Jump to content

Ζάντες για Α4 Β8


Recommended Posts

Καλορίζικες Γιωργο! Γιατί θα βάλεις 225; Για να μην μεγαλώσεις σε πέλμα;

 

Eυχαριστω Σταυρο.Εβαλα το 225 για να εχει λιγο προφιλ στο πλαι μιας που απο προσφυση δεν εχω ουτε θα εχω προβλημα και πιστευω οτι για το quattro ειναι μια χαρα λειτουργικο.Το 245 θα το εβαζα μονο για αισθητικους λογους.Η καλυτερη λυση μπορει να ειναι το 235 αλλα δεν το ειχε στοκ,θα επρεπε να περιμενω αλλα δεν...... κρατιομουν    

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές φιλαράκι,αλλά έχω ένα παράπονο από σένα.

Πετάς τη σπίθα,ανάβεις φωτιές και μετά λές θα βάλω φωτό;  :a018:  :sHa_hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεγειές φιλαράκι,αλλά έχω ένα παράπονο από σένα.

Πετάς τη σπίθα,ανάβεις φωτιές και μετά λές θα βάλω φωτό;  :a018:  :sHa_hehe:

Εχεις δικιο,αλλα 8 το βραδυ τις εβαλα,οποτε μολις γυρισα σπιτι δεν ειχα ορεξη για φωτο

Link to comment
Share on other sites

Αυτο έγραψα και εγω πιο πάνω, να δούμε καμία λεπτομέρεια.....

Φοβερό το αποτέλεσμα φιλαρακι απίθανο!!!!

Με έβαλες σε πολλές σκέψεις τέτοιες εποχές!!!!!

Μτχ τις πήρες;;; Η διάσταση αυτή δεν είναι λίγο πιο σπάνια άρα και πιο ακριβή απο αυτή που δίνει η εταιρεία σε 18αρα;;; Απλά ρωτάω δεν γνωρίζω τιμές!!!!!

Edited by johnas
Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφες!! Καλοριζικες!! Άλλαξε πραγματικά το look!

Link to comment
Share on other sites

Αυτες!!!!! :love:  :love:

 

 

 

Και πάλι καλορίζικες!

Απλά, όπως και όταν τις είχα δοκιμάσει στο δικό μου,...........είναι "φτωχές" σε 18αρες!

 

 

 

 

 

Send from my Slll...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλορίζικες! Απλά, όπως και όταν τις είχα δοκιμάσει στο δικό μου,...........είναι "φτωχές" σε 18αρες! Send from my Slll...

Ναι δεν έχεις και άδικο.....Το b8 έχει τεράστιους θόλους και δύσκολα γεμίζει.....

Κάποια σχέδια όμως δείχνουν ποιο μεγάλα σε 18''.

Με χαμήλωμα ίσως να δείξει καλύτερα (αν δεν είναι ήδη χαμηλωμένο).

 

 

 

 

Σκέψου το χάλι του δικό μου με 16'' και ανάρτηση παπουδέξ....... :sHa_hehe:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικες Γιώργο,

Πολύ όμορφες ζάντες και ταιριάζουν πολύ στο Α4 με ένα μοναδικό μειονέκτημα κατά την γνώμη μου.

Τι ίδιες ακριβώς σκεπτόμουν να βάλω και εγώ αλλά τελευταία στιγμή όταν τις είδα πάνω στο αυτοκίνητο άλλαξα γνώμη. Οι 18αρες δείχνουν μικρότερες από ότι είναι στην πραγματικότητα γιατί τα μπράτσα τελειώνουν εσωτερικά από το περιμετρικό στεφάνι.

 Όπως και να έχει είναι πολύ καλή επιλογή. Και βεβαία μην ξεχνάμε ότι οι ζάντες είναι σαν τις γκόμενες.
Πολλές μας αρέσουν αλλά τελικά μια άντε δυο παντρευόμαστε…  



 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους.Η αληθεια ειναι οτι στην φωτο χανουν και οντως 'μικραινουν' αλλα απο κοντα αρεσουν και μου αρεσουν!H αγορα εγινε, σιγουρα σε 19αρα θα ηταν καλυτερες

 αλλα δεν ειναι καλυτεροι οι δρομοι μας.Τωρα στα λαστιχα 245-40 και 225-45 εχουν ιδια τιμη σε 18αρια αλλα οχι τα 235-40 σε κατι performance λαστιχο.Η επιλογη μου σε διασταση ηταν για 2 λογους.Πρωτον θεωρω οτι δεν χρειαζοταν η 245 διασταση και λογω quattro  και λογω δρομων.Δευτερον πηγα σχετικα αργα στο μαγαζι,αφου δεν εχω αρκετο ελευθερο χρονο λογω της δουλειας και αναβληθηκε η αγορα αρκετες φορες, αφου βρεθηκαν οι ζαντες μεταχειρισμενες αλλα σε αριστη κατασταση, δεν περιμενα ετσι ωστε να ερθουν τα λαστιχα σε αλλη διασταση,το 225 ηταν στοκ και θα τις ειχα οπως το s-line πακετο στο σπιτι μεχρι να βρεθει χρονος να παω για λαστιχα.Η αναρτηση ειναι απο ενα s-line του 2011 με 13χ χλμ και τις εβγαλε για τα ματια μιας ηλεκτρονικης Kw variant3

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακριβώς τις ίδιες σε 19άρες, μια συμβουλή Γιώργο : Κάθε έτος, κάνε έναν έλεγχο γιατί επειδή είναι αρκετά ελαφριές, έχουν την τάση να στραβώνουν εύκολα.

 

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακριβώς τις ίδιες σε 19άρες, μια συμβουλή Γιώργο : Κάθε έτος, κάνε έναν έλεγχο γιατί επειδή είναι αρκετά ελαφριές, έχουν την τάση να στραβώνουν εύκολα.

 

 

 

Δημήτρης

Tο εχω ηδη στα υποψην αν και ο λαστιχας επειμενει οτι οι 18αρες δεν στραβωνουν

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες Γιώργο!

Σίγουρα σε 19 θα ήταν καλύτερες σε εμφάνιση αλλά από άνεση θα είχες πρόβλημα.

Συμφωνώ με Scooby για τις γυναίκες και τις ζάντες. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες Γιώργο!

Σίγουρα σε 19 θα ήταν καλύτερες σε εμφάνιση αλλά από άνεση θα είχες πρόβλημα.

Συμφωνώ με Scooby για τις γυναίκες και τις ζάντες. 

Εγω συμφωνω μονο με τις ζαντες!!!Δυο bbs εχω επιλεξει μεχρι τωρα,με τις γυναικες δεν εχω ακομα διαλεξει   :-)

Δοκιμασα 19αρες για 2 μερες και δεν μου εκαναν.....

Link to comment
Share on other sites

πειτε την γνωμη σας ποια ζαντα απο τισ 3 να βαλω?

επειδη πρεπει να τισ παραγειλω το αργοτερο σε 2 μερες και εχω μπλοκαρει πειτε μου το γουστο σας ποια απο ολες να βαλω.

please help me.!!!!!

ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΣΕ 18'.

 

post-16126-0-24718100-1364489199_thumb.jpg

Edited by AYGERINOS
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω απαντήσει και στο δικό σου topic, να τα πούμε και απο εδώ. Εμένα λοιπόν και οι δύο περιπτώσεις μου φαίνονται πολύ ξένες για το μοντέλο σου. παρ'ολα αυτά αν πρέπει να επιλέξεις μία απο τις 2, εγώ κλείνω πρός την 2ή   :sHa_thumbgoodjob:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω παραγγείλει αυτές τις ζάντες για το Α4 μου σε 18"

ειναι οι superturismo LM της ΟΖ

πως σας φαίνονται?

 

post-7672-0-69757200-1364282223_thumb.png

Edited by rabbit
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δυναμη!! Σταθερη αξια!

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγείλει αυτές τις ζάντες για το Α4 μου σε 18"

ειναι οι superturismo LM της ΟΖ

πως σας φαίνονται?

 Πολύ καλή επιλογή αν θες κάτι διαφορετικό από το oem look και να ταυτόχρονα να διατηρήσεις την ποιότητα και την αντοχή σε υψηλό επίπεδο !

 

Αν είχες διαβάσει την είχα προτείνει σε κάποιο άλλο μέλος που ψάχνει για ζάντες εδώ : http://forum.audisportsclub.gr/index.php/topic/16162-18-η-19-ζαντα/?p=339674

 

Υ.Γ : Περιμένω φωτογραφίες όταν τις βάλεις με το καλό ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.