Jump to content

Project RS2 - RS2


Recommended Posts

Λοιπόν,

 

Ίσιωσα λίγο το καπάκι το carbon που προστατεύει τον ιμάντα των εκκεντροφορων και σαν να φαίνεται να είναι καλύτερα τώρα.

 

Μόλις παρειγγειλα και ένα σετ ελατήριο πιστονιών οπότε πλέον είμαι καλυμμένος ακόμα και για ένα full service κινητήρα αν χρειαστεί.

 

Άρα το πλάνο ειναι:

Λυσιμο γεφυρων/αναρτήσεων

Έλεγχος πατώματος και πισσαρισμα όπου χρειάζεται

Έξοδος μοτερ-σασμαν και βάψιμο χώρου κινητήρα

Βάψιμο αμαξωματος

Μονταρισμα με νέες ρυθμιζομενες αναρτήσεις και διατήρηση των αμορτισέρ,

Πίσω σινεμπλοκ πολυουρεθανης

Αλλαγή σε διάφορους αισθητήρες που χρειάζονται,

Αλλαγή λαδιων σασμαν-διαφορικου.

 

 

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω μια πατέντα να βάλω ένα double din android σύστημα.

Ξέρετε κανέναν που να ασχολείται με fibreglass modifications να έχω στο νου μου καθώς πρέπει να γίνουν κάποιες μετατροπές για να μπει. Θα μεταφερθούν οι διακόπτες του κοντέρ και έχω ήδη μια θήκη για νέα θέση.

 

Sent from my SM-P550 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και μια αγαπημένη του Δημήτρη

 

8bb1bb8ace629bb2e7f205aa5327690e.jpg

το audi sport που γράφει στην πολλαπλή είναι "όλα τα λεφτά" :)

 

 

 

 

ΥΓ: εγώ θέλω βιντεάκι.....οι φωτό είναι για τύπους σαν το Δημήτρη που φοβάται να πατήσει μήπως και κάψει.... :sHa_sarcasticlol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εσύ παιρνε κανένα βίντεο και φώτο γιατί μόνο γιαυτό κανεις

LIKE!!!!

κάτσε να το γράψω κιόλας!!!

 

 

 

:sHa_hehe:

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παιρνε κανένα βίντεο και φώτο γιατί μόνο γιαυτό κανεις

Αυτό θυμήσου το, όταν κατέβεις ;)

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σου θυμίζω ξέρω που μένεις, έρχομαι παίρνω το αυτοκίνητο και άντε για χαχαχχα!

 

 

Δημήτρης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα ελατήρια πιστονιων για αργότερα και το πλαστικό κουτί με τους διακόπτες που χρειάζομαι για το double din retrofit (άμα το κανω)

 

 

Την άλλη εβδομάδα πάμε πάλι μέσα για αλλαγή της τρόμπα υδραυλικού μιας και αυτή που μου έδωσαν για καλή ήταν μάπα και κάνει κάτι θορύβους.

Edited by A80Avant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρειγγειλα αυτό

 

http://xtrons.co.uk/pf75aa4ar-7-android-5-1-lollipop-quad-core-car-dvd-player-with-screen-mirroring-function-obd2-for-audi-a4-s4-rs4-seat-exeo.html

 

Σύμφωνα με τις μετρήσεις μου θέλει κόψιμο στο πλάτος από 236/225 mm στα 212mm που έχει διάσταση στο δικό μου. Στο ύψος το παίρνει αρκεί να μετακινησω το clima προς τα κάτω και να δίωξη τελείως το δοχείο για τις σταχτες.

 

b3441a03392f7e32476e21839fd02340.jpg

 

Εναλλακτικά μπορώ να διατηρήσω το clima και να μετακινησω τους διακόπτες δίπλα από το χειρουργείο με ειδική θήκη φτιαγμένη γιαυτους που έχω ήδη. Τι θα προτείνατε?

Edited by A80Avant
Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι πιστευεις οτι θα δειχνει πιο ωραιο, διατηρωντας το υφος του εργοστασιακου εσωτερικου;

 

 

ΤΓ: χωρις να εχω φανταστει εστω την τελικη εικονα, προσωπικα θα επελεγα να μην καταργησω το τασακι (παροτι δεν καπνιζω), γιατι ολο και μου χρησιμευει για ψιλα των διοδιων κτλ κτλ. Γνωμη μου ομως....

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολη απόφαση. Αποφάσισα να δώσω 100£ παραπάνω ώστε να βάλω ένα μηχάνημα που παραπέμπει σε εργοστασιακό. Οπότε εκεί κάτι γίνεται από το να έβαζα μια οποιαδήποτε οθόνη.

 

Από πλευράς χωροδιαταξης είναι το θέμα κυρίως και ίσως πρακτικότητας

 

Αν φύγουν οι διακόπτες θα κάτσει η οθόνη ψηλότερα και θα είναι πιο εύκολη η χρήση της κυρίως για sat nav. Ωστόσο οι διακόπτες στο χειρόφρενο, όσο όμορφη και αν είναι η πλακέτα που έχω και φαίνεται καλοφτιαγμενη, πιστεύω ότι κάτι θα του λείπει.

 

Σωστό αυτό που λες για το τασάκι! Αν φύγουν οι διακόπτες θα το έχω. Αλλά αν φύγει το τασάκι έχω τον χώρο δίπλα από το χειρόφρενο που συνήθως βάζω κλειδιά, κινητό κλπ καθώς επίσης και τα πλαϊνά στις πόρτες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας Γερμανός που φτιάχνει αλουμινένια θήκη για να βάλεις τα οργανακια στους αεραγωγούς. Ωστόσο τα δικά μου δεν μπαίνουν γιατί είναι ψηφιακά και όχι αναλογικα

Link to comment
Share on other sites

αυτή η εικόνα:

de6725551dc7b2d5de31891661ece16e.jpg

τι μειονέκτημα έχει?

Αν και δε φαίνεται καλά, χάνεις τελείως τη ρύθμιση των αεραγωγών? Ή απλά υπάρχουν φτιαχτοί αεραγωγοί (ή από άλλο μοντέλο)?

Link to comment
Share on other sites

Για τις κατασκευές που αναφέρετε έχω την εντύπωση ότι "ταπωνουν-κλεινουν" τελείως τους μεσαιους αεραγωγους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.