Jump to content

φαναρια εμπρος S3 η α3


Recommended Posts

ρε παιδια ,τα εμπρος φαναρια του s3 ταιριαζουν στο a3? , εννοω για τα original τα γυαλινα 96-00. τα εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο μπαινουν τα φαναρια απο S3 σε Α3 και αυτα απο μοντελο εως 00(δηλ χωριστο φλας με φαναρι) αλλα μπαινουν και τα αλλα φαναρια απο μοντελο εως 03(δηλ φαναρι και φλας ενιαιο) αλλα για τα φαναρια απο 03 θα χρειαστει και λιγο πατεντα.. :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

τρελλος ειμαι να βαλω τα πλαστικα του 01- 03! ουτε μ αρεσουν αλλα και κιτρινιζουν απ τον ηλιο.

εμενα ειναι μοντελο 02 και ειχε τα πλαστικα και εκανα πατεντα να βαλω τα γυαλινα, μεχρι μετωπη εκοψα λιγο! ασε πολυ δουλεια + αλλαγη τα βισματα. αλλα ειναι τελεια με φρυδι.

το ερωτημα ηταν αν μπαινουν του s3 τα γυαλινα τα οποια ειναι xenon.

επειδη το εψαξα σημερα μπαινουν αλλα πρεπει να μπω κι εγω μεσα γιατι η τιμη τους ειναι απλησιαστη.

Α! ισως ενδιαφερει καποιους αυτο που εκανα σημερα, ανοιξα τους εμπροσθιους φανους απο την μπροστινη πλευρα βγαζοντας το κρυσταλλο, αποδεσμευοντας το απ τα γατζακια και τοποθετησα μεσα ταινια led. την συνεδεσα με τα μικρα φωτα.ευκολη δουλεια σχετικα. φαινεται "πολυ μουρη" και οχι γυφτιες σαν καποιους που τα βαζουν αυτοκολλητα απ εξω η στο προφυλακτηρα. δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας με τετοιες φιγουρες αλλα μου ειχαν κατσει τα led και επρεπε να τα βαλω....

Link to comment
Share on other sites

τρελλος ειμαι να βαλω τα πλαστικα του 01- 03! ουτε μ αρεσουν αλλα και κιτρινιζουν απ τον ηλιο.

εμενα ειναι μοντελο 02 και ειχε τα πλαστικα και εκανα πατεντα να βαλω τα γυαλινα, μεχρι μετωπη εκοψα λιγο! ασε πολυ δουλεια + αλλαγη τα βισματα. αλλα ειναι τελεια με φρυδι.

το ερωτημα ηταν αν μπαινουν του s3 τα γυαλινα τα οποια ειναι xenon.

επειδη το εψαξα σημερα μπαινουν αλλα πρεπει να μπω κι εγω μεσα γιατι η τιμη τους ειναι απλησιαστη.

Α! ισως ενδιαφερει καποιους αυτο που εκανα σημερα, ανοιξα τους εμπροσθιους φανους απο την μπροστινη πλευρα βγαζοντας το κρυσταλλο, αποδεσμευοντας το απ τα γατζακια και τοποθετησα μεσα ταινια led. την συνεδεσα με τα μικρα φωτα.ευκολη δουλεια σχετικα. φαινεται "πολυ μουρη" και οχι γυφτιες σαν καποιους που τα βαζουν αυτοκολλητα απ εξω η στο προφυλακτηρα. δεν ειμαι αυτης της νοοτροπιας με τετοιες φιγουρες αλλα μου ειχαν κατσει τα led και επρεπε να τα βαλω....

 

βαλε και μια φωτο να τα δουμε ντε καλο μου ακουγεται

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

θα χρησιμοποιήσω αυτό το topic.

θα χρειαστώ την βοήθεια σας. τα φανάρια μου μπροστά είναι τα πλαστικά 01-03 και έχουν ξεκινήσει να κιτρινίζουν. ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος η κάποιο γυαλιστικό ώστε να τα επαναφέρω. είναι εργοστάσιακα xenon και είναι πανάκριβα να πάω να πάρω 2 καινούργια. οποτε το καθάρισμα είναι μονόδρομος

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει οτι με το καθαρισμα δεν εχεις καποιο "μονιμο" αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

θα χρησιμοποιήσω αυτό το topic.

θα χρειαστώ την βοήθεια σας. τα φανάρια μου μπροστά είναι τα πλαστικά 01-03 και έχουν ξεκινήσει να κιτρινίζουν. ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος η κάποιο γυαλιστικό ώστε να τα επαναφέρω. είναι εργοστάσιακα xenon και είναι πανάκριβα να πάω να πάρω 2 καινούργια. οποτε το καθάρισμα είναι μονόδρομος

 

ευχαριστώ

 

Υπαρχει μια παρα πολυ καλη αλοιφη της 3Μ που την χρησιμοποιησαμε

καποια στιγμη σε αυτοκινητο της εταιριας.

Δυστυχως δεν θυμαμαι κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

θα χρησιμοποιήσω αυτό το topic.

θα χρειαστώ την βοήθεια σας. τα φανάρια μου μπροστά είναι τα πλαστικά 01-03 και έχουν ξεκινήσει να κιτρινίζουν. ξέρετε αν υπάρχει κάποιος τρόπος η κάποιο γυαλιστικό ώστε να τα επαναφέρω. είναι εργοστάσιακα xenon και είναι πανάκριβα να πάω να πάρω 2 καινούργια. οποτε το καθάρισμα είναι μονόδρομος

 

ευχαριστώ

 

Ναι,μπορείς να πας να στα γυαλίσουν και θα κρατήσουν τούλαχιστον 1 χρόνο με λίγο προσοχή.

Γινονται σαν καινούργια...

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα εδώ τους συναδέλφους μου και δεν ξέρουν που μπορώ να πάω να την κάνω αυτή την δουλειά (αγγλία βλέπεις). ξέρεις κάποια αλοιφή που μπορώ να αγοράσω ώστε να τα κάνω μονος μου?

αυτή η κιτρινίλα είναι από μέσα η από έξω στο φανάρι?

Link to comment
Share on other sites

ρώτησα εδώ τους συναδέλφους μου και δεν ξέρουν που μπορώ να πάω να την κάνω αυτή την δουλειά (αγγλία βλέπεις). ξέρεις κάποια αλοιφή που μπορώ να αγοράσω ώστε να τα κάνω μονος μου?

αυτή η κιτρινίλα είναι από μέσα η από έξω στο φανάρι?

 

Συνηθος είναι απο εξω,το διαπιστωνεις απλά πιανοντας το...(αν το δεις προσεχτικά)

Απλά με μια αλοιφή δεν θα κάνεις δουλειά,θέλει επαγγελματική δουλειά για να γινει σωστό.

Αλοιφαδόρο,τριψιμο και γυάλισμα.

Θα πρέπει να ψαξεις να βρεις καποιο μαγαζι που κανει αυτη την δουλειά.

Δεν μπορεί να μην υπάρχουν στην Αγγλία.

Αλλιώς,οταν κατεβεις,σου προτείνω μαγαζιά που μπορείς να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. γύρισα σχεδόν όλο το portsmouth και κανένας δεν αναλαμβάνει να κανεί αυτήν την δουλειά. όλοι τους μου έλεγαν να αλλάξω φανάρια. οποτε το να το κάνω μονος είναι μονόδρομος.

το έχει δοκιμάσει κάποιος? έχετε να μου προτείνεται κάποια υλικά?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συνηθος είναι απο εξω,το διαπιστωνεις απλά πιανοντας το...(αν το δεις προσεχτικά)

Απλά με μια αλοιφή δεν θα κάνεις δουλειά,θέλει επαγγελματική δουλειά για να γινει σωστό.

Αλοιφαδόρο,τριψιμο και γυάλισμα.

Θα πρέπει να ψαξεις να βρεις καποιο μαγαζι που κανει αυτη την δουλειά.

Δεν μπορεί να μην υπάρχουν στην Αγγλία.

Αλλιώς,οταν κατεβεις,σου προτείνω μαγαζιά που μπορείς να το κανεις.

Έτσι ακριβώς,όπως το λέει ο Αρίστος είναι

 

Πριν post-1378-033502900 1278930000_thumb.jpg

Μετά post-1378-095759400 1278930056_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. γύρισα σχεδόν όλο το portsmouth και κανένας δεν αναλαμβάνει να κανεί αυτήν την δουλειά. όλοι τους μου έλεγαν να αλλάξω φανάρια. οποτε το να το κάνω μονος είναι μονόδρομος.

το έχει δοκιμάσει κάποιος? έχετε να μου προτείνεται κάποια υλικά?

 

ευχαριστώ

 

Ποτε κατεβαίνεις Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα δικά μου από το ταξί τα έτριψα με ένα ψιλό ντουκοχαρτο (1500) και αφού έφυγε η θαμπάδα τα πέρασα με βερνίκι...

 

Καμια σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.