Jump to content

4 RINGS FEST 2009 @ BANSKO


Recommended Posts

Νικο εγω εχω τα δυο που ειχα στην εκδρομη στην Τσιβλου!! Της πλακας ειναι αλλα κανουν δουλεια!!:new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εχω και εγω 2 combra αρα οκ!.Μαλλον μαζι θα ανεβουμε ρε συ ντινο αλλα δεν ξερω αν θα ειναι απο αθηνα η απο λαμια.Θα μηλισω και με τον νικο και θα δουμε.

 

ΥΓ1. ΦΙλε σιμο να παω μονος δεν παιζει!. Αν μαζευτουμε και αλλα ατομα στον γυρισμο εχει καλως.

 

ΥΓ2. Νικο λες να ανεβω με το φορτηγακι :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

PMR

 

 

Τα pmr χρησιμεύουν για την επικοινωνία μεταξύ των μελών όταν βρίσκονται καθοδόν σε εκδρομές και συναντήσεις,για να μην χρεώνουμε κινητά ή κάνουμε άσκοπες στάσεις. Επίσης ειναι γενικα χρήσιμα οταν πηγαινετε καπου εκδρομη μαζι με καποιο άλλο αυτοκινητο. :new_thumright:

 

Σκεφτήκαμε να κάνουμε ενα group Buy αλλα τελικά αποφασίστηκε οτι δεν υπάρχει λόγος γιατί μπορείτε να τα βρείτε σε οποιοδήποτε κατάστημα Ηλεκτρονικών ειδών ή μεγαλο ηλεκτρομαγαζο ή super market (Praktiker για παραδειγμα) :new_thumright:

 

Οι τιμές και τα μοντελα είναι διαφορα. Εξαρταται απο την μαρκα και αν συνοδευονται απο πακετο επανεφορτιζομενης μπαταριας ή οχι. Η μάρκα που χρησιμοποιεί η λέσχη μας είναι τα Cobra τα οποία είναι καλα και αξιοπιστα. Αν δεν βρείτε, μπορειτε να παρετε οποιαδηποτε μαρκα. Ειναι ολα συμβατα μεταξυ τους. Η τιμή 2 τεμαχιων Cobra με φορτιστη και επαναφ/νες μπαταριες ειναι περιπου 45-50 Ευρω. Υπάρχουν ομως και πιο απλα μοντελα :new_thumright:

 

Τα PMR (Private Mobile Radio) είναι πομποδέκτες με ισχύ μεγαλύτερη (500 mW) από αυτή των LPD.

Λειτουργούν και αυτά σε μέρος των UHF συχνοτήτων (446.00625 - 446.09375 Mhz) και έχουν μέχρι 8 κανάλια.

Έχουν εμβέλεια 5-8 km υπό ευνοϊκές συνθήκες!

 

Είναι ΝΟΜΙΜΑ!!!

Με την απόφαση 14100 / 6 Μαρτίου 2002 του υφυπουργού Μεταφορών και Επικοινωνιών Σπυρίδωνα Βούγια που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως Αρ. Φύλλου 328 Τεύχος Δεύτερο της 19 Μαρτίου 2002, η διακίνηση και χρήση των ασυρματικών συσκευών PMR446 είναι ελεύθερη!

Παιδιά,αυτό είναι πολύ συμαντικό,καλό είναι να προμηθευτείτε... :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε κυριε Γιωργο, μηπως εκει που θα παμε κανει λιγο κρυο παραπανω να ειχαμε κανενα μπουφανακι A.S.C.:smokeing:

Νομιζω τωρα που το γραφω αυτο, κατι ειχατε πει αρχες Καλοκαιριου οτι θα εβγαινε και μπουφαν?.......:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε κυριε Γιωργο, μηπως εκει που θα παμε κανει λιγο κρυο παραπανω να ειχαμε κανενα μπουφανακι A.S.C.:smokeing:

Νομιζω τωρα που το γραφω αυτο, κατι ειχατε πει αρχες Καλοκαιριου οτι θα εβγαινε και μπουφαν?.......:whistling:

δυστυχως ντινο αν και εχουμε δει αρκετα, κανενα δεν μας εχει ικανοποιηση, το ψαχνουμε ακομα και οταν θα ειμαστε ετοιμοι θα βγει η ανακοινωση, πιστευω συντομα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοοοοοοοοοον για να κανουμε μια ανακεφαλαιωση..... :biggrinthumb:

 

Δεν πιστευω να σας εχω πρηξει ε????? :P

 

ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ :

 

1. Τσεκάρουμε τα αυτοκινητα μας και ιδιαιτερα τα ελαστικά μας. Δεν ξεχναμε να τσεκαρουμε και την ρεζερβα!!! και πριν μπουμε Βουλγαρια γεμιζουμε ρεζερβουαρ λίγο μετα την Δραμα.

 

2. Διαβάζουμε ξανα όλες τις πληροφορίες που αναφερονται σε αυτό το τοπικ.

 

 

Δεν ξεχνάμε να πάρουμε μαζί μας :

 

 

1. Εγκυρη Άδεια οδήγησης (Ροζ Εντυπο)

 

2. Νέα Ταυτότητα ή Διαβατήτιο σε Ισχυ

 

3. ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

 

4. PMR με καινουργιες μπαταριες

 

5. Το δευτερο κλειδι του αυτοκινητου , το οποιο το δίνουμε στον συνεπιβατη μας ή το κρατάμε ξεχωριστα απο το 1ο !!. Εχει τυχει σε φιλο μου σε διακοπες να χασει το κλειδι και μετα περιμενε 2 μερες να του φτασει το 2ο με courier.... :knife:

 

6. Eνδυση της Λέσχης .

 

7. Πουλοβερακια - μπουφανακια γιατι το βραδυ εχει ψυχρα!!!

 

8. Τα μαγιω σας :dansen:

 

9. Φωτογραφικες Μηχανές - Καμερες ..... (Ζητειται επισημος φωτογραφος της συναντησης) :thumbsup:

 

10. Μην ξεχασετε να παρετε τηλεφωνο την εταιρεια κινητης τηλεφωνιας για ενεργοποιηση του ROAMING .... ωστε να πιανει το κινητο σας και στην Βουλγαρια.............εκτος και αν δεν θελετε :whistling::brows:

 

11. Την καλη σας διαθεση!!!!!!

 

Και παλι θα περασουμε Τελεια!!!!!!! :whoohoo::whoohoo::whoohoo:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και οποιος εχει καποια ερωτηση -απορια ειτε για την διαδρομη ειτε για το Μπανσκο ας το ανεφερει εδω για να τον ενημερωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη και η Πρασινη Καρτα μου!!!!!! :biggrinthumb:

 

post-7-12541487082914_thumb.jpg

 

Κοστος 0 ευρω :thumbsup:

Edited by KAPSALISS
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη και η Πρασινη Καρτα μου!!!!!! :biggrinthumb:

 

DSC09249.JPG

 

Κοστος 0 ευρω :thumbsup:

εμενα θα μου ερθει τριτη με τεταρτη!

κοστος 50 ευρω!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα θα μου ερθει τριτη με τεταρτη!

κοστος 50 ευρω!!

:o:o:o γιατι 50 ευρω????!!!! Συνηθως ειναι Δωρεαν Γιωργο η το πολυ πολυ 10 Ευρω!!!!

Link to comment
Share on other sites

:o:o:o γιατι 50 ευρω????!!!! Συνηθως ειναι Δωρεαν Γιωργο η το πολυ πολυ 10 Ευρω!!!!

μανο δωρεαν ειναι με τις απλες καλυψεις!

εγω ηθελα ολες τις καλυψεις που εχω και στο κανονικο μου συμβολαιο και αυτες εχουν καποια χρεωση αναλογα με τι θελεις να βαλεις μεσα!

ετσι τουλαχιστον μου ειπε ο ασφαλιστης μου !

εθνικη ασφαλιστικη εχω!!

Edited by adui
Link to comment
Share on other sites

Please note, that you need a weekly K3 vignette sticker - price €5 (BGN 10).

 

Yes we know Anani. Thanks for the info :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Do you need navigation maps for Bulgaria?

 

Ιt is easy to get to Bansko , and will have a member with us that has been there many times........ but you can send them to me to my e-mail.

 

Thanks Anani :new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Feel Bulgaria :new_thumright:

 

Listen with HQ speakers!

 

 

 

http://www.youtube.c...h?v=sLqcbX_hFFU

 

 

D-Emotion Project - Pritouritze Planinata!!!!!I can't remember the name (Sabotinova???)

Edited by Ledinos
Link to comment
Share on other sites

το τι νταουλια θα εχουμε μεσα στα αφτια μας οταν θα τρωμε στις εκει Mehanes αχχχχ...Σιμο θυμασαι??

Ξεχνιουνται αυτα ρε φιλος.Αχ τη μου θυμισες τωρα :new_sugkrotima::party2:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να σας ενημερωσω για τα βενζιναδικα(μιας και πανω στην Εγνατια δεν υπαρχει κανενα)πως μετα την εξοδο απο την Εγνατια (στον Στρυμωνα)και πηγαινοντας για Δραμα θα βρειτε πολλα βενζιναδικα πανω στον δρομο πριν και μετα την Δραμα.Προτιμηστε αυτα που ειναι πιο κοντα στην Δραμα.Το τελευταιο ειναι 10 χλμ.πριν τα συνορα στο Νευροκοπι.Να γνωριζεται επισης οτι και οι τιμες στην Βουλγαρια ειναι σχεδον ιδιες.

Link to comment
Share on other sites

εχουν καλες βενζινες στην βουλγαρια σιμο?

super αμολυβδη εχουν?

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει πολλες φορες και ποτε δεν ειχα προβλημα για super αμολυβδη δεν θυμαμαι αλλα λογικα θα εχουν.Στο Μπανσκο αλλα και στον δρομο εχει αρκετα βενζιναδικα.Αλλα αν γεμισουμε στην Ελλαδα μας φτανει ανετα να παμε να ερθουμε και να κανουμε τις βολτες μας.Ειναι μονο 65 χλμ .απο τα συνορα το Μπανσκο.Εκτος αν εχει κανενας στο προγγραμα να παει και Σοφια :whistling: οποτε τοτε θα χρειαστει σιγουρα βενζινη!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.