Jump to content

S-Line Project here we go!


Recommended Posts

Ηρθε η ωρα!!!

 

Ξεκιναει η μετατροπη του αυτοκινητου μου σε s-line εξωτερικο πακετο

 

Μου πηρε καιρο το ξερω, αλλα σιγα σιγα αρχιζουν να ερχονται τα κομματια ;)

Και επειδη ξερετε οτι ειμαι λιγο κουλος, πρωτα ξεκιναω με το πισω μερος και εν συνεχεια με το μπροστα!

 

Σημερα μου ηρθε ο πισω προφυλακτηρας, δεν ειναι τραγικα διαφορετικος απο τον παλιο, αλλα αν ειναι να κανουμε μια δουλεια την κανουμε σωστα

και ολοκληρωμενη!

 

Αυριο θα παει για βαψιμο, και μεθαυριο (λογικα) περασμα.

Παρτε μια ιδεα στο πως ειναι τωρα και θα ανανεωσω το τοπικ κατα την διαρκεια που γινονται οι αλλαγες.

 

88361807.jpg

 

 

Oι διαφορες δεν ειναι τεραστιες, επειδη εχω και μαυρο αμαξι. Κυριως το κατω κομματι (diffuser) και οτι λειπει το bumper stripe στο πανω μερος του προφυλακτηρα!

Edited by mogolfiero
Link to comment
Share on other sites

Αντε καλη αρχη Αριστειδη.

 

Βαλε μια φωτογραφια οπως ειναι σημερα το αμαξι και καθε φορα που βαζεις κατι ξαναποσταρε την με το νεο κομματι πανω.

Edited by Giannis20vt
Link to comment
Share on other sites

Αριστειδη καλη δυναμη και καλη επιτυχια!!!:new_thumright: Εγω το τελειωσα το γενικο project, δλδ Facelift και ΦΠΕ, (περιμενω το Ε μεσα στην εβδομαδα) να τελειωσει και μηχανικα η αναβαθμιση. Μεσα στην εβδομαδα μπορει και αυριο να ανεβασω και σχετικο τοπικ με τις εργασιες που εγιναν σε εμφανιση και μηχανη μηπως σου δωσω και ιδεες!!

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο Γιαννη

Θα προσπαθω να βγαζω ολοιδιες φωτογραφιες για να φαινονται οι διαφορες

 

Ετσι ειναι το αμαξι τωρα απο πισω!

 

p1010063n.jpg

Edited by mogolfiero
Link to comment
Share on other sites

Καλή δύναμη και από εμένα!

 

Έχω προχωρήσει και εγώ εδώ και καιρό σε εγκατάσταση του πίσω διαχύτη του S3 και ομολογώ πως μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα. Μπροστά έχω παραγγείλει το part σε ρέπλικα από το ebay.de, λόγω όμως του ότι μου έχει έρθει αυτό που προορίζονταν μεν για το 8P, αλλά όχι με την τραπεζοειδή μάσκα που έχω, αλλά το κομμένο για το προηγούμενο δεν έχω προχωρήσει σε εγκατάσταση ακόμα γιατί πρέπει να γίνει μοντίφα για να καθίσει καλά στην μάσκα. Εσύ από που προμηθεύτηκες το spoiler lip, ποιο πήρες και πόσο σου κόστισε;

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλα απο υπομονη αλλο τιποτα. Τοσο καιρο τα οργανωνω και για το μπροστα μερος ακομα μου λειπουν καποια κομματια!

 

Ντινο φτιαξες και συ ενα τοπικ να δουμε τι εκανες, περιμενω με αγωνια!!!

 

Rtouris ποιο spoiler lip εννοεις? Εγω θα βαλω απλα προφυλακτηρα s-line και τπτ αλλο. Θελω να παραμεινω εντελως ΟΕΜ κατασταση!

Link to comment
Share on other sites

Νόμισα θα έβαζες το "νυχάκι" που κυκλοφορούσε μαμά...παρόλα αυτά η πλήρης αλλαγή του προφυλακτήρα πόσο θα σου κοστίσει για προμήθεια, μαμά πάντα φαντάζομαι η ρέπλικα;

Link to comment
Share on other sites

Νόμισα θα έβαζες το "νυχάκι" που κυκλοφορούσε μαμά...παρόλα αυτά η πλήρης αλλαγή του προφυλακτήρα πόσο θα σου κοστίσει για προμήθεια, μαμά πάντα φαντάζομαι η ρέπλικα;

 

Φιλε μου εγω εχω βαλει το spoiler μπροστα στη μασκα, αλλα εχω βαλει το original part!:new_thumright:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μιλαω μονο για original κομματια, δεν υπηρχε με τπτ περιπτωση να βαλω ρεπλικα ;)

 

Ο προφυλακτηρας ο πισω μου κοστισε 70 ευρώ με τα μεταφορικα (τρελη ευκαιρια)

 

Για τον μπροστα υπολογιζω ενα 150-200 + καποια εξοδα μετα για καινουρια προβολακια , καπακια κλπ τα οποια ομως θα καλυφθουν πουλωντας τα δικα μου που φοραω τωρα.

 

Εκανα αρκετο ψαξιμο και βρηκα πολυ σουπερ τιμες, αλλιως θα μου εβγαινε στα τριπλασια.

 

 

 

Το μονο προβλημα μου ειναι τωρα οτι αφησα τον προφυλακτηρα για βαψιμο κλπ, αλλα ο μαντρας που ειχα στο νου μου για να πουλησω τον παλιο μου εριξε X!

 

Ξερει κανεις που θα μπορουσα να σπρωξω τον προφυλακτηρα για να βγαλω κανα ψιλο? Ενα 100αρι υπολογιζα να παρω απο την μαντρα, ετσι για να καλυψω τα εξοδα του βαψιματος. Δεν με συμφερει με τπτ να τον αφησω στην αποθηκη!

 

Αν εχετε καμια ιδεα πειτε μου, αυριο θα ανεβασω φωτογραφιες με τον καινουριο προφυλακτηρα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλα, μαντρας για προφυλακτυρα sportback σου εριξε Χ? Ουτε καν τιμη δεν σου ειπε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον καραγκιοζο!

 

Μου λεει θελω ολο το "συστημα" τι να τον κανω μονο του τον προφυλακτηρα.

 

Και να πω οτι ζηταω πολλα, 100 ευρώ λογικη τιμη δεν ειναι? Ουτε ενα χτυπημα δεν εχει πανω του!!

 

Θα κοιταξω 1-2 ακομα εδω τριγυρω και μετα στην Θεσσαλονικη. Αλλα ποιος τον κατεβαζει μεχρι κατω ρε γμτ...

 

(Ντινοοοοοοοοο αντε ανοιξε τοπικ να δουμε το δικο σου λεμεεε!!!)

Edited by mogolfiero
Link to comment
Share on other sites

ντινο τελικα εβαλες και εξατμιση? miltek?.ποσο πηγε το μαλλι?. λογικα τωρα θα πας στην giac να στο προγραμματισουν,θα σε παρω τηλ το απογευμα να τα πουμε :new_thumright:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρειτε μου εναν μαντράαααααααααααααααααααα στην Μακεδονια, θα τρελαθω!!!!

 

Οσους πηρα δουλευουν μονο γιαπωνεζικα ανταλλακτικα. Πω με βλεπω να τον κανω χιλια κομματια απο τα νευρα μου :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Σε μεταχειρισμένο εμπρός sline προφυλακτήρα το καλύτερο που μπόρεσα να βρω ειναι κοντά στα 250 ευρωπούλια μαζί με μεταφορικά απο ebay Αγγλίας..εσύ το προμηθεύτηκες κάπου από μάντρα στην Ελλάδα;

Edited by RTouris
Link to comment
Share on other sites

Οχι απο εξωτερικο μιλαω,. Εχω βρει εναν αγγλο που σπαροδικα πουλαει κομματια απο τρακαρισμενα αυτοκινητα και ειναι πολυ καλος. Αυτην την περιοδο δεν εχει τπτ οπως μου ειπε δυστυχως

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρειτε μου εναν μαντράαααααααααααααααααααα στην Μακεδονια, θα τρελαθω!!!!

 

Οσους πηρα δουλευουν μονο γιαπωνεζικα ανταλλακτικα. Πω με βλεπω να τον κανω χιλια κομματια απο τα νευρα μου :Ρ

 

Αριστειδη να σου πω κατι!! Γνωμη μου, αν ειναι να τον δωσεις σκοτωμα, καλυτερα κρατησε τον και ποτε δεν ξερεις τι γινεται. Μπορει να δεις καμμια αγγελια στην πορεια, μπορει να τον χρειαστεις, και στο τελος, απο το να τον χαρισεις σε κανενα μαντρα, κρατα το εσυ!!

Link to comment
Share on other sites

...έχουμε part nos. από προβολάκια, γρίλιες προβολακίων και τον προφυλακτήρα τον ίδιο; Σχετικά με τα προβολάκια μπορώ να χρησιμοποιήσω τα υφιστάμενα από το non-s-line; Το ξέρω πως οι γρίλιες είναι διαφορετικές, αλλά ίσως τα προβολάκια αυτά καθε αυτά έχουν την ίδια πατούρα για εγκατάσταση και μοιράζονται το ίδιο part no. ΕΤΚΑ κάποιος;

 

Ξέρετε αν θα χρειαστώ κάτι άλλο για να προχωρήσω και εγώ σε αλλαγή; Επίσης έχω bi-xenon στο δικό μου, θα χρειαστεί προφανώς να υπάρχουν και οι οπές από όπου ξεπετάγονται τα πιτσιλιστίρια...Γίνονται εύκολα αυτά σε ένα φανοποιείο αν εν τέλει καταφέρω να βρω ένα από δίχως τις οπές;

Link to comment
Share on other sites

Mπηκε

 

Ολα καλα, η δουλεια του φανοποιου ειναι καταπληκτικη. Ο ιδιος μου ειχε κανει και την αεροτομη και ειχα μεινει απολυτα ευχαριστημενος

 

Το μονο θεμα μου ειναι οτι πρεπει να τραβηχτει η εξατμιση 3-4 εκατοστα προς τα εξω. Δεν ξερω για ποιο λογο η AUDI βαζει διαφορετικη αποληξη -σε μηκος-

στα απλα και στα σλινε. Χαζομαρα τι να πω απλα πρεπει να γινει!

 

Εdit: Mετα απο μια ματια που εριξα στο ετκα ειδα οτι οι αθεοφοβοι στην AUDI oντως φορανε διαφορετικο τελικο καζανακι για τα απλα και διαφορετικο για τα s-line μοντελα!! Τι να πει κανεις. Παρασκευη θα παω στον εξατμισα να κανουμε τν αλλαγη χαλαλι :)

 

Οριστε και ενα προχειρο αποτελεσμα, αυριο θα βαλω 1-2 ακομα απλα τωρα ειμαι πτωμα!

 

5555g.jpg

Edited by mogolfiero
Link to comment
Share on other sites

Απο eBay τα παιρνω εγω κατα κυριο λογο. Δεν υπαρχει καποιο λινκ απλα μπαινεις ebay.co.uk + ebay.de και αρχιζεις το ψαξιμο!

 

Το μυστικο ειναι να εχεις υπομονη και να πετυχεις καποια καλη ευκαιρια! Οπως το εχω κανει αρκετες φορες εγω δηλαδη :lol:

 

Υπομονη πανω απολα!

Edited by mogolfiero
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.