Jump to content

Ανοίγει αλλά δεν κλείνει η κουκούλα σε cabrio


Recommended Posts

Έχω το εξής θέμα τον τελευταίο καιρό. Όχι πάντα, αλλά τις λίγες φορες που άνοιξα την οροφή από τον Νοέμβρη (για ευνόητους λόγους 😁) , μου άνοιξε αλλά μετά είχε θέμα το καπάκι πίσω που αποθηκεύεται η κουκουλα και δεν άνοιγε. Και έτσι αναγκάζομαι να την κλείνω χειροκίνητα. Επειδή δεν έχω ιδέα από μάστορες που γνωρίζουν για κουκούλες cabrio και έχω και κάποια άλλα θεματάκια, όπως στις ραφές του απο μέσα, γνωρίζεται καλούς μάστορες να το πάω;
Άν απαγορεύεται εδώ, στείλτε μου πμ ρε μάγκες.

Επίσης...δεν έκανε αδιαβροχοποίηση με σπρέι που μου είχαν πει και γενικότερα χρειάζομαι συμβουλές περί οροφής. Κάθε ποτέ αλλάζουμε λαστιχάκια γύρω γύρω , πως κάνουμε αδιαβροχοποιηση κλπ.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2023 at 12:49 PM, Chopper said:

Έχω το εξής θέμα τον τελευταίο καιρό. Όχι πάντα, αλλά τις λίγες φορες που άνοιξα την οροφή από τον Νοέμβρη (για ευνόητους λόγους 😁) , μου άνοιξε αλλά μετά είχε θέμα το καπάκι πίσω που αποθηκεύεται η κουκουλα και δεν άνοιγε. Και έτσι αναγκάζομαι να την κλείνω χειροκίνητα. Επειδή δεν έχω ιδέα από μάστορες που γνωρίζουν για κουκούλες cabrio και έχω και κάποια άλλα θεματάκια, όπως στις ραφές του απο μέσα, γνωρίζεται καλούς μάστορες να το πάω;
Άν απαγορεύεται εδώ, στείλτε μου πμ ρε μάγκες.

Επίσης...δεν έκανε αδιαβροχοποίηση με σπρέι που μου είχαν πει και γενικότερα χρειάζομαι συμβουλές περί οροφής. Κάθε ποτέ αλλάζουμε λαστιχάκια γύρω γύρω , πως κάνουμε αδιαβροχοποιηση κλπ.

Ευχαριστώ πολύ!

Προσωπικά πήγα για την επισκευή της ηλιοροφής σε αυτόν:

PR drive 

2114066490

βρίσκεται εδώ:

https://www.google.com/maps/place/PRDRIVE+IKE/@37.9992939,23.7464125,15.54z/data=!4m6!3m5!1s0x14a1a2b0014d8ba1:0xf0f85617cb0d3e31!8m2!3d37.9985141!4d23.7510275!16s%2Fg%2F11bzx3cs05

 

Προσωπικά με έπεισε πως όχι μόνο ήταν γνώστης αλλά είχε και φιλότιμο και σέβεται τα χρήματα του πελάτη. 

2 φορές πήγα (μία να κλείσω ραντεβού, να δει τι έχει και μία για να μου το επισκευάσει)

Στη δική μου περίπτωση αλλά και σε κάποιους πελάτες που ήρθαν με κάμπριο, μου έκανε εντύπωση πως εντόπιζε πολύ γρήγορα τι φταίει, τι έχει χαλάσει και πως μπορεί να το φτιάξει (αν γίνεται) ώστε να μην σε ξανα-ενοχλήσει.

 

Αξίζει να περάσεις μία βόλτα να μιλήσετε.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου. Ενημερώνω άν ενδιαφέρει κανέναν για την εξέλιξη χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

400 ευρώ για έναν αισθητήρα απ το καπάκι την κουκούλας που πάει και κρυβεται

Μήπως να ψάξω να πάρω τον αισθητήρα μόνος μου πιο φθηνά από κάπου αλλού;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chopper said:

400 ευρώ για έναν αισθητήρα απ το καπάκι την κουκούλας που πάει και κρυβεται

Μήπως να ψάξω να πάρω τον αισθητήρα μόνος μου πιο φθηνά από κάπου αλλού;

αν έχεις κωδικό ανταλλακτικού, ευχαρίστως να δω αν μπορεί κάποιος να τον αγοράσει φτηνότερα (από τα site που αγοράζω)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Δέν έχω. Όπως και δέν έχω την χαρά να ανοίγω την κουκούλα τώρα που χει ζέστη γιατι ακόμα δεν την έχω επισκευάσει.
Ξέρουμε κάποιον άλλον ώστε να πάω να δώ μήπως μου κάνει καλύτερη τιμή;
Επίσης τα λαστιχάκια και την ταπετσαρία μέσα, ποιός τα επισκευάζει;

Μία βοήθεια σύντροφοι καμπριολάδες για να λύσω τα θέματα της κουκούλας.

Link to comment
Share on other sites

εγώ σου έγραψα κάπου να πας να το δει. Από κει και πέρα, δεν ξέρω κανέναν άλλο αξιόπιστο.

 

Από την άλλη... "Google is your friend"

Edited by Kavouras
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.