Jump to content

Aυτοκολητο οροφης glossy black vinilium


Recommended Posts

Οπως λεει κι οτιτλος ψαχνω να βρω το συγκεκριμενο αυτοκολητο για την οροφη.

Το αποτελεσμα οπως θα δειτε παρακατω,ειναι ακρως εντυπωσιακο και θυμιζει πανοραμικη οροφη.

Εαν εχει καποιος υποψιν του κατι ας μου απαντησει

 

post-142-12574416385979_thumb.jpgpost-142-1257441664297_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

car wrapping

 

συνεργαζεται ενα παλικαρι με το seatclub που κανει car wrapping

 

να και 2 φωτο απο τη δουλεια του.αυτο που θελεις σε leon

 

10629122323473507410551.th.jpg

 

10629122606188575110551.th.jpg

 

οι εργασιες γινονται στο Κορωπί στην Αθηνα

 

λεει και τιμη γι αυτο που θελεις

Κάλυψη οροφής αυτοκινήτου με ζελατίνα χρώματος (gloss) της 3Μ/Oracal χρέωση 200 ευρώ

Edited by tolis7
Link to comment
Share on other sites

Σιμο δυστυχως δεν γραφει τηλ η καποιο site.

με pm συννενοητε εκει.

 

+1 Aν δεν κανω λαθος τα παλικαρια που τα περνανε δεν εχουν μαγαζι, απλα εχουν διαμορφωσει εναν χωρο και το κανουν επειδη τους αρεσει και ως 2η δουλεια στις αργιες, απογευματα και τα σ-κ τους...

Link to comment
Share on other sites

car wrapping

 

συνεργαζεται ενα παλικαρι με το seatclub που κανει car wrapping

 

να και 2 φωτο απο τη δουλεια του.αυτο που θελεις σε leon

 

10629122323473507410551.th.jpg

 

10629122606188575110551.th.jpg

 

οι εργασιες γινονται στο Κορωπί στην Αθηνα

 

λεει και τιμη γι αυτο που θελεις

Κάλυψη οροφής αυτοκινήτου με ζελατίνα χρώματος (gloss) της 3Μ/Oracal χρέωση 200 ευρώ

Τόλη,είσαι σιγουρος οτι αυτο το υλικό ειναι της 3Μ??

Link to comment
Share on other sites

Έλα να ανοίγουν οι Business σιγά σιγά :new_thumright:

Κοιτα,''εμείς' δουλέυουμε το υλικό αλλά είναι αυτό που ειπα παραπάνω,

carbon και είναι παρα πολύ καλής ποιότητας,προχτές ντυσαμε ενα cupra καπό.

Εχω την εντυπωση οτι το συγκεκριμένο δεν είναι ετοιμο,είναι απο εκτυπωση,

λεπτό,δεν ξερω την αντοχή του...σιγουρα απο κοντά θα μας λυθουν οι απορίες.

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αριστο αμα κανεις αυτη την δουλεια τι στελνουμε σε αλλους τα παιδια? :P

Μην μπερδευεσε,δεν την κάνω εγω,συνεργάζομαι...

Ομως,άλλο το ενα υλικό και άλλο αυτο που λέω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την υποδειξη.Σηνηθως αυτα τα αυτοκολλητα εχουν εγγύηση για 7 χρονια.

Σε 7 λοιπον χρονια εγω θα το εχω πουλησει το Α4 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την υποδειξη.Σηνηθως αυτα τα αυτοκολλητα εχουν εγγύηση για 7 χρονια.

Σε 7 λοιπον χρονια εγω θα το εχω πουλησει το Α4 :thumbsup:

Σωστός ο Γιώργος... :biggrinthumb:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, βλέπω το θέμα ταξιδεύει από forum σε forum :) Εν συντομία θα σας πω ότι η ζελατίνα που βλέπετε στις φώτος πιο πάνω είναι της 3Μ σε χρώμα μαύρο gloss (γυαλιστερό). Οι ζελατίνες αυτές είναι cast (δηλαδή χυτές), υπάρχουν σε πολλές αποχρώσεις, είναι 85 micron σε πάχος (ή της Oracal που είναι 100 micron) και αντέχουν σε αρκετά αντίξοες συνθήκες. Οι συγκεκριμένες είναι κατασκευασμένες ειδικά για car wrapping (ολική ή μερική αλλαγή χρώματος), δεν είναι γνωστές στην Ελλάδα και προς το παρόν δεν τις φέρνει ούτε η 3Μ hellas αλλά τις παραγγέλνουμε απ'εξω. Εδώ θα βρείτε μόνο calendered ζελατίνες οι οποίες είναι κατάλληλες μόνο για επιγραφές ή για να ντύνουν φορτηγά. Αν θέλετε σε carbon fiber look υπάρχει επίσης της 3Μ της σειράς di-noc σε διάφορες αποχρώσεις και έχουν υφή. Αν και είναι ότι πλησιέστερο στο πραγματικό dry carbon (ματ και όχι γυαλιστερό) είναι πολύ ακριβό σαν υλικό και δουλεύται πολύ πιο δύσκολα (ειδικά όταν ντύνουμε δύσκολες επιφάνειες). Αν θέλετε γυαλιστερό carbon fiber look (εμείς δεν το δουλεύουμε) τότε θα πρέπει να καταφύγετε σε digital print, με το 1/4 του κόστους βέβαια αλλά δεν είναι και πολύ ρεαλιστικό.

 

2005-07-01-CastCalChart.gif

Edited by ares
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ηρθα σε επικοινωνια με τον ares(πιο πανω) και μαλλον θα κατεβω Κυριακη για να ντυσω τον ουρανο.

Edited by Soki
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ηρθα σε επικοινωνια με τον ares(πιο πανω) και μαλλον θα κατεβω Κυριακη για να ντυσω τον ουρανο.

Mπορει να ντυσει και ολο το αυτοκινητο?Στειλε μου σε παρακαλω με πμ το τηλεφωνο του!

Link to comment
Share on other sites

Mπορει να ντυσει και ολο το αυτοκινητο?Στειλε μου σε παρακαλω με πμ το τηλεφωνο του!

μάλιστα...τώρα δέσαμε...βλέπω την Δράμα να αποκτά λευκο τουμπανάτο Α4... αλλά από μέσα οι πόρτες θα είναι μαύρες? :g:

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα...τώρα δέσαμε...βλέπω την Δράμα να αποκτά λευκο τουμπανάτο Α4... αλλά από μέσα οι πόρτες θα είναι μαύρες? :g:

Πως με πιανεις ρε Γιαννη ! ;):new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο πες μας και το κοστος στο περιπου να εχουμε μια ιδεα.Αν δεν θελεις εδω στειλε μου πμ σε παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Άρες διάβασε σε παρακαλώ τους

Κανόνες χρήσης & λειτουργίας της Λέσχης και του Forum. Απαγορεύεται αυστηρώς τέτοιου είδους διαφήμιση στο forum μας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ τους κανόνες περί διαφήμισης στο forum. Όμως μέλος της διαχειριστικής ομάδας μου ζήτησε να δημοσιεύσω κάποιο ενδεικτικό κόστος και προσπάθησα να το κάνω με τον πιο διακριτικό και ενημερωτικό τρόπο.

 

Υγ. Δεν κατάλαβα ότι ενόχλησαν οι φωτογραφίες, ήθελα να δείξω βήμα βήμα πως γίνεται η συγκεκριμένη εργασία.

Edited by ares
Link to comment
Share on other sites

Κατανοώ τους κανόνες περί διαφήμισης στο forum. Όμως μέλος της διαχειριστικής ομάδας μου ζήτησε να δημοσιεύσω κάποιο ενδεικτικό κόστος και προσπάθησα να το κάνω με τον πιο διακριτικό και ενημερωτικό τρόπο.

 

:blink: ε δεν ήταν ότι πιο διακριτικό 20 φωτογραφίες απο δουλειές και λεπτομερείς περιγραφές. τέτοιου είδους διαφήμιση απαγορεύεται αυστηρώς και ουδέποτε αφήσαμε να περάσει κάτι τέτοιο στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θεωρηθεί επιμονή από πλευράς μου το να προσπαθήσω να δικαιολογηθώ απέναντί σου όμως θεωρώ ότι το έκανα με όσο πιο ενημερωτικό τρόπο μπορώ. Επειδή ακριβώς δεν είμαι επαγγελματίας από την πλευρά του επιχειρηματία αλλά car enthusiast όπως και εσείς θεώρησα καλό το να "μορφώσω" αυτούς που ενδιαφέρονται για το συγκεκριμένο θέμα. Δεν με απασχολεί να κερδίσω "πελάτες" απλά να γνωρίζουν τι περιλαμβάνει η συγκεκριμένη εργασία και τι θα πρέπει να προσέξουν όταν κάποιος τους προτείνει να κάνει μια τέτοια δουλειά. Πολλές φορές η διαφήμιση γίνεται έμμεσα ή και αναπόφευκτα κυρίως για θέματα άγνωστα μέχρι τώρα, όμως για μένα δεν είναι αυτοσκοπός.

Edited by ares
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.