Jump to content

Recommended Posts

Έφαγα σχεδόν 3 ώρες απο το πρωινό μου γι ανα το επισκευάσω αλλα τελικά τα κατάφερα και δουλεύει άψογα!!!

Εύχομαι να μη τύχει σε κανέναν αλλο αυτο που έτυχε σε μενα. Δε φαντάζεστε με τι αγχος το έκανα κομμάτια (ψαχνοντας πως βγαίνει το καθένα γιατι δεν υπαρχουν και οδηγιες για αυτα τα πραματα) και ποσες δοκιμές και πειράματα μέχρι να δουλέψει. Μέχρι το DVD μισοανοιξα για να βγάλω το σκαλωμένο δισκάκι και μετά το ηλίθιο νόμιζε πως έχει δίσκο μέσα....δεδουλευε το μοτερ που ρουφάει-βγάζει τα δισκάκια και γενικότερα ένα μεγάλο μπέρδεμα. :S

Τελικά όμως τα κατάφερα :new_thumright: . Πρέπει να βάλω και Bluetooth ομως γιατι μου φαίνεται κάπως....φτωχό σε εξοπλισμό έτσι σκέτο. Υπάρχει κάποιος που το έχει με παραγγελεία απο την Αudi με ΒΤ να μας πει (αν ξέρει) που είναι τοποθετημένη η μονάδα ΒΤ ? Με ένα μικρό ψάξιμο που έκανα νομίζω ότι ειναι στο καπώ του πορτπαγκαζ, αλλα μια επαλήθευση απο κάποιον που ξέρει δε βλάπτει

Link to comment
Share on other sites

post-1690-1183229110_thumb.jpg

Μόλις κυκλοφορήσαν οι 2008 χάρτες....

Τι ακριβός εννοείς με πλοήγηση?

Φυσικά και θα έχει μετά την πλήρη κάλυψη….. Δύστυχος η navteq μας άφησε τελευταίους…

 

Ημουν σαφής νομίζω...δεν υπάρχουν χαρτες για Ελλάδα παρά μόνον αυτά που ανέφερα ,χωρίς χάρτες δηλ.πως θα κάνεις πλοήγηση :S ,για αγαπημένα σημεία ,κάμερες ,κτλ ..ούτε λόγος !

Δε νομ'ιζω πως στην έκδοση αυτή που αναφέρεις υπάρχει (2008)κατι νεώτερο για ελλάδα..οπότε :g:

Μέχρι τότε η λύση για ελλάδα ειναι DESTINATOR 6.1 + NGI MAPS και τι λύση ...

Link to comment
Share on other sites

post-1690-1183229110_thumb.jpg

 

Ημουν σαφής νομίζω...δεν υπάρχουν χαρτες για Ελλάδα παρά μόνον αυτά που ανέφερα ,χωρίς χάρτες δηλ.πως θα κάνεις πλοήγηση :S ,για αγαπημένα σημεία ,κάμερες ,κτλ ..ούτε λόγος !

Δε νομ'ιζω πως στην έκδοση αυτή που αναφέρεις υπάρχει (2008)κατι νεώτερο για ελλάδα..οπότε :g:

Μέχρι τότε η λύση για ελλάδα ειναι DESTINATOR 6.1 + NGI MAPS και τι λύση ...

 

Θα δείξει. Είμαι αισιόδοξος με αυτά που διαβάζω. Η 2008 θα έχουν και την Κύπρο.

Πάντως έχει πλοήγηση για Αθηνά ,το βλέπω από διεύθυνσης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Kοίτα εδώ Γιάννη : doppel din

 

 

 

Δημήτρης

 

thanks, οποτε χρειάζεται μια βαση σαν και αυτη και φυσικα το RNS. Κανενα αλλο πραγμα δεν χρειάζεται (καλωδια, ανταπτορες κτλ)

Edited by Giannis20vt
Link to comment
Share on other sites

thanks, οποτε χρειάζεται μια βαση σαν και αυτη και φυσικα το RNS. Κανενα αλλο πραγμα δεν χρειάζεται (καλωδια, ανταπτορες κτλ)

 

 

Φυσικά και χρειάζεται αντάπτορας (καλώδιο δλδ) για τη σύνδεση του rnse με το δικό σου καλώδιο, αντάπτορας για την κεραία του ραδιοφώνου, κεραία για το navi εσωτερική και αναλόγως τι θέλεις να συνδέσεις στο rnse σου, ένα σωρό άλλα εξτρά..

Δες το σχετικό τόπικ που άνοιξαν τα παιδιά για το navi και συγκεκριμένα ο pilotos που τα έχει όλα μαζεμένα.

 

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτο το εχει βαλει κανεις?

 

http://www.witson.com/view_pro.php?id=1353

 

αλλα με χαλαει που εχει μπλε φωτισμο στα κουμπια του....

 

 

Δεν μου αρέσει βρε Κώστα - φτηνή απομίμηση μου κάνει - χωρίς παρεξήγηση ;)

 

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Παιδια μολις αγορασα το RNS-E MMI Navigation 2009 με κωδικο: 8E0 035 192 T απο ebay

Εχω παραγγειλει και την βαση 8E0 858 005 F απο την AUDI και θα τα περιμενω.

Ξερω οτι πρεπει να τροποποιησω λιγο την προσοψη απο το CLIMA ή να παρω μια αλλη clima Μοναδα που να μπαινει πιο κατω απο την δικη μου. Αρχικα σκεφτομαι να τροποποιησω την δικη μου.

Τι αλλο θα χρειαστω απο καλωδια; Τον ανταπτορα για την συνδεση του RNS πως θα τον ζητησω (βρω); Με την κεραια FM θα εχω προβλημα; Κεραια GPS;

Edited by Giannis20vt
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μολις αγορασα το RNS-E MMI Navigation 2009 με κωδικο: 8E0 035 192 T απο ebay

Εχω παραγγειλει και την βαση 8E0 858 005 F απο την AUDI και θα τα περιμενω.

Ξερω οτι πρεπει να τροποποιησω λιγο την προσοψη απο το CLIMA ή να παρω μια αλλη clima Μοναδα που να μπαινει πιο κατω απο την δικη μου. Αρχικα σκεφτομαι να τροποποιησω την δικη μου.

Τι αλλο θα χρειαστω απο καλωδια; Τον ανταπτορα για την συνδεση του RNS πως θα τον ζητησω (βρω); Με την κεραια FM θα εχω πρόβλημα; Κεραια GPS;

 

Επειδη συντομα θα αρχισω την διαδικασια τοποθετησης, ξαναρωταω αν θα εχω προβλημα με την κεραια του ραδιοφώνου.

Η αν θα συναντησω καποιο αλλο προβλημα.

Περιμενω την βαση 2din, το RNS-E, την κεραια GPS και τον ανταπτορα για την σύνδεση του RNS-E

Δεν βρηκα ακομα τον ανταπτορα για την κεραια ραδιοφωνου αλλα θα το τακτοποιησω και αυτο.

Κατι αλλο θα χρειαστω;

Χαρτες που θα βρω;

Edited by Giannis20vt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.