Jump to content

Αντηλιακές μεμβράνες


Recommended Posts

Καλησπερα σημερα εβαλα και εγω Μεμβρανες στο Α3 μου μαρκα llumar UV VISUAL οι οποιες ειναι ανοιχτοχρωμες με διαπαιρατοτητα φωτος 55% και εχουν ακριβως την ιδια αποχρωση με τα εργοστασιακα που εχω που ειναι ελαφρως φιμε και πρασινιζουν!Ο μαστορας που μου τις εγκατεστησε ητανε πολυ καλος και ψειρας μεχρι αηδιας!!!Το κοστος 230eur (καλο) αλλα και το αποτελεσμα πολυ καλο χωρις να ειναι προκλητικα σκουρες οι μεμβρανες!!!

 

ΥΓ θα βαλω foto αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σημερα εβαλα και εγω Μεμβρανες στο Α3 μου μαρκα llumar UV VISUAL οι οποιες ειναι ανοιχτοχρωμες με διαπαιρατοτητα φωτος 55% και εχουν ακριβως την ιδια αποχρωση με τα εργοστασιακα που εχω που ειναι ελαφρως φιμε και πρασινιζουν!Ο μαστορας που μου τις εγκατεστησε ητανε πολυ καλος και ψειρας μεχρι αηδιας!!!Το κοστος 230eur (καλο) αλλα και το αποτελεσμα πολυ καλο χωρις να ειναι προκλητικα σκουρες οι μεμβρανες!!!

 

ΥΓ θα βαλω foto αργοτερα.

 

Μπραβο φιλε μου και με γεια σου οι μεμβρανες που δεν προσφερουν μονο προστασια αλλα και "χαριζουν" θα ελεγα στην εξωτερικη εμφανιση αρκετους ποντους.

Οσο για το ποσο σκουρες ειναι καλα εκανες και επελεξες τις ανοιχτοχρωμες διοτι ετσι δεν προκαλεις και εχεις πιο ησυχο κεφαλι :speak_cool:

Link to comment
Share on other sites

1)ΑΡΝΟΥΜΑΙ να δεχθώ ότι "είμαστε στην Ελλάδα" που θέλεις να εννοείς. Για 'μένα οι νόμοι ισχύουν.

2)ΑΡΝΟΥΜΑΙ να αποκαλέσω τους νόμους "τυπικούρες" και τον ΚΟΚ "κατεβατά". Για 'μένα όλα αυτά είναι τρόπος ζωής.

3)AΡΝΟΥΜΑΙ να θεωρώ τη χώρα μου "μη οργανωμένη" και "διαφορετική". Όλα αυτά εξαρτώνται από εμάς τους ίδιους.

4)ΑΡΝΟΥΜΑΙ να δεχθώ ότι όποιος διεκδικεί το δίκιο του "θα βρεθει σε πολυ δυσαρεστη κατασταση". Ζω στην Ελλάδα. Όχι σε χώρα του τρίτου κόσμου.

5)ΑΡΝΟΥΜΑΙ να δεχθώ ότι "αν θελει ο αστυνομικος να σε γραψει και να στα παρει ολα θα το κανει". Ο αστυνομικός πληρώνεται από εμένα για να με προστατεύει. Όχι για να μου δείχνει την εξουσία του.

 

1 & 2) μην κρυβομαστε πισω απτο δαχτυλο μας. Για σενα ο ΚΟΚ ειναι τροπος ζωης κτλ. Δεν εχεις παραβιασει ποτε σου τον ΚΟΚ; (απτο να μην εχεις φαρμακειο στο αμαξι μεχρι να εχεις τρεξει παραπανω,χειροφρενο,παραβιαση ΣΤΟΠ κτλ) δεν μπορει!

3)ΑΠο εμας τους ιδιους εξαρτωνται αυτα ,δεν ειπα το αντιθετα, εμεις οι ιδιοι ανεβαζουμε τις ιδιες κυβερνησεις παντα.

4)Η ελλαδα πιστευεις οτι ειναι πολυυυ ανωτερη απο χωρα του τριτου κοσμου; γιατι αν εχεις γυρισει στην ευρωπη, δε νομιζω να βλεπεις την ελλαδα καλυτερη απο τριτοκοσμικη.

5) το να βεβαιωθει μια παραβαση που εχεις κανει, δεν θα σε κανει εσενα λιγοτερο αντρα ή τον αστυνομικο περισσοτερο. Παραπανω ειπες οτι οι νομοι και ο ΚΟΚ ειναι τροπος ζωης για σενα. αρα να εχεις τα guts να δεχτεις να πληρωσεις την παραβαση που εχεις κανει.

 

Οσο για την ιστορια με τον κακο αστυνομικο,υπαρχουν πολλοι τετοιοι. δεν μου λεει κατι αυτο ομως. δεν γνωριζω κανενα επαγγελμα και καμια κατηγορια ανθρωπων που να εχει μονο αγγελους μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.εβγαλα εχθες κατι φωτογραφιες για να δειτε τις μεμβρανες.

απογευματινη ωρα:

 

phpf6aar2am.jpg w760.png

php81tvpwam.jpg w760.png

 

και με ηλιο:

 

phpynirpjam.jpg w760.png

 

πιστευω πως ειναι πολυ καλες και καθολου προκλητικες!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ ωραιο το τουτου σου!! Και οντως καθολου προκλητικες, δε θαχεις κανενα προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο πολυ ωραιο το τουτου σου!! Και οντως καθολου προκλητικες, δε θαχεις κανενα προβλημα!

ευχαριστω φιλε μου ετσι πιστευω και εγω!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου ετσι πιστευω και εγω!

 

Πολύ ωραίες οι μεμβράνες σου :)

Ελπίζω να μείνεις πολύ ευχαριστημένος!!

 

 

ΥΓ:Εμένα μου αρέσουν γιατί είναι πολύ "απαλές" και δεν θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα σε κάποιο έλεγχο (είτε είναι κολλημένος αυτός που θα σε σταματήσει είτε όχι :) ).Τα λέγαμε και στα pm αυτά βέβαια ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίες οι μεμβράνες σου :)

Ελπίζω να μείνεις πολύ ευχαριστημένος!!

 

 

ΥΓ:Εμένα μου αρέσουν γιατί είναι πολύ "απαλές" και δεν θα σου δημιουργήσουν πρόβλημα σε κάποιο έλεγχο (είτε είναι κολλημένος αυτός που θα σε σταματήσει είτε όχι :) ).Τα λέγαμε και στα pm αυτά βέβαια ;)

Ευχαριστω φιλε μου για την επιλογη τις σκουροτητας με βοηθησες και εσυ με την αποψη σου βεβαια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξέρουμε καποιον ΠΟΛΥ καλο (:) που να περνάει μεμβράνες , κατα προτίμηση Llumar στην Θεσσαλονίκη?

 

Ενδιαφέρεται ένας φίλος αλλα δεν έχω ιδεα!

 

Θενξξξ

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Μια βοήθεια, για Α3 Αmbition η ποιό "ελαφριά" εκδοχή μεβρανών ποιά είναι?Μπορώ να βάλω μόνο στα δύο μπροστινά ή θα είναι χάλια το αποτέλεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια, για Α3 Αmbition η ποιό "ελαφριά" εκδοχή μεβρανών ποιά είναι?Μπορώ να βάλω μόνο στα δύο μπροστινά ή θα είναι χάλια το αποτέλεσμα?

 

Σε ποια εταιρεία...ή μιλάς γνικός?

Μονο τα 2 μπροστινά κατα την γνωμη θα είναι αηδία.

Link to comment
Share on other sites

Μονο τα 2 μπροστινά κατα την γνωμη θα είναι αηδία.

Συμφωνώ.

 

 

Στην Llumar η πιο ελαφριά και νόμιμη είνα η clima select. Νομίζω ότι είναι και η πιο ακριβή όμως.

Edited by Giannis Amar
Link to comment
Share on other sites

μου είπαν για 3m και για μια εταιρεία αμερικάνικη που μου διαφεύγει το όνομα της που δίνει εφ όρου ζωης εγγυήση (λέμε τωρα ) .θα ξαναρωτήσω το απογευματάκι για σιγουρία.Πάνω απο όλα θέλω να είναι ομοιόμορφο και να μην προκαλούν γιατι η τροχαία στα μέρη μου ******!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα πριν 2 μέρες τις titanium της llumar στο κατάστημα της Λ. Βουλιαγμένης στη Γλυφάδα. Πολύ καλή δουλειά αν και σχετικά σκούρες.

Είσης μου έδειξαν και άλλη μια μεμβράνη πιο ανοιχτή...όχι τη clima select που λέει ο φιλος παραπάνω αλλά κάτι ενδοιάμεσο. Θα μπορούσες να δεις εκείνη. Πάντως τις titanium τώρα που τις είδα στο αμάξι σε όλα τα τζάμια (πλην παρμπριζ) δεν θα τις άλλαζα! Άλλο αμάξι και καλή ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

μου είπαν για 3m και για μια εταιρεία αμερικάνικη που μου διαφεύγει το όνομα της που δίνει εφ όρου ζωης εγγυήση (λέμε τωρα ) .θα ξαναρωτήσω το απογευματάκι για σιγουρία.Πάνω απο όλα θέλω να είναι ομοιόμορφο και να μην προκαλούν γιατι η τροχαία στα μέρη μου ******!!!!

 

Την Madico πρέπει να λες !

Link to comment
Share on other sites

Τιμούλα; Ενδιαφέρομαι κι εγώ τελευταία.. Την είδες την clima select από κοντά;

 

164 ευρώ για το Α3 3d και στα δυο μπροστινά τζάμια. έχει η llumar έκπτωση 35 ευρώ για όλο τον ιούνιο.

τις είδα και τις clima select αλλά ήταν πολύ ανοιχτές. δεν θα πλήρωνα λεφτα να τις βάλω γιατι δεν θα έβλεπα μεγάλη διαφορά ούτε αισθητική ούτε πρακτική. Βέβαια λένε ότι απορροφούν 99% uva .

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έχει 3θ Αmbition όπως και εγώ, υπάρχει οπτική διαφορά με τα πίσω ?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως έχει 3θ Αmbition όπως και εγώ, υπάρχει οπτική διαφορά με τα πίσω ?

 

Ναι έχω 3θ ambition. Εγώ έβαλα μπρος πίσω τιτανιουμ ..οπότε καμμία διαφορά.

Τώρα με όλες τις άλλες αν πίσω βαλεις τιτανιουμ και μπροστά όποιαδήποτε άλλη ναι έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα αντιπρόσωπο της Llumar στη περιοχή είδα το δειγματολόγιο και απο εβδομάδα θα τις τοποθετήσω απλώς πρέπει να διαλέξω έκδοση.Εδώ έχω ένα προβληματάκι ειμαί μεταξύ στην titanium που οπτικά ***ει και σε μία άλλη που πληρεί τις προδιαγραφές για κτέο,τροχαία (είναι χάλιαααααα) για την οποία παρέχει βεβαίωση ό εμπορος. 1)Μου τα λέει σωστά? 2) Πόσο είναι το πρόστιμο της τροχαίας?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα αντιπρόσωπο της Llumar στη περιοχή είδα το δειγματολόγιο και απο εβδομάδα θα τις τοποθετήσω απλώς πρέπει να διαλέξω έκδοση.Εδώ έχω ένα προβληματάκι ειμαί μεταξύ στην titanium που οπτικά ***ει και σε μία άλλη που πληρεί τις προδιαγραφές για κτέο,τροχαία (είναι χάλιαααααα) για την οποία παρέχει βεβαίωση ό εμπορος. 1)Μου τα λέει σωστά? 2) Πόσο είναι το πρόστιμο της τροχαίας?

 

1) το χαρτί βεβαίωσης το χρειάζεσαι για το ΚΤΕΟ.Η τροχαία σε γράφει για τη φωτεινότητα (αν φαίνεσαι απ'έξω δηλαδή μιας και φωτόμετρα δεν υπάρχουν στην Ελλάδα κι ας ορίζει ο ΚΟΚ ποσοστό διαπερατότητας φωτός και όχι "με το μάτι" αν φαίνεσαι ή όχι).Το ΚΤΕΟ ελέγχει την τοποθέτηση/εγκατάσταση (δεν το νοιάζει ακόμα κι αν οι μεμβράνες σου είναι κατάμαυρες).

 

2) το πρόστιμο με το νέο ΚΟΚ δεν ξέρω πόσο πάει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα αντιπρόσωπο της Llumar στη περιοχή είδα το δειγματολόγιο και απο εβδομάδα θα τις τοποθετήσω απλώς πρέπει να διαλέξω έκδοση.Εδώ έχω ένα προβληματάκι ειμαί μεταξύ στην titanium που οπτικά ***ει και σε μία άλλη που πληρεί τις προδιαγραφές για κτέο,τροχαία (είναι χάλιαααααα) για την οποία παρέχει βεβαίωση ό εμπορος. 1)Μου τα λέει σωστά? 2) Πόσο είναι το πρόστιμο της τροχαίας?

 

Έβαλα lumar titanium πριν λίγο καιρό και το αμάξι "έδειξε" αμέσως. Ορατότητα από το εσωτερικό αψογη πρωί-βράδυ. Μου έβαλε τις αυτοκόλλητες ετικέτες μόνο στα πίσω τζάμια, στα μπροστά για ευνόητους λόγους δεν έβαλε αλλά μου έδωσε 2 χαρτιά που ήταν εγγύηση εφ΄όρου ζωής και πιστοποίηση τοποθέτησης για ΚΤΕΟ κλπ.

 

Κατόπιν "έκπτωσης" από 200 τις άφησε 180 και εκ του αποτελέσματος είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

 

Μην σε απασχολεί η τροχαία φίλε, 2 χρόνια το πιπίλιζα στο μυαλό μου το θέμα χωρίς λόγο. Ας πα να με γράψουν. Το πρόστιμο είναι 80 ευρω και αφαιρεση αδειας και πινακιδων για 10 μερες εκτός αν έχω μείνει πίσω.

 

Προχώρα και μην μασάς, άστους να λένε, με τον φόβο της τροχαίας θα μείνεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εχει τοσο μεγαλη διαφορα στη θερμοκρασια στο εσωτερικο με μεμβρανες?(, γιατι η μεγαλυτερη γυαλινη επιφανεια είναι το παρμπριζ που δεν μπαινουν)

επισης εχει δει κανενας διαφορα σε σπορτμπακ με ηλιοροφή?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα εχει τοσο μεγαλη διαφορα στη θερμοκρασια στο εσωτερικο με μεμβρανες?(, γιατι η μεγαλυτερη γυαλινη επιφανεια είναι το παρμπριζ που δεν μπαινουν)

επισης εχει δει κανενας διαφορα σε σπορτμπακ με ηλιοροφή?

Έβαλα στο μαύρο μου Α3 τις θερμομονωτικές CR της 3Μ. Η διαφορά είναι τεράστια.

Μη φανταστείς ότι μπαίνεις μέσα και έχει δροσιά. Αλλά η κατάσταση είναι πλέον σαφώς πιο αποδεκτή και ο κλιματισμός πλέον κάνει δουλειά μέσα στα πρώτα 3-4 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.