Jump to content

AUX LINE IN for IPOD,MP3


Recommended Posts

  • 3 years later...

Ειπα και γω να βαλω το aux line in στο concert μου...............................αλλα τιποτα :(

Λοιπον τι εκανα.......εβαλα ενα καλωδιο σαν αυτο

post-7979-12589144790638_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και γω να βαλω το aux line in στο concert μου...............................αλλα τιποτα :(

Λοιπον τι εκανα.......εβαλα ενα καλωδιο σαν αυτο

 

 

Βεβαια εγω αφαιρεσα τη μπλε φυσα και το εβαλα μεσα στο 20pin μαυρο που ειχε πισω το concert ...............αλλα τιποτα (η τοποθετηση εγινε σωστα στα pin

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια εγω αφαιρεσα τη μπλε φυσα και το εβαλα μεσα στο 20pin μαυρο που ειχε πισω το concert ...............αλλα τιποτα (η τοποθετηση εγινε σωστα στα pin)

post-7979-12589155979535_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πως γινεται αυτο γιαννη?

 

 

Καλησπέρα!! Ειδα οτι είσαι κάτοχος παλαιότερου μοντέλου Α4. Αυτό σημαίνει πως δεν έχεις το τελευτάιο μοντέλο ηχοσυστήματος το οποίο διαθέτει AMI. Το καλώδιο που εχεις αγοράσει είτε με απόληξη aux line με κωδ4F0051510F ειτε usb είτε ipod δεν συνδέεται απευθείας στα παλιότερα ηχοσυστήματα της Audi, χρειάζεται να μεσολαβεί ενας αντάπτορας. Σύμφωνα με την εταιρεία, AMI δεν εγκαθίσταται εκ των υστέρων. Αν δείς στον επίσημο τιμοκατάλογο της Audi : http://www.audi.gr/gr/brand/el/service/audi_genuine_accessories.html#source=http://www.audi.gr/gr/brand/el/service/audi_genuine_accessories/accessories_catalogues.html&container=page

Θα δεις το δικό σου βίσμα περίπου στα 40€ ενω υπάρχει και αντάπτορας Ipod Κωδ: 8E0051444A/B με 118€. Στην δική σου περίπτωση δουλεία κανεις μονο με τον δεύτερο. Είχα το ίδιο πρόβλημα πίστεψε με. Το αρνητικό ειναι οτι συνδέεται μόνο με ipod classic , δεν ειμαι σίγουρος για nano, οπως επίσης και Iphone. Είναι απόληξη dock το οποίο και φορτίζει την συσκευή αυτόματα και μπορείς κανονικά να τη χειριστείς απο την κονσόλα . Δεν είμαι ειδικός στα ηχοσυστήματα απλώς το είχα ψαξει λίγο...Ελπίζω να βοήθησα

Edited by brandon24
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλη χρονια σε ολους !!!!!

 

εκανα το ιδιο με αυτον τον ανταπτορα

Οι σύνδεσμοι μου

 

και αυτο εδω

 

μετατροπεας 20 πιν

 

και την συνδεση με καλωδιο rca σε jack το συνεδεσα στο mp3 player αλλα τζιφος δεν το βλεπει καμμια ιδεα ????

 

ευχαριστω :coffeetime:

Edited by gbourogi
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο γιαννη?

 

Κωστα εβγαλες ακρη με αυτο;

 

 

Νομιζω οτι χρειάζεται κατι τετοιο και οχι ενα απλο καλώδιο

 

http://cgi.ebay.de/MP3-Adapter-AUDI-Seat-Skoda-VW-DVD-Laptop-Radio-AUX-/390223094973?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item5adb1be4bd

 

 

Για πολύ λιγο ειχα βαλει αυτο στο Concept και είχε δουλέψει.

 

http://cgi.ebay.de/USB-SD-MP3-CD-Wechsler-AUX-Adapter-Audi-A2-A3-A4-A6-A8-/110630181295?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autoradios&hash=item19c21299af

Edited by Giannis20vt
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους !!!!!

 

εκανα το ιδιο με αυτον τον ανταπτορα

Οι σύνδεσμοι μου

 

και αυτο εδω

 

μετατροπεας 20 πιν

 

και την συνδεση με καλωδιο rca σε jack το συνεδεσα στο mp3 player αλλα τζιφος δεν το βλεπει καμμια ιδεα ????

 

ευχαριστω :coffeetime:

 

Καταρχήν ευχαριστώ που μου θυμισες το project μια και το ειχα ξεχάσει :new_thumright:

Ισχύει ακριβώς ότι σου εγραψε ο γιάννης απο πάνω ,δεν ειναι απλό καλώδιο aux in αλλα aux in adaptor ,που σημαινει ότι περιέχει και ηλεκτρονικό στοιχείο που προσομοιώνει τη λειτουργία CD CHANGER :sHa_thumbgoodjob:

μαλιστα το συγκεκριμένο εχει εγκατασταθει απο μένα σε δεκάδες vw/audi με απόλυτη επιτυχία χρόνια τωρα :new_thumright:

Edited by tpapo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.