Jump to content

Αγορα a3 8V μεταχειρισμενου (συμβουλες-επισημανσεις)


pending

Recommended Posts

Μην βιάζεσαι. Γέμισε με 100αρα και μετά κάνε τις δοκιμές σου, χρησιμοποίησε και το καλώδιο ;)

 

 

Δημήτρης

Edited by Dimitris_Kon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!!!

Εγώ θα σου έλεγα να μην το πολυ πατάς ακόμη. Γέμισε και κάνε μερικά χαλαρά χιλιόμετρα. Μετά σκίτσο.

Εναλλακτικά σκίστο απο τώρα με την εξαυλωμενη βενζίνη. Θα το βάλεις σε τροχιά όποτε θα αναγκαστούν να σου αλλάξουν κινητήρα :P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το αμαξι μετα απο συμβιωση μισης ημερας με εμενα δεν αντεξε και πηγε να ξεκουραστει στο συνεργειο οπου ελπιζουμε/πιστευουμε/προσδοκαμε ολοι (εσεις για να γλυτωσετε το πρηξιμο και εγω το ξυλο την κυριακη :sHa_hehe: ) να μου επιστραφει ανευ λοξυγγα και λοιπων θορυβων

 

το καλο ειναι οτι το κομπιασμα το εκανε και στον αρχημηχανικο που καναμε βολτα το αμαξι οπου και μου ειπε οτι ειναι κατι ηλεκτρικο (ο ιδιος διαλογος με το τσεκ) πιθανοτατα καποιο μπουζι η πολλαπλασιαστης παλι.

εγραψε τα παντα οτι του ειπα και για τον θορυβο στις στροφες και τωρα συμβιωνω με ενα a4 diesel αυτοματο μεχρι ελπιζω το πολυ μεθαυριο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 τωρα συμβιωνω με ενα a4 diesel αυτοματο μεχρι ελπιζω το πολυ μεθαυριο!

 

Δεν κατάλαβα????

Δεν σου αρέσει το Α4??????

 

:sHa_wink3:  :sHa_wink3:  :sHa_wink3:

 

Καλά ξεμπερδέματα φίλε!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το αμαξι μετα απο συμβιωση μισης ημερας με εμενα δεν αντεξε και πηγε να ξεκουραστει στο συνεργειο οπου ελπιζουμε/πιστευουμε/προσδοκαμε ολοι (εσεις για να γλυτωσετε το πρηξιμο και εγω το ξυλο την κυριακη :sHa_hehe: ) να μου επιστραφει ανευ λοξυγγα και λοιπων θορυβων

 

το καλο ειναι οτι το κομπιασμα το εκανε και στον αρχημηχανικο που καναμε βολτα το αμαξι οπου και μου ειπε οτι ειναι κατι ηλεκτρικο (ο ιδιος διαλογος με το τσεκ) πιθανοτατα καποιο μπουζι η πολλαπλασιαστης παλι.

εγραψε τα παντα οτι του ειπα και για τον θορυβο στις στροφες και τωρα συμβιωνω με ενα a4 diesel αυτοματο μεχρι ελπιζω το πολυ μεθαυριο!

χάθηκε να σου δώσουν ένα R8?

τστστστστς........

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πως δεν μου αρεσει παμε καλα? πλακα επαθα

πακετο εσωτερικου φωτισμου (απιστευτα τα led στα χερουλια μεσα-εξω) navi usbακια στον τεμπελη δερματινα μαυρα α-πι-στευ-τα κτλ ε οκ θα ημουν τρελος

αα και το καλο το αμαξι εχει πανω 145 χλμ και το αμαξι ειναι 8 μηνων νομιζω να τονισω, ποιος θα το τσιμπησει αν βγει μεταχειρισμενο προς πωληση τωρα (να σημειωσω πινακιδα??)

πρωτο χερι μιλαμε χαχαχα

 

αλλα να θα μου λειψει το δικο μου αφηστε που στον καφε θελω να το φερω για να το δειτε και να το μαστοροφυσωσουμε

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλό τάξιδο, να σου ζήσει και καλή συμβίωση!!!

Θα στο στρώσουν και θα είσαι κομπλέ.

1,5 χρόνο βενζίνη δεν θα έμεινε οκτάνιο για οκτάνιο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλόταξιδο να είναι!!!

Γιατί δεν έβαλες βενζίνη;

Να μην πω ότι έπρεπε να το αδειασεις και μετά γέμισμα με 100

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλόταξιδο να είναι!!!

Γιατί δεν έβαλες βενζίνη;

Να μην πω ότι έπρεπε να το αδειασεις και μετά γέμισμα με 100

εν τελει αυτοι ελεγαν ψιλοπαπατζες γιατι στο test drive το αμαξι ειχε αυτονομια 30 χλμ μονο και βαλαμε ενα δεκαρικο για να μην μεινει.

 

μπουζι ηταν τελικα μεχρι στιγμης δεν μου τα εχει ξανακανει τα κοψιματα..

 

και ναι επρεπε να ζητησω αδειασμα εκανα μαλακια εδω...

 

τωρα 100αρα και 97 του εχω βαλει μεχρι στιγμης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κώστα πάρε και ένα καθαριστικό να βάλεις στο τεπόζιτο. Υπάρχει στην αντιπροσωπεία της Audi και μπαίνει στο τεπόζιτο.

 

 

Δημήτρης

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

προφανως εννοεις δημητρη το μπουκαλακι που υπαρχει σε αλλο θεμα στην "συντηρηση" μαλλον

θα παω να το παρω με την πρωτη ευκαιρια.

εργοταξιο το α3 λεμε χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημερες σε ολους παιδια!

μια χαζη ισως ερωτηση αλλα δεν υπαρχει λογος να μπει σε ξεχωριστο θεμα σκετο σπαμαρισμα θα ειναι

 

πως ακριβως μετραω τα λαδια του αυτοκινητου? για αξιοπιστα αποτελεσματα

το manual λεει με το αυτοκινητο ζεστο και σβηστο μερικα λεπτα και αυτο με εχει μπερδεψει.

αν παω να τραβηξω τον δεικτη σε αυτη την κατασταση αυτος δεν βγαινει ειναι σαν να ειναι σφραγισμενος δεν τραβιεται δλδ.

μετραω λοιπον με το αυτοκινητο κρυο πριν βαλω μπροστα? (τα λαδια ειναι στο μαξ)

μετραω με το αυτοκινητο σε λειτουργια 1 λεπτο αφοτου εχω βαλει μπροστα? (το εκανα και ο δεικτης ηταν στην μεση λογικο)

 

2.000 χλμ με το αμαξι μεχρι τωρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες νέος εδώ,

Ακολουθεί σεντόνι:

φίλε pending, ή όποιος άλλος γνωρίζει σχετικά, θέλω να  ρωτήσω, μίας και εγώ πρόκειται να παραλάβω την επόμενη εβδομάδα από καρέντα αργυρούπολη  audi approved plus (platinum) Α3 8v sedan , 1.4 150 hp , ambition, 15.000km, άδεια 2/2017 (οχι facelift)

Να προσέξω κάτι πριν το παραλάβω; έφερα φανοποιό δικό μου και μου είπε οτι οι προφυλακτήρες είναι βαμμένοι, γεγονός που από οτι μου είπε δεν το αρνήθηκαν. Δεν με πειράζει ιδιαίτερα, θα κάναν μαζέματα φαίνεται, λευκού χρώματος γαρ το όχημα...

Κατά τα λοιπά καλά όμως, μηχανικά πιστεύω δεν έχω να κοιτάξω κάτι, θα μου το δώσουν με το service της διετίας. Επειδή έχει περάσει καιρός με το αυτοκίνητο στη διάθεσή σου θα μου ήταν πολύ χρήσιμο ένα σχόλιό σου για την κατάσταση που βρίσκεται σήμερα και πόσο ευχαριστημένος είσαι, αν δλδ πιστεύεις οτι ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σου και σε αυτό που σου πωλήσαν εν τέλει.

Το δικό μου δεν έχει 1) xenon (δε με απασχολεί ιδιαίτερα),

2) bluetooth (απαράδεκτο κατ' εμέ αλλα ήταν παρόμοια με τη δική σου περίπτωση, δλδ δικός τους το οδηγούσε και τα αλλάζουν κάθε χρόνο, το οποίο μου το έχει επιβεβαιώσει φίλος που δουλεύει εκεί και που μου βρήκε το αυτοκίνητο) το οποίο προσπαθώ εν άρχή να αντιμετωπίσω με τη βάση της clearmount, είδα από εδώ αρκετοί την έχουν και είναι ευχαριστημένοι

3) parktronic (παρήγγειλα και θα μου βάλουν με ηχητική απλή ειδοποίηση και όχι με ένδειξη στο mmi, οπότε θα επέμβουν  ούτως ή άλλως στον προφυλακτήρα)

4) cruise control (παρήγγειλα και θα μου βάλουν, κόστος 425, το ξέρω όχι απαραίτητο αλλά σκέφτομαι τα ταξίδια και πιστεύω θα κάνει απόσβεση)

5) αισθητήρες φώτων και βροχής (δεν κάνω κάτι εκεί)

οποιαδήποτε σχόλια καλοδεχούμενα!

Ευχαριστώ πολύ

 

Edited by vichasjohn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.