Jump to content

Προγραμμα για Α3 1.6 FSi


Hlias

Recommended Posts

Μητσο μου ο Νικος ειναι πολυ φιλος μου εδω και χρονια το εχω ξαναπει.

 

Η εμπειρια του στον αναπρογραμματισμο εγκεφαλων αν μη τι αλλο ειναι τεραστια.

 

Εχει γραφτει και μεσα στο forum με το ψευδωνυμο RSM.

 

Προσφατα εβαλε προγραμμα σε αυτον το μελος hlias στο Α3 1.8Τ οπου δεν μπορουσε κανενας αλλος να τον εξυπηρετησει.

 

Εαν θελετε μπορω να του πω να κανονισει τιμες για το club

 

Τασο μου βεβαιως και θελουμε :whoohoo: , μιλα με την ομαδα διαχειρισης για περισσοτερες λεπτομερειες :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Τασο μου βεβαιως και θελουμε :whoohoo: , μιλα με την ομαδα διαχειρισης για περισσοτερες λεπτομερειες :new_thumright:

 

Εννοειται οτι ετσι πρεπει να γινεται ΠΑΝΤΑ :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eχω μπει στην μπριζα για προγραμμα...διαθετω μεχρι 500 ευρω.Τι προτεινετε?? Θελω τεκμηριωμενες απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

Eχω μπει στην μπριζα για προγραμμα...διαθετω μεχρι 500 ευρω.Τι προτεινετε?? Θελω τεκμηριωμενες απαντησεις...

 

τιποτα να μην κανεις κρατα τα λεφτα σου :P

Link to comment
Share on other sites

τιποτα να μην κανεις κρατα τα λεφτα σου :P

 

Oταν θα το κανω τουμπανο και θα στο δωσω για test drive θα σου πω μετα σε τι μπριζες θα μπεις χαχαχα :new_thumright:

 

Μεχρι στιγμης εχω τις εξης επιλογες :

 

Προγραμμα στον Παζαροπουλο (σειριακα)

Προγραμμα στον Φιλοσιδη (σειριακα?)

Προγραμμα στην Superchips (σειριακα ή με chip?)

 

η GIAC εχει κατι για μενα? Χλωμο ε? Η Revo παντως δεν εχει ουτε η APR (πολλα θελω ε)

 

Για πειτε ρε τρελοαουντακιδες...help!! :whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

Oταν θα το κανω τουμπανο και θα στο δωσω για test drive θα σου πω μετα σε τι μπριζες θα μπεις χαχαχα :new_thumright:

 

Μεχρι στιγμης εχω τις εξης επιλογες :

 

Προγραμμα στον Παζαροπουλο (σειριακα)

Προγραμμα στον Φιλοσιδη (σειριακα?)

Προγραμμα στην Superchips (σειριακα ή με chip?)

 

η GIAC εχει κατι για μενα? Χλωμο ε? Η Revo παντως δεν εχει ουτε η APR (πολλα θελω ε)

 

Για πειτε ρε τρελοαουντακιδες...help!! :whoohoo:

 

Αυτό πάντως του Παζαρόπουλου από τους λίγους που δοκιμάστηκε θεωρείται ως πολύ καλό.

Edited by johnaras
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάντως του Παζαρόπουλου από τους λίγους που δοκιμάστηκε θεωρείται ως πολύ καλό.

 

Ναι αλλα απο οσο ξερω κοστιζει και 800 ευρω!!! τιμη υπερβολικα υψηλη για προγραμμα σε ατμοσφαιρικο κινητηρα...

 

Εμπασει περιπτωσει μπορουμε να μαθουμε περισσοτερα γιαυτο το προγραμμα? Απο ποια εταιρεια ειναι και τι δινει απο πλευρας ιπποδυναμης/ ροπης στον 1.6 FSI

 

Επισης εφοσον ειναι εφικτο θα προσπαθησουμε να εξασφαλισουμε ως λεσχη καποια εκπτωση γιαυτο!

Edited by johnaras
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα απο οσο ξερω κοστιζει και 800 ευρω!!! τιμη υπερβολικα υψηλη για προγραμμα σε ατμοσφαιρικο κινητηρα...

 

Εμπασει περιπτωσει μπορουμε να μαθουμε περισσοτερα γιαυτο το προγραμμα? Απο ποια εταιρεια ειναι και τι δινει απο πλευρας ιπποδυναμης/ ροπης στον 1.6 FSI

 

Επισης εφοσον ειναι εφικτο θα προσπαθησουμε να εξασφαλισουμε ως λεσχη καποια εκπτωση γιαυτο!

 

 

Πληροφορίες για το ποιος φτιάχνει το πρόγραμμα και τι κάνουν ακριβώς υποτίθεται ξέρει ο κος Μάλλιος στο κατάστημα της Φιλοθέης. Για τετσ δεν χρειάζεται -μου είπε- κάποιο ιδιαίτερο ραντεβού. Αρκεί να πας σχετικά νωρίς, πριν τις 2. Το αυτοκίνητο είναι ένα μπλε Α3. Εγώ κάποια στιγμή τον Αύγουστο θα πάω από περιέργεια να το δοκιμάσω, γιατί τα καλά λόγια που διαβάζω μου έχουν κάνει πολύ εντύπωση...

Edited by johnaras
Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για το ποιος φτιάχνει το πρόγραμμα και τι κάνουν ακριβώς υποτίθεται ξέρει ο κος Μάλλιος στο κατάστημα της Φιλοθέης. Για τετσ δεν χρειάζεται -μου είπε- κάποιο ιδιαίτερο ραντεβού. Αρκεί να πας σχετικά νωρίς, πριν τις 2. Το αυτοκίνητο είναι ένα μπλε Α3. Εγώ κάποια στιγμή τον Αύγουστο θα πάω από περιέργεια να το δοκιμάσω, γιατί τα καλά λόγια που διαβάζω μου έχουν κάνει πολύ εντύπωση...

 

Μπορουμε να κανονισουμε μια μερα οσοι μπορουμε να μαζευτουμε και να παμε να το δοκιμασουμε...

Αλλα γενικα με ξυνιζει που δεν ξερω ποιας εταιρειας ειναι...δεν μαρεσει καθολου το "γουρουνι στο σακι"

Edited by johnaras
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας .. είναι το πρώτο μου τοπικ στο forum .

 

το προγραμμά που δίνει ο Παζαρόπουλος είναι της SP POWERS φτάνει στα 128-130 άλογα με φίλτρο green και χωρίς εξάτμιση. έχω ακούσει και εγώ πολύ καλά σχόλια . δίνει ρεπριζ καλά. παραπάνω πληροφορίες δεν δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μην τα λέτε τα άλογα έτσι γιατί κάτι παθαίνω! Δεν παίζουν αυτά τα νούμερα μόνο με το πρόγραμμα!!! Έλεος!

 

Ξέρω βέβαια και καταλαβαίνω μέρα με την μέρα και από τον εαυτό μου και απο παιδιά του φόρουμ, ότι αν δεν την κάνεις την πατάτα δεν 8α ηρεμίσεις! Ενώ μου το έχουν πεί και μένα άτομα που το γνωρίζουν το αντικείμενο ότι ΔΕΝ αξίζει τον κόπο σε τόσο μικρούς κινητήρες να κάνεις κάτι και ότι σε βάθος χρόνου κακό 8α κάνεις στην τσέπη σου και μόνο, από την αυξημένη κατανάλωση και τα προβλήματα τα οποία βγαίνουν πολύ αργότερα, το έχω σκεφτει πολλές φορές να το κάνω!

 

1) Επίσης να σας επισημάνω ότι η Αudi σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση ΔΕΝ καλύπτει το tuning του αυτοκινήτου σας ειδικά τον καιρό που είναι στην εγγύηση! Και είναι και απόλυτα λογικό!!! Δεν μπορεί η Audi να υποσκελίζει τον εαυτό της καλύπτοντας κάποιον Βελτιωτικό Οίκο που βγάζει παραπάνω απόδοση απο αυτήν στους κινητήρες της!!! Ότι εγγύηση παίρνετε λοιπόν είναι απο το βελτιωτικό οίκο και μόνο! Και δυστυχώς αυτά δεν είναι λόγια του αερα... Από πιό επίσημα στόματα δεν μπορούσα να τα ακούσω στην Ελλάδα 2) Άρα αυτόματα γίνεστε δέσμιοι του εκάστοτε tuner....

3) Να προσθέσω ότι η μεταπωλητική του αξία πέφτει, να μην αναφέρουμε τους αυτονόητους λόγους....

4) Οι FSI είναι καινούργιοι κινητήρες, τα προγράμματα επίσης, 8έλετε να κάνετε πειραματόζωα τα αυτοκίνητά σας στα χέρια κάποιων? κάντε τα!

5) Αυξημένη κατανάλωση που δυστυχώς έχει καταντήσει 8έμα με την βενζινη πρό των 100$ ανα βαρέλι! Για ρωτήστε κανέναν turbάτο να μά8ετε!!!!

 

Διαπίστωση: Το χάπι αυτό δεν γλυκαίνει με τίποτα! Μόνο με μεγαλύτερο κινητήρα 8α δείτε την διαφορά που ψάχνετε. Για να βγούν τα παραπάνω άλογα απο τον συγκεκριμένο κινητήρα πρέπει να γίνουν πολλά!

 

Δεν αποτρέπω κανένα να μην το κάνει, είναι κα8αρά δικό του θέμα, απλά 8εώρησα ότι έπρεπε να μαζέψω κάποιους σοβαρούς λόγους να μην το κάνετε.

Edited by Legend
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μην τα λέτε τα άλογα έτσι γιατί κάτι παθαίνω! Δεν παίζουν αυτά τα νούμερα μόνο με το πρόγραμμα!!! Έλεος!

 

Ξέρω βέβαια και καταλαβαίνω μέρα με την μέρα και από τον εαυτό μου και απο παιδιά του φόρουμ, ότι αν δεν την κάνεις την πατάτα δεν 8α ηρεμίσεις! Ενώ μου το έχουν πεί και μένα άτομα που το γνωρίζουν το αντικείμενο ότι ΔΕΝ αξίζει τον κόπο σε τόσο μικρούς κινητήρες να κάνεις κάτι και ότι σε βάθος χρόνου κακό 8α κάνεις στην τσέπη σου και μόνο, από την αυξημένη κατανάλωση και τα προβλήματα τα οποία βγαίνουν πολύ αργότερα, το έχω σκεφτει πολλές φορές να το κάνω!

 

1) Επίσης να σας επισημάνω ότι η Αudi σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση ΔΕΝ καλύπτει το tuning του αυτοκινήτου σας ειδικά τον καιρό που είναι στην εγγύηση! Και είναι και απόλυτα λογικό!!! Δεν μπορεί η Audi να υποσκελίζει τον εαυτό της καλύπτοντας κάποιον Βελτιωτικό Οίκο που βγάζει παραπάνω απόδοση απο αυτήν στους κινητήρες της!!! Ότι εγγύηση παίρνετε λοιπόν είναι απο το βελτιωτικό οίκο και μόνο! Και δυστυχώς αυτά δεν είναι λόγια του αερα... Από πιό επίσημα στόματα δεν μπορούσα να τα ακούσω στην Ελλάδα 2) Άρα αυτόματα γίνεστε δέσμιοι του εκάστοτε tuner....

3) Να προσθέσω ότι η μεταπωλητική του αξία πέφτει, να μην αναφέρουμε τους αυτονόητους λόγους....

4) Οι FSI είναι καινούργιοι κινητήρες, τα προγράμματα επίσης, 8έλετε να κάνετε πειραματόζωα τα αυτοκίνητά σας στα χέρια κάποιων? κάντε τα!

5) Αυξημένη κατανάλωση που δυστυχώς έχει καταντήσει 8έμα με την βενζινη πρό των 100$ ανα βαρέλι! Για ρωτήστε κανέναν turbάτο να μά8ετε!!!!

 

Διαπίστωση: Το χάπι αυτό δεν γλυκαίνει με τίποτα! Μόνο με μεγαλύτερο κινητήρα 8α δείτε την διαφορά που ψάχνετε. Για να βγούν τα παραπάνω άλογα απο τον συγκεκριμένο κινητήρα πρέπει να γίνουν πολλά!

 

Δεν αποτρέπω κανένα να μην το κάνει, είναι κα8αρά δικό του θέμα, απλά 8εώρησα ότι έπρεπε να μαζέψω κάποιους σοβαρούς λόγους να μην το κάνετε.

:new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Ουδεν σχολιο... να πω οτι ειστε εκτος θεματος? ε ναι λοιπον ειστε!

Ολα αυτα ειναι ηδη γνωστα σε οποιον βαζει προγραμμα...

 

Φιλικα παντα

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά μην τα λέτε τα άλογα έτσι γιατί κάτι παθαίνω! Δεν παίζουν αυτά τα νούμερα μόνο με το πρόγραμμα!!! Έλεος!

 

Ξέρω βέβαια και καταλαβαίνω μέρα με την μέρα και από τον εαυτό μου και απο παιδιά του φόρουμ, ότι αν δεν την κάνεις την πατάτα δεν 8α ηρεμίσεις! Ενώ μου το έχουν πεί και μένα άτομα που το γνωρίζουν το αντικείμενο ότι ΔΕΝ αξίζει τον κόπο σε τόσο μικρούς κινητήρες να κάνεις κάτι και ότι σε βάθος χρόνου κακό 8α κάνεις στην τσέπη σου και μόνο, από την αυξημένη κατανάλωση και τα προβλήματα τα οποία βγαίνουν πολύ αργότερα, το έχω σκεφτει πολλές φορές να το κάνω!

 

1) Επίσης να σας επισημάνω ότι η Αudi σε ΚΑΜΙΑ περιπτωση ΔΕΝ καλύπτει το tuning του αυτοκινήτου σας ειδικά τον καιρό που είναι στην εγγύηση! Και είναι και απόλυτα λογικό!!! Δεν μπορεί η Audi να υποσκελίζει τον εαυτό της καλύπτοντας κάποιον Βελτιωτικό Οίκο που βγάζει παραπάνω απόδοση απο αυτήν στους κινητήρες της!!! Ότι εγγύηση παίρνετε λοιπόν είναι απο το βελτιωτικό οίκο και μόνο! Και δυστυχώς αυτά δεν είναι λόγια του αερα... Από πιό επίσημα στόματα δεν μπορούσα να τα ακούσω στην Ελλάδα 2) Άρα αυτόματα γίνεστε δέσμιοι του εκάστοτε tuner....

3) Να προσθέσω ότι η μεταπωλητική του αξία πέφτει, να μην αναφέρουμε τους αυτονόητους λόγους....

4) Οι FSI είναι καινούργιοι κινητήρες, τα προγράμματα επίσης, 8έλετε να κάνετε πειραματόζωα τα αυτοκίνητά σας στα χέρια κάποιων? κάντε τα!

5) Αυξημένη κατανάλωση που δυστυχώς έχει καταντήσει 8έμα με την βενζινη πρό των 100$ ανα βαρέλι! Για ρωτήστε κανέναν turbάτο να μά8ετε!!!!

 

Διαπίστωση: Το χάπι αυτό δεν γλυκαίνει με τίποτα! Μόνο με μεγαλύτερο κινητήρα 8α δείτε την διαφορά που ψάχνετε. Για να βγούν τα παραπάνω άλογα απο τον συγκεκριμένο κινητήρα πρέπει να γίνουν πολλά!

 

Δεν αποτρέπω κανένα να μην το κάνει, είναι κα8αρά δικό του θέμα, απλά 8εώρησα ότι έπρεπε να μαζέψω κάποιους σοβαρούς λόγους να μην το κάνετε.

Έχει δίκιο ο Πάνος, σε τέτοια μοτέρ που είναι τόσο μελετημένα για μέγιστη απόδοση παντού κάνεις συνήθως μια τρύπα στο νερό.

Ο Γερμανός το έχει ψάξει το θέμα, το έχει κάνει να βγάζει τα περισσότερα άλογα με όσο το δυνατόν ομαλότερη καμπύλη ροπής.

Έρχεται λοιπόν ο έλληνας βελτιωτής και τι κάνει? Για να βγάλει λίγα έξτρα άλογα μετατοπίζει λίγο τη καμπύλη ροπής προς τα δεξιά (τις πιο πολλές στροφές). Έτσι σίγουρα το δυναμόμετρο θα δείξει κάποια νουμεράκια παραπάνω αλλά στο δρόμο θα υπάρχουν απώλειες (θα κρεμάει στα χαμηλά, θα πρέπει να το κρατάς στις ψηλές στροφές για να κινηθείς σβέλτα κλπ).

Κολητός σε Focus 1.8 έβαλε παράλληλο εγκέφαλο σε γνωστό βελτιωτή που υποτίθεται οτι δίνει +10 άλογα (από 115-125) και έδωσε γύρω στα 450ευρώ...

Τώρα αν σας πω οτι το αυτοκίνητο είναι το ίδιο ή και πιο αργό θα με πιστέψετε;

Απλά έχει γίνει πιο άγριο ψηλά χάνωντας όμως αρκετά στις χαμηλές στροφές, με αποτέλεσμα να κρεμάει περισσότερο με 4η και 5η το ήδη απελπιστικά μακρύ σασμαν του κατά τ'άλλα καλού Focus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν αντιλέγω με όσα λέτε για τη μη δυνατότητα βελτίωσης του 1.6, όμως από την άλλη υπάρχουν μέλη γνωστού φόρουμ που το δοκιμάσαν και είδαν σημαντική διαφορά κυρίως στα χαμηλά και όχι στα ψηλά που αναφέρει ο κοστής. Αν θέλετε μπορώ να παραθέσω και τα λινκ. Δεν ξέρω αν είναι έγκυρες πηγές αυτοί που τα λένε ή όχι αλλά στην τελική κανείς μας δεν χάνει και τίποτα να δοκιμασει αυτή τη βελτίωση. Εγώ προσωπικά κάποια στιγμή θα πάω να δοκιμάσω το αυτοκίνητο να δω αν και κατά πόσο λένε αλήθεια. Πάντως αν είναι μούφα η όλη ιστορία τότε δεν βλέπω να μένω και πολλά χρόνια με το 1.6...Στα 5500χλμ που έχω κάνει δυστυχώς με έχει ξενερώσει ο κινητήρας αυτός.

Επειδή έχω αρχίσει να μπαίνω σιγά-σιγά στο τριπάκι της βελτίωσης ψάχνω να διαβάσω όσα γίνεται περισσότερο από την λειτουργία ενός κινητήρα, του προγράμματος κτλ. Ένα από τα άρθρα που διάβασα δεν έλεγε κάτι για μετατόπιση ροπής στα προγράμματα. Αυτό που έλεγε είναι ότι με το πρόγραμμα μπορείς π.χ. να βγάλεις κάποιους περιορισμούς που έχει βάλει η κατασκευάστρια εταιρεία, να αυξήσεις τη ροή του καυσίμου σε κάποιες στιγμές κοκ. Αυτό που υποψιάζομαι ότι γίνεται δεν είναι τόσο η άυξηση της ροπής/υπποδύναμης όσο η βελτίωση της απόκρισης σημείο στο οποίο πάσχει απίστευτα το Α3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνεται τίποτα στην τύχη του να το ξέρετε και ειδικά στις αυτοκινητοβιομηχανίες! Αν ήταν επιτυχημένο το tuning μικρών κινητήρων αξιόπιστα, 8α το είχανε κάνει πρώτα αυτές! ή όλοι έτσι μας 8α καναμε. Θα πέρναμε μικρου κυβισμού αμάξι και απο τους κινητήρες 8α βγάζαμε λαγούς! αλλά έλα μου που η γνώση των κινητήρων είναι απόρροια αρκετής και ώριμης σκέψης αρκετών επιστημόνων... και ο μπάρμα μήτσος δεν μπορεί να το κάνει το 8αύμα γιατι κάποια πράγματα είναι δεδομένα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παω για Superchips , εκλεισε! Τελη Αυγουστου θα εχετε νεα μου πανω στο θεμα.

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παω για Superchips , εκλεισε! Τελη Αυγουστου θα εχετε νεα μου πανω στο θεμα.

 

 

Γιατί τους προτίμησες έναντι του Παζαρό; Τους έχει δοκιμάσει κανείς στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Από χρήματα τι σου είπαν;

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τους προτίμησες έναντι του Παζαρό; Τους έχει δοκιμάσει κανείς στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο; Από χρήματα τι σου είπαν;

 

Δεν τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση τον Παζαροπουλο και επιπλεον τα χρηματα που ζηταει μου φαινονται υπερβολικα.

H superchips ειναι αγγλικη εταιρεια με μεγαλη πειρα στο χωρο των προγραμματων.

Οι πληροφοριες που μαζεψα ειναι οι εξης :

Ο προγραμματισμος στο Α3 1.6FSI δεν γινεται με αντικατασταση chip ουτε σειριακα (επιφοβο σε πολλες περιπτωσεις) , βγαζουν τον εγκεφαλο και απλα συνδεεουν το/τα μηχανηματα τους στις επαφες του εργοστασιακου chip ωστε να εχουν δικαιωμα σβησιματος και εγγραφης σε αυτο...αρα ενας σημαντικος λογος για τον οποιο πολυ πιθανον να προτιμησω αυτους ειναι οτι δεν εχει κοψε/ραψε στο chip (πολυ τα φοβαμαι αυτα) και σιγουρα μελλοντικα μπορω αν δεν ικανοποιει να περασω το παλιο προγραμμα

Απο επιδοσεις τα κλασσικα 8 αλογα και 1 κιλο ροπης (χωρις φιλτρο και εξατμιση) αλλα σε ολο το φασμα των στροφων με εμφαση στις χαμηλες + ειδικη ρυθμιση για την αμεσοτητα του ηλ.γκαζιου σε τετοιο σημειο ωστε το sprint booster να ειναι περιττο.Ο κοφτης ανεβαινει 500 στροφες αλλα ειναι δυνατον να τον περιορισεις σε μικροτερες στροφες αν θες.

 

Περισσοτερες πληροφοριες και τιμη μεσω PM

Edited by dpan_a3
Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα έπιανε το Α3 τώρα; (5500χλμ 1.6ΦΣΙ)

 

ενα αυτοκινητο ειναι μεταχειρισμενο αν περασει τα 6000 χιλ η περασει τους 6 μηνες ζωης,

ποσο το πηρες???πουλα το τωρα και παρε το φθινοπωρο το α3 με τον 1.8tfsi(που λενε οτι θα βγει)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα έπιανε το Α3 τώρα; (5500χλμ 1.6ΦΣΙ)

 

Ελα σε καποια συναντηση να σου δωσω το δικο μου να το βολταρεις λιγο (εχω φιλτρο K&N , εξατμιση και Sprint booster).Οταν θα μπει και το προγραμμα θα σωπασουν αρκετοι... χεχε :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Στον Παζαροπουλο και τον καθε αντιπροσωπο τα προγραμματα τα δινουν καποιες εταιρειες που συνηθως δεν μαθενουμε απο που.

 

Δεν ειναι στην Ελλαδα οι μονες αντιπροσωπειες που το κανουν αυτο παρα σε ολο τον κοσμο ;)

 

Λετε η audi να μην το ξερει αυτο?

 

Καταρχας ενα προγραμμα δεν ανιχνευεται ποτε και απο κανεναν ουτε καν στα turbo που περνεις και 30 αλογα.

 

Με το τριπτυχο φιλτρο-προγραμμα-εξατμιση ουσιαστικα εισαι "μαμα" μεταφορικα παντα.

 

Δεν ειναι ρε παιδια και τοσο τραγικα τα πραγματα ηρεμηστε λιγακι ειδικα αν μιλαμε για τοσα αλογα ελεος :o

 

Μητσο προχωρα σε θελει ολη η χωρα.......χαχαχα

Edited by tasosS3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.