Jump to content

Μπαρα θόλων πισω?


Recommended Posts

σκεφτηκα αν αξιζει τον κοπο ή οχι.Εχει κανεις να προσφερει γνωση και πληροφοριες ως προς τα θετικα και τα αρνητικα?Η πρωτη μου σκεψη ειναι η αυξηση της ακαμψιας και ο περιορισμος της ολισθησης.

Σκεφτομαι να κανω μια τετοια κινηση σε συνδιασμο με μια φαρδυτερη αντιστρεπτικη πισω που θα ελαττωσει τις κλισεις και θα κανει το αμαξι περισσοτερο ουδετερο ή υπερστροφικο αναλογα την ρυθμιση.

 

τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη πολυ καλη ιδεα αν υπαρχουν προδιαγραφες απο το αυτοκινητο δλδ δεν χρειαζεται τρυπηματα στους θολους πισω κλπ.

Αντιστρεπτικες μπορω να σου πω οτι απο τοτε που εβαλα τις HR μπροστα και πισω το αυτοκινητο μεταμορφωθηκε με τις κλισεις να ειναι περιορισμενες και να μην εχουμε αποτομη μεταφορα βαρους.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τασο,ο καλυτερος δρομος ειναι να παω πρωτα σε αντιστρεπτικη μιας που υπαρχει ετοιμη,και μετα σε μπαρα θολων.Η μπαρα για πισω,θα ειναι custom,δεν υπαρχει προδιαγραφη,αλλα αν γινει κατι,δεν θα γινει με τρυπημα στους θολους,αλλα με συγκοληση πανω σε αυτους.(μην εχουμε και προβλημα στεγανωτητας!!)

γνωριζει κανεις που μπορει να προμηθευτει εδω στην ελλαδα προιοντα της neuspeed?η πισω αναρτηση μου ειναι ιδια με του S4 2001 μοντελο και ετσι αν καποια εταιρια δινει αντιστρεπτικη μεγαλυτερη απο 16μμ που εχω μπορω να ρωτησω.Ειδαλλως μονο απο αμερικη εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις πηρα απο τον Ηλια αλλα σιγουρα εχει ο Λουης αν θυμαμαι καλα και ο Τοψης στην Θεσ/νικη.

Πιστευω οτι μπορεις να παρεις μονο την μια διοτι και εγω τα ελατηρια πισω τα πηρα απο το κιτ της coil over αναρτησης τους για να τα βαλω στην pss9.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω τηλ απο τον λουη.υπαρχει ενα κιτ με πισω 17 και 22mm.Αν ειναι σε καλη τιμη,ισως παρω το 22 μιας και το δικο μου ειναι 16 οποτε το 17 δεν θα εχει και καμια ιδιαιτερη διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη υποψιν οτι αυτες που φοραω ειναι ρυθμιζομενες με δυο σκαλες η μπροστα και δυο η πισω.

Δες αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα σαν extra ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.