Jump to content

ΑΝΤΛΙΑ ΝΕΡΟΥ Η ΤΡΟΜΠΑ???


giwrgos69

Recommended Posts

καλησπερα παιδια μολις γυρισα απο ενα ταξιδη, και με το που παρκαρο το αμαχι μου (audi a3 8l 1.600cc 8 valvido)ετρεχαν τα νερα απο την αριστερη μερια του αυτοκινητου εκει που ειναι η ιμαντες αλλα δεν μπορω να καταλαβω απο που τρεχουν.. πλεον στο αμαξι μου δεν εχει ιχνος νερου!! μπορει να με πει καποιος αν ειναι αντλια η τρομπα νερου??? Α!! και μου ηρθε στο μυαλο αυτο που με ειπε ο μαστορας εκει που πηγα το αμαξι για service πρην κανα 2 βδομαδες πρην... οτι θα χρειαστω να αλλαξω ολο το σετ ιμαντων στο αμαξι.. αλλα για να τους αλαξω θελουν ακομα 10000 km και αμεσως μου ηρθε στο μυαλο οτι εσπασε η αντλια νερου.... ελπιζω να καταλαβατε το προβλημα μου... :sSig_help:

Link to comment
Share on other sites

Τα κολάρα είναι εντάξει ???

Μην πας κατευθείαν στο χειρότερο.

 

 

 

Δημήτρης :sFun_oldguy:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είμαι μηχανικός αυτοκινήτων αλλά για να σου πέταξε νερά απο την πλευρά των ιμάντων, μυρίζομαι αντλία νερού. :coffeetime:

Link to comment
Share on other sites

τους ιμαντες τουσ ειδα ειναι οκ. και σκεφτομαι μηπως κοπηκε κανενα κολαρο ισως.. πειρα τηλεφωνο τον μηχανικο μου και ειπε και αυτος μαλλον αντλια νερου και τωρα περιμενω την οδικη βοηθεια να στειλω το αυτοκινητο με ταξιδιωτικη. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση τι διαφορα εχει η αντλια απο την "τρομπα" νερου διοτι εξω ξερω οτι ειναι ενα και το αυτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση τι διαφορα εχει η αντλια απο την "τρομπα" νερου διοτι εξω ξερω οτι ειναι ενα και το αυτο.

τώρα με έβαλες σε σκέψεις Τάσο.:sHa_sarcasticlol:

Πράγματι αντλία = τρόμπα

Edited by COSTAS S3
Link to comment
Share on other sites

Χαζη ερωτηση τι διαφορα εχει η αντλια απο την "τρομπα" νερου διοτι εξω ξερω οτι ειναι ενα και το αυτο.

 

+1

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα ηταν οτι εσπασε η αντλια νερου... και επι ευκαιριας αλλαξα και τους ιμαντες συνολικο κοστος με τα εργατικα ηταν στα 320 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

γιατι αλλαξες και τους ιμαντες? ποσα χιλιομετρα ειχαν?

Απο την στιγμη που εσπασε η τρομπα καλα εκανε κ αλλαξε τους ιμαντες γιατι σιγουρα θα ειχαν και αυτοι τα χιλιομετρακια τους...

Link to comment
Share on other sites

οι ιμαντες φιλε μου ηθελαν ακομα γυρο στα 7000km για να τους αλαξω, αλλα λεω αφου θα ξυλωσει που θα ξυλωσει τοσα πραγματα γιατι να μν τς αλαξω τωρα που ειναι ευκαιρια... παρα μετα που θα το πηγαινα διαφορετικες μερες και θα μου επαιρνε διπλα εργατικα.

Link to comment
Share on other sites

οι ιμαντες φιλε μου ηθελαν ακομα γυρο στα 7000km για να τους αλαξω, αλλα λεω αφου θα ξυλωσει που θα ξυλωσει τοσα πραγματα γιατι να μν τς αλαξω τωρα που ειναι ευκαιρια... παρα μετα που θα το πηγαινα διαφορετικες μερες και θα μου επαιρνε διπλα εργατικα.

 

Καλά έκανες τότε και τους άλλαξες..

 

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.