Jump to content

Επεκταση εγγυησης


RTouris

Recommended Posts

Δε συμφέρει γιατί πολύ απλά η εγγύηση στο ένα πακέτο καλύπτει κάποια μέρη του αυτοκινήτου και το άλλο πακέτο διαφορετικά μέρη που σημαίνει ότι κανένα πακέτο δε καλύπτει όλο το αυτοκίνητο :sSc_eek:

 

Ρώτησα σήμερα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι αν αλλάξω τη κλειδαριά,το πακέτο που ισχύει για το δικό μου αυτοκίνητο δε τη καλύπτει.

αν υποψιάζεσαι όμως ότι το σασμάν σου την έχει ακούσει και μπορεί να βγάλει ζημιά ή αν ο κινητήρας σου έχει αρχίσει να καίει πολύ λάδι ή γενικά αν υποψιάζεσαι σημαντική βλάβη να "έρχεται", την κάνεις.

 

Σίγουρα αυτός που πιστεύει ότι το αμάξι του δε θα βγάλει πρόβλημα ή θα είναι minor το όποιο πρόβλημα παρουσιαστεί (έως 250€ συνολικά) , δεν αξίζει να την κάνει.

 

Αλλά επειδή κανείς δεν είναι σίγουρος για το μέλλον (ή όποιος είναι, ψεύδεται), η απόφαση του αν θα κάνει την επέκταση εγγύησης ή όχι είναι καθαρά προσωπική. :)

Edited by Kavouras
Link to comment
Share on other sites

αν υποψιάζεσαι όμως ότι το σασμάν σου την έχει ακούσει και μπορεί να βγάλει ζημιά ή αν ο κινητήρας σου έχει αρχίσει να καίει πολύ λάδι ή γενικά αν υποψιάζεσαι σημαντική βλάβη να "έρχεται", την κάνεις.

 

Σίγουρα αυτός που πιστεύει ότι το αμάξι του δε θα βγάλει πρόβλημα ή θα είναι minor το όποιο πρόβλημα παρουσιαστεί (έως 250€ συνολικά) , δεν αξίζει να την κάνει.

 

Αλλά επειδή κανείς δεν είναι σίγουρος για το μέλλον (ή όποιος είναι, ψεύδεται), η απόφαση του αν θα κάνει την επέκταση εγγύησης ή όχι είναι καθαρά προσωπική. :)

Σωστός αλλά για μένα είναι κοροϊδία να δώσεις 250 ευρώ και να καταστραφεί ας πούμε κάτι που δεν είναι μέσα στην εγγύηση.η όλα η τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εγγύηση είναι λότο. Αν σου κάτσει σου έκατσε....και αν τους κάτσει (στην ασφαλιστική) τους έκατσε. Αλλά από τη στιγμή που δεν σε καλύπτει στα πάντα και ότι καλύπτει το καλύπτει υπό όρους, μάλλον οι πιθανότητες είναι υπέρ τους και όχι υπέρ σου....

 

Τα συμπεράσματα δικά σας....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν την έκανα! Το σκεπτικό μου ήταν ότι, εφόσον μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή, αν είμαι "τυχερός" και έχω σημάδια βλάβης, τότε την προχωράω και βλέποντας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτόματα. Πρέπει να το υσεκαρουν στο συνεργείο και η κάλυψη της ξεκινά ενα μηνααργοτεεααα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτόματα. Πρέπει να το υσεκαρουν στο συνεργείο και η κάλυψη της ξεκινά ενα μηνααργοτεεααα

:sCo_hmmthink:

Link to comment
Share on other sites

:sCo_hmmthink:

μην σε νοιάζει ρε καράφλα, σου καλύπτω εγώ την εγγύηση και σου δίνω και αμάξι σοβαρό να κυκλοφορείς μέχρι να φτιάξεις την μπαχατέλα σου  :sHa_sarcasticlol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.