; Τα ds2500 είναι σκληρά, δοκίμασες τα premier;

 

Μιχάλης

 

η stoptech προτεινει τα ds2500 και τα σκληρα της pagid RS-4-2-1- black. αλλα αυτα νομιζω οτι ειναι πολυ σκληρα, δεν θα πιανουν θερμοκρασια ευκολα, και θα φανε και τους δισκους γρηγορα.

 

http://www.stoptech.com/Products/high_performance_pads.shtml

 

για τα textar/premier δεν εχω καθολου αποψη μηπως εχετε εσεις?

το αυτοκινητο εχει αποδωσει 332 αλογα στον τροχο περιπου

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω προτείνει διάφορα ανάλογα με την χρήση. Τα hawk είναι πολύ καλά αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να τα βρεις εδώ (νομίζω είναι αμερικάνικα). Για τα pagid δεν ξέρω να σου πω, τα ferodo premier είναι για χρήση δρόμου και αρκετά μαλακά, ζεσταίνονται πολύ γρήγορα οπότε έχεις ασφάλεια από το πρώτο πάτημα αλλά σε συνεχόμενα πατήματα ίσως έχεις λίγο fading. Βέβαια αυτό είναι μία παραχώρηση που ίσως πρέπει να κάνεις.. Για τι χρήση τα θες εσύ;

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω προτείνει διάφορα ανάλογα με την χρήση. Τα hawk είναι πολύ καλά αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να τα βρεις εδώ (νομίζω είναι αμερικάνικα). Για τα pagid δεν ξέρω να σου πω, τα ferodo premier είναι για χρήση δρόμου και αρκετά μαλακά, ζεσταίνονται πολύ γρήγορα οπότε έχεις ασφάλεια από το πρώτο πάτημα αλλά σε συνεχόμενα πατήματα ίσως έχεις λίγο fading. Βέβαια αυτό είναι μία παραχώρηση που ίσως πρέπει να κάνεις.. Για τι χρήση τα θες εσύ;

 

 

Μιχάλης

 

φιλε μιχαλη πολυ σωστη η ερωτηση σου και παραλειψη μου :D

 

η χρηση ειναι βασικα δρομου επιθετικη κατα 70%, δεν κανει κοντρες το αυτοκινητο ποτε μονο στριφτερες διαδρομες οποτε τα κουραζει τα φρενα και λογω βαρους. trackdays σχεδον ποτε μιας και δεν υπαρχει χρονος ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.