Jump to content

A4 b8 2010 by Τheodore saba

Recommended Posts

Όχι που θα έβγαζε φωτογραφίες ο θοδωρής και δεν θα σχολίαζε ο Pan  :sHa_hehe:

Εγώ παντώς δεν το θεωρώ "εμπνευση" στιγμής,για μεταμόρφωση ετοιμάζεται και αυτός και δεν το δηλώνει.

Ένα ακόμα ποντίκι στην παρέα μας  :sHa_hehe:

• Like 4

Όχι που θα έβγαζε φωτογραφίες ο θοδωρής και δεν θα σχολίαζε ο Pan :sHa_hehe:

Εγώ παντώς δεν το θεωρώ "εμπνευση" στιγμής,για μεταμόρφωση ετοιμάζεται και αυτός και δεν το δηλώνει.

Ένα ακόμα ποντίκι στην παρέα μας :sHa_hehe:

Ποντικοφωλιά καταντησαμε!!!

Χαχαχα

• Like 3

Έχεις ρε Θοδωρή πάντως το μπλε Α4 στο άβαταρ σου και ξεχνάω συνέχεια ότι το αμάξι σου είναι άσπρο... Να το χαίρεσαι φίλε!!!

• Like 2

Κούκλα! Να το χαίρεσαι! Ένα χαμήλωμα σε πρώτη φάση θα ήταν οτι έπρεπε!

Sent from my iPad using Tapatalk

• Like 1

Έχεις ρε Θοδωρή πάντως το μπλε Α4 στο άβαταρ σου και ξεχνάω συνέχεια ότι το αμάξι σου είναι άσπρο... Να το χαίρεσαι φίλε!!!

Εγώ έτσι δεν την πάτησα σε συζήτηση μου με τον θοδωρή στην Ελάτη; Τόσο καιρό,νόμιζα μπλε χρώμα είναι το Β8 του :sHa_hehe:

Βρε εγώ καλά είπα,είναι απο τους μεγάλους κιόλας,ποντικιές μέχρι και στο χρώμα...για να μας μπερδεύει... :chair:

• Like 2

Το μπλε είναι έρωτας και απωθημένο, παρόλο που και η Lancia μου είναι μπλε. 

Όταν πήγα να το παραγγείλω ήταν ένα από τα χρώματα που ήθελα, αλλά με αποθάρρυνε ο πωλητής γιατί δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτο. Βέβαια αυτό το μπλε που ήθελα εγώ, σαν αυτό που είχαν τα Β7, δεν έβγαινε στα Β8 πλέον, οπότε λίγο το κακό. Ήταν και το test drive λευκό..........και την ''πάτησα'' !

• Like 3

Κι εμένα μου αρέσει το λευκό, ειδικά στο Β8 θοδωρή γιατι κλέβει τον όγκο και είναι πάντα σπόρ . Μονο που θέλει καλό καθάρισμα..

• Like 1

• 1 month later...
  • 1 year later...

Αφού ξεπέρασα τα ψυχολογικά μου :sSic_fever: .....έκανα επιτέλους την πολυπόθητη κίνηση...... :icon_turbo:

Πρόγραμμα από την overload, λόγω καλής συνεργασίας με το εξειδικευμένο συνεργείο που εμπιστεύομαι όσα χρόνια έχω το audi.

Εντυπώσεις παραπάνω από καλές.Νούμερα δεν υπάρχουν μιας και δεν έγινε δυναμομέτρηση, αλλά από τα λίγα χιλιόμετρα που έγραψα σήμερα και στα λίγα ανοίγματα που έκανα, πραγματικά ένιωσα ότι πήρα άλλο αυτοκίνητο. Περισσότερα, θα έχω να πω μετά από ταξίδια που έρχονται, με αρκετό φορτίο....Πάντως όπως και να έχει,  καμιά σχέση η απόκριση σε όλες τις ταχύτητες..... :icon_turbo:

Να ευχαριστήσω και από εδώ τον Παναγιώτη Λάτση και τον Κύριλο για την άμεση εξυπηρέτηση.

Για όσους γνωρίζουν να διαβάζουν logs, επισυνάπτω και τα σχετικά.

LOG-01-IDE00021_&1.CSVLOG-01-IDE00021_&2.CSV

• Like 14

Να στα γράψω κι εδώ

190 κοντά γραμμάρια 0,74 στις 6000 και 0,65 κοντά κόφτη.

Πρέπει να είσαι κοντά στα 220 με καμία 35αρια κιλά ροπή εάν κράτησε οβερ κοντά στο 1,5

• Like 3

Να στα γράψω κι εδώ

190 κοντά γραμμάρια 0,74 στις 6000 και 0,65 κοντά κόφτη.

Πρέπει να είσαι κοντά στα 220 με καμία 35αρια κιλά ροπή εάν κράτησε οβερ κοντά στο 1,5

Δημήτρη ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.  Ακριβώς αυτά μου είπε και ο Κύριλλος. Τεράστια διαφορά με πριν...Από τα 120hp και 23.5 κιλά, στα 220 και 35 κιλά ροπής.......Στο δρόμο πάντως , σκοτώνει ! 

• Like 3

Άλλο ένα κάστρο έπεσε,χαχαχα!

Καλά χιλιόμετρα Θοδωρή!

Να υποθέσω για κατοστάρα το πρόγραμμα;

• Like 2

Ευχαριστώ Πανο. Και πολύ αντεξα ....

Όχι με 95αρα ρυθμίστηκε για 95αρα....Και εγώ έμεινα έκπληκτος με τα νούμερα. Ο Κυριλλος το απέδωσε στην καλή κατάσταση του κινητήρα και του τούρμπο. Προφανώς και ή βενζίνη της ΕΚΟ είναι καλή.

• Like 1

ωραιο αποτέλεσμα θοδωρή , τωρα θα το ευχαριστηθείς φιλε. Η ροπή στις μεσαιες ειναι που κάνει την διαφορά σε αισθηση αλλά και τα 100 άλογα πάνω δεν ειναι και λίγα... Καλά χλμ φιλαρακι :sHa_wink3:

• Like 1

Μεγεια το νεο αμαξι Θοδωρε, δεν κανω πλακα, θυμαμαι σαν σημερα οταν εβαλα το προγραμμα στο 1ο μου αμαξι (SEAT LEON 20VT) και εφευγα απο το μαγαζι, αισθανθηκα σαν να μπηκα σε νεο αμαξι. Ποσο μαλιστα εσυ που η αλλαγη ειναι τεράστια. Καλα χιλιομετρα και προπαντως ασφαλή.

• Like 2

καλοταξιδο και απροβληματιστο teo...

κοστος αν επιτρεπεται?

Ευχαριστώ ! 

Μεγεια το νεο αμαξι Θοδωρε, δεν κανω πλακα, θυμαμαι σαν σημερα οταν εβαλα το προγραμμα στο 1ο μου αμαξι (SEAT LEON 20VT) και εφευγα απο το μαγαζι, αισθανθηκα σαν να μπηκα σε νεο αμαξι. Ποσο μαλιστα εσυ που η αλλαγη ειναι τεράστια. Καλα χιλιομετρα και προπαντως ασφαλή.

Ευχαριστώ Γιάννη, έτσι ακριβώς.

Αφού ενέδωσε και ο τελευταίος των απρογραμμάτιστων, μάλλον πλησιάζει τελικά η συντέλεια!

:chair:  :chair:

Καλορίζικο το νέο σου αυτοκίνητο Θοδωρή!!!

Τώρα θα σταματήσεις να καις απλά βενζίνη και θα αρχίσεις να ευχαριστιέσαι την κάθε σταγόνα. Να το χαρείς όσο δεν πάει και προσεκτικά γιατί τώρα μαζεύεις (πολλά) χιλιόμετρα για πλάκα! 

• Like 1