Jump to content

Καπνός και μυρωδιά


Recommended Posts

Πριν καμιά 10ρια μέρες που ανέβαινα μια ανηφόρα και ζορίστηκε το αυτοκίνητο βγήκε λίγος καπνός από την μεριά του οδηγού και κοντά στο παρμπριζ και μύρισε καμένο. Τώρα όταν ζορίζεται σε καμιά ανηφόρα μυρίζει ελαφρά καμένο. Γενικά δεν έχω διαπιστώσει κανένα άλλο πρόβλημα, π.χ. επιτάχυνση. Λέτε να είναι δίσκος; Το αυτοκίνητο έχει 5000χλμ.

 

Ευχαριστώ

Edited by Evan_A3_1.8T '09
Link to comment
Share on other sites

Η μυρωδιά όντως μπορεί να είναι από δίσκο, με προβληματίζει ο καπνός που είδες όμως. Σίγουρα δεν ήταν καπνός από την εξάτμιση;

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

@ αντώνης25 manual είναι.

@michpan από την εξάτμιση τι εννοείς;από το καπό βγήκε και μάλιστα στο σημείο αυτό είναι οι ασφάλειες απ΄ότι είδα εκ των υστέρων. Τώρα μην φανταστείς και ντουμάνι, σαν να έσβησα ένα κερί

Link to comment
Share on other sites

@michpan από την εξάτμιση τι εννοείς;από το καπό βγήκε και μάλιστα στο σημείο αυτό είναι οι ασφάλειες απ΄ότι είδα εκ των υστέρων. Τώρα μην φανταστείς και ντουμάνι, σαν να έσβησα ένα κερί

Εννοώ μήπως ο καπνός από πίσω ήρθε προς τα μπροστά από τον αέρα ή τίποτα τέτοιο αλλά αφού είσαι σίγουρος ότι βγήκε από το καπό.. Δεν είναι φυσιολογικό πάντως..

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

πολύ πιθανό...η βρώμα από το δίσκο μπορεί να κάνει και 24 ώρες για να ξεμυρίσει.Επίσης το υλικό που έφαγες μένει μέσα στο χώρο του πλατό-δίσκου και μυρίζει με τη λειτουργία ειδικά αν ζοριστεί.παρατήρησε το και αν παραμείνει η μυρωδιά πήγαινε να το δουν...

Edited by COSTAS S3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου δοκιμασε κανα ταξιδακι χαλαρο και εφοσον ειναι μια φορα θα φυγουν τα υπολειματα και θα στρωσει. εκτος εαν το επεμεινες στην ραμπα τοσο που ελιωσες τον δισκο ή αναψε-μελανιασε το πλατο σου......

 

φιλικα γιωργος

Link to comment
Share on other sites

prin ena mhna sto xaidari epatha akrivos to idio. Dystyxws emena gia 2-3 lepta de koumpwne k kamia taxuthta! phgaina se gamo hmoun akrivws pisw apo th nufh k apo pisw 30 autokinhta. Fantasteite to sok που επαθα οταν έβγαλε καπνούς το αμάξι κ δε κούμπωναν οι ταχύτητες και δεν υπήρχε καμία διέξοδος!!!! ΝΤΡΟΠΗ!. Παρεπιμπτώντος έχω ενα α3 κάμπριο 1.8 τ.Ο δίσκος μύριζε για καμια εβδομάδα ανελέητα. Στην αντιπρωσοπεία μου είπαν κλασσικά ΜΛΚΣ. Επειδή δεν είμαι και πολύ ψείρας και ο χρόνος μου είναι κ λίγο περιορισμένος το άφησα ετσι και απλά δε μου το έχε ξανακάνει... Θεωρώ όμως τεράστια βλακέια ένα ολοκαίνουργιο αυτοκίνητο AUDI κιόλας να συμπεριφέρεται έτσι !!!!!!

 

α και στην αντιπροσωπεία είπαν οτι δίσκο δε καλύπτουν ανεξάρτητα αν το αυτοκίνητο είχε 10.000 χλμ. Εγω τους είπα: δεν είμαι κ καμια γκόμενα ρε παιδιά που οδηγάει πρώτη φορά για να λιώσω δίσκο -πλατώ κ.τλ. Στο κάτω κάτω έχω αλλάξει κ 5 αυτοκίνητα ποτέ δεν έχω πάθει κάτι παρόμοιο!!! Ευτυχώς δε μου το έχει ξανακάνει, Υπομονή φίλε!

Edited by michpan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.