Jump to content

Πρόβλημα στο MMI (car systems not available) και στα χειριστήρια τιμονιού


Recommended Posts

 

Καλημέρα στην παρέα!

 

Από προχθές μου έτυχε και εμένα το ίδιο πρόβλημα στο MMI (“car systems not available”). Επίσης δεν αναγνωρίζει την είσοδο aux και δεν λειτουργούν τα δεξιά χειριστήρια του τιμονιού (το κουμπί * και η ροδέλα που ρυθμίζει την ένταση). 

 

Σε εμένα εμφανίστηκε το πρόβλημα ξαφνικά,  χωρίς να πειράξω κάτι (σε secret menu κλπ.). Έκανα 3-4 φορές reboot (με τα τρία κουμπιά) και 2-3 φορές επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις από το μενού, αλλά το πρόβλημα παραμένει.

 

Δεν έχω δυστυχώς OBDeleven και σε μια προσπάθεια να μπω στο secret menu πατώντας τα 2 κουμπιά (το κουμπί επιστροφής και το πάνω αριστερά) δεν μου δίνει άλλη δυνατότητα εκτός από «αναβάθμιση» μέσω SD ή CD. 

 

Αξίζει να προμηθευτώ το διαγνωστικό και να ψαχτώ στα μενού, όπως ο φίλος @NikKara στο άλλο νήμα, που βρήκε λύση έτσι; 

 

Ή υπάρχει κάποιος αντίστοιχος “delectronics” εδώ στη Θεσσαλονίκη που βρίσκομαι τώρα, που με λογικό κόστος μπορεί να με εξυπηρετήσει σωστά;

 

Edited by megaloup
Link to comment
Share on other sites

Απ’ ότι βρήκα εδώ…

 

https://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/car-settings-unavailable-3021067/page2/

 

…διορθώθηκε με μια επανεγκατάσταση του λειτουργικού συστήματος του MMI σε εξωτερικό συνεργειο με 75£ κόστος. 

 

Έχουμε καμιά πρόταση για Θεσσαλονίκη ή δεν τη γλιτώνω την αντιπροσωπεία;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά δεν τη γλίτωσα την αντιπροσωπεία. Μου κόστισε 45€ εδώ στη Θεσσαλονίκη (με κάποια έκπτωση) για επανεγκατάσταση του συστήματος MMI, το οποίο διόρθωσε και το πρόβλημα στο δεξί χειριστήριο του τιμονιού. 
 

Τέλος καλό, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.