Jump to content

καθίσματα


Recommended Posts

καλησπέρα στην παρέα ξέρει κάποιος αν μπαίνουν τα καθίσματα από A6 σε A4 έχω βρει τα δυο μπροστά ηλεκτρικά θερμαινόμενα 150τα δικά μου είναι μηχανικά με ηλεκτρικό το φούσκωμα πλάτης 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτό με τα καθίσματα κι εμένα μου φαίνεται λιγο μπέρδεμα. Σε ξένα φόρουμ έβλεπα οτι του r8 κάνουν σε Tt και οτι σε b7 έχουν βάλει απο Tt, άρα του r8 κάνουν σε b7?

Στο ebay βλεπω καθίσματα απο s5 που έχουν προηγουμένως φορεθεί σε 8p και απο b8 γενικά που μπαίνουν σε golf, transporter. Όπως επισης και απο Tt που λένε πως μπαίνουν σε golf και transporter.

Επαγωγικά δηλαδή του 8p μπαίνουν σε b8 και του r8 σε transporter???

 

Vertigo....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι φίλε Ιανέ... Τα καθισματα των ΤΤ ΜΚ2, S3 8p, R8, Β6, B7 και Β8 είναι εναλλαξιμα... Αλλωστε και η ιδια η εταιρια το εχει κανει αφου χρησιμοποιει τα καθισματα του RS4 B7 σε ολα τα παραπανω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ίδιοι οδηγοί (βαςεις) σε όλα;;;

Κάτσε γιατί αποκτά ενδιαφέρον το θέμα :) ;;;;

 

Ναι έτσι είναι... Μέλος του club στην Βόρεια Ελλάδα φοράει σε Β6 καθίσματα από ΤΤ ΜΚ2 μπροστά και RS4 B7 πίσω... Μόνο οι φύσσα του αερόσακου ήθελε αλλαγή με την μαμά...

 

στο b5 μπαίνει από άλλο η μονό τα δικά του

 

Αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, τα καθίσματα από το S3 8L και το ΤΤ ΜΚ1 ταιριάζουν και στο Β5... Ειδικά του S3 8L και του RS4 B5 είναι ολόιδια... Επίσης σε Golf 4 και Octavia 1, εχουν βάλει καθίσματα και απο ΤΤ και απο S3, οποτε και αυτών τα καθίσματα λογικά θα μπαίνουν...

 

S3 8L κάθισμα...

 

$_57.JPG

 

 

RS4 B5

 

audi-rs4-b5-interiorquattroworldcom-foru

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περιπτώσει να έχω την αναμονή για τα ηλεκτρικά καθίσματα αφού έχω ηλεκτρικό φούσκωμα πλάτης και τα recaro είναι θερμαινόμενα;

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω...

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/271668-S4-Power-Seats-in-my-A4-%28fabrication-install-pictures%29?highlight=s4+seats

 

Απ'ότι λενε, αν το αμάξι σου είναι μετά το 2001 (facelift), κατα πάσα πιθανότητα έχει αναμονές αλλά και να μην έχει δεν είναι κάτι δύσκολο λένε... Ρεύμα και γείωση θέλει... Απλά αναφέρουν επίσης ότι για να βάλεις τα καθίσματα του S4, θέλει τροποποίηση στο πάτωμα(να βάλεις ένα μεταλλικό πλακάκι)  γιατί οι πίσω βάσεις στο S4 είναι λίγο πιο ψηλά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να τα βρω τα πιο πάνω γιατί έχω πάρει τόσα τηλ. και δεν έχει κανένας και ας μην είναι τα recaro άλλα θέλω θερμαινόμενα και ηλεκτρικά

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ένα παιδί με S4 B5 απο Θεσσαλονίκη που είχε βάλει τα μπροστινά καθίσματα από το RS4 B7 και πουλούσε τα δικά του... Θα τον ψάξω μέσω φίλου μήπως βρω τηλέφωνο και θα σου στείλω πμ...

Link to comment
Share on other sites

Με πατέντες όλα γίνονται... Τώρα το πόσο ασφαλή είναι, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο... Ο συγκεκριμένος κατέστρεψε την μουράκλα του RS4 B5 για πολυεστερικούς Β7 look οπότε αντιλαμβάνεσαι...

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κανένας που μπορώ να τα βρω τα πιο πάνω γιατί έχω πάρει τόσα τηλ. και δεν έχει κανένας και ας μην είναι τα recaro άλλα θέλω θερμαινόμενα και ηλεκτρικά

 

Μπορείς να βρεις πολλά στη Λιοσίων. Απλά για να είσαι σίγουρος, πρέπει να δοκιμάσεις μήπως θέλεις και βάσεις, ανάλογα το κάθισμα. Προσωπικά, δεν είμαι σύμφωνος σε πατέντες, γιατί αν γίνει κάτι και η βάση δεν είναι σωστή, βγήκες κατευθείαν έξω από το αυτοκίνητο, ή ακόμα χειρότερα, το ίδιο το κάθισμα μπορεί να έχει θανατηφόρες συνέπειες.

 

 

Δημήτρης

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Ετσι είναι φίλε Ιανέ... Τα καθισματα των ΤΤ ΜΚ2, S3 8p, R8, Β6, B7 και Β8 είναι εναλλαξιμα... Αλλωστε και η ιδια η εταιρια το εχει κανει αφου χρησιμοποιει τα καθισματα του RS4 B7 σε ολα τα παραπανω...

 

 

Eαν και παλιο το επαναφέρω για να ρωτησω ξανα...τα εμπρος καθισματα απο Α3 8Ρ και Α4 Β8 ταιριάζουν στην καρότσα του Α4 Β6?? Εχω βρει ένα ζευγαρι για εμπρος απο Β8  και μιας και δεν βρισκω τιποτα απο Β6 έλεγα να το δοκιμασω...

Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα μπαίνουν κουτι Νίκο... Έχουν φορεθεί πολλές φορές καθίσματα από Α5 σε Β6-Β7 στην Αμερική και δεδομένου του ότι το Α4 Β8 με το Α5 έχουν ίδιο σασι, τότε θα μπαίνουν κουτί ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα στην παρέα μετά από αρκετό  ψάξιμο βρήκα σήμερα καθίσματα από rs4 b5 για το a4 b5 που έχω 450€ από Ελλάδα αλλά χωρίς τους οδηγούς, λέτε να κάνω δουλειά με τους δικούς μου οδηγούς που είναι απλοί η θα πρέπει να αγοράσω τους δικούς τους.τα πουλάνε και ξεχωριστά αυτά;

Edited by giannisnt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.