Jump to content

A4 B8 by ianos


Recommended Posts

Μια που χαλάρωσα απο δουλειά λόγω Αυγούστου, χθες και σήμερα η έδρα μεταφέρθηκε ανεπίσημα κατα ένα περιπου χιλιόμετρο, στο Παλαιο Φαληρο...

 

Με τη συνδρομή του Μανου κάναμε κάποιες αλλαγές στο αυτοκίνητο του George 7 ο οποίος (_!_)βάραγε και δεν τράβηξε καμία φωτό ωστε να μπορούμε να ποστάρουμε κάτι.

Γιώργη τουλάχιστον ανέβασε καμία φωτογραφία απο τη μάσκα σου τώρα!!

 

Απώτερος σκοπός ήταν μόλις ξεμπερδεύαμε απο τον Μπουρικο να βλέπαμε τι διάολο έφταιγε και δεν άναβαν τα #%^*^} footwell.

Ο billkaz είχε αλλα σχέδια ομως και έτσι το troubleshooting αναβλήθηκε για σήμερα το απόγευμα!!

 

Ευπειθώς αναφέρω λοιπόν ότι το εσωτερικό μου φωτίστηκε κι αλλο, ολοκληρώνοντας έτσι το πακέτο φωτισμού ενω παράλληλα δώσαμε και ρεύμα στην οσφυϊκή στήριξη του καθίσματος του οδηγού που ηταν νεκρή αφού δεν είχε παροχή.

 

Αναλυτικό DIY τις επόμενες ημέρες που θα φτιάξω αυτο του συνοδηγού και θα έχω περισσότερο χρόνο για φωτογραφίες.

 

Guest εμφάνιση απο Kavoura που είδε καφέδες, λυμένα Audi και γνωστές φάτσες δίπλα στο σπίτι του!!

 

Ma4nos, priceless συνεισφορά! Τώρα που πειραματίστηκαμε στο δικό μου, σε 10λεπτα έχουμε δώσει ρεύμα και στα δικα σου!

 

Billkaz αισθητη η απουσία σου σήμερα... Δεν περάσαμε τόσο καλά οσο χθες, αλλα τουλάχιστον καναμε δουλειά!!

 

George αν θες coding κανόνισε μέχρι Παρασκευή!!

 

:) :) :)

Iωαννη παιδι μου.                                                                                                                                                                                                                                                                                 Δεν παραβρεθηκα στις μοντες για να σας αφησω να κανετε δουλεια επιτελους ....                                                                                                                                                                            Τωρα εχει σειρα το δικο μου.. για μοντες λαμπακια κτλ ,

οποτε θα περασουμε τελεια!!!   ξερει ο Μανος... ρωτησε τον :sHa_hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Iωαννη παιδι μου.                                                                                                                                                                                                                                                                                 Δεν παραβρεθηκα στις μοντες για να σας αφησω να κανετε δουλεια επιτελους ....                                                                                                                                                                            Τωρα εχει σειρα το δικο μου.. για μοντες λαμπακια κτλ ,

οποτε θα περασουμε τελεια!!!   ξερει ο Μανος... ρωτησε τον :sHa_hehe:

να ρθω να του αλλαξω τα φωτα και εγω;  :sFi_bat:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

να ρθω να του αλλαξω τα φωτα και εγω;  :sFi_bat:

Εσυ εισαι πολυ τυχερος μπουριτο.....

 

Φτηνα την γλίτωσες προχθές.. και δεν εφαγες hot dog !! :sHa_sarcasticlol:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι πολυ τυχερος μπουριτο.....

 

Φτηνα την γλίτωσες προχθές.. και δεν εφαγες hot dog !! :sHa_sarcasticlol:

Να κανω καμια παρουσιαση με πακιστανικα πλακακια και κωλλησεις;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να κανω καμια παρουσιαση με πακιστανικα πλακακια και κωλλησεις;

χαχαχαχχχαχααχαχ !!!! Ναι ανεβασε πλακακι  και σωληνωσεις by pakistan..  :sHa_hehe:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι πολυ τυχερος μπουριτο.....

 

Φτηνα την γλίτωσες προχθές.. και δεν εφαγες hot dog !! :sHa_sarcasticlol:

Χαχαχααχαχαχα!!! Όντως κατα τύχη τη γλίτωσε αλλα κι εσυ ήσουν ντεφορμέ Βασίλη!!

 

 

 

Θέλω κι εγώ!!!

Κανονίστε!

Πάνο, για το δικό σου καλο, διευκρίνησε σε παρακαλω αν ενδιαφέρεσαι για λαμπάκια η για hot dog!!

Όχι τίποτε αλλο για να μην το παίρνει πανω του ο Καζακης!!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχααχαχαχα!!! Όντως κατα τύχη τη γλίτωσε αλλα κι εσυ ήσουν ντεφορμέ Βασίλη!!

 

 

 

 

Πάνο, για το δικό σου καλο, διευκρίνησε σε παρακαλω αν ενδιαφέρεσαι για λαμπάκια η για hot dog!!

Όχι τίποτε αλλο για να μην το παίρνει πανω του ο Καζακης!!

Nαι John όντως την γλίτωσε, αλλα την επομενη θα ρέει μεσα μου full τεστοστερονη :sFi_dualpistols:                                                                                                                                                               Βεβαια ειμαι προθυμος να κερασω 2 hot dog :sHa_hehe:

Edited by basiliskaz
Link to comment
Share on other sites

Πανό και στο καντράν ψάχνομαι, μήπως κάνω το σηματάκι s να φωτίζεται αχνά!!

 

:)

 

Προς το παρόν DIY για παροχή ρεύματος για τα ηλεκτρικά καθίσματα!!

http://forum.audisportsclub.gr/index.php/topic/21118-παροχή-ρεύματος-σε-καθίσματα-α4-β8/#entry431222

Edited by ianos
Link to comment
Share on other sites

Για clima, concert, τιμόνι....

Κάπου είχα πετύχει έναν που είχε αλλάξει όλο το φωτισμό BMW σε λευκό, δεν θυμάμαι πόσο καιρό έλεγε ότι δούλευε για να το φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί που το εχουν κανει. Τελευταία το έβλεπα σε παλιότερα golf που άλλαζαν τον μπλε φωτισμό! Λογικά θα χρειαστεί ώρες όχι ημέρες. Πρέπει να ξηλωθούν τα φωτιζόμενα μέρη του εσωτερικού (piece of cake :P. ) και να αλλάξεις τα λεντακια που εχουν μεσα, που αυτο ειναι η πολυ λεπτόδουλειά!

Αν θες να το δοκιμάσεις ευχαρίστως σε βοηθάω πάντως.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτά, ο φωτισμός των διακοπτών (για τα φώτα πχ) παραμένει πάντα ίδιος, λευκός. Λευκές επίσης παραμένουν και οι ενδείξεις του κλιματιστικού.

Αυτά που αλλάζουν ειναι οι αποχρώσεις στο πακέτο εσωτερικού φωτισμού. Αυτο γίνεται πλέον σε πολλά αυτοκίνητα είτε αυτόνομα ειναι ανάλογα με το mode οδήγησης που θα επιλέξεις (sport- κόκκινα / Eco - πράσινα κτλ).

Λεντοσειρες που αλλάζουν χρώματα υπάρχουν εδω και χρόνια αλλα ειναι too much για τα γούστα μου, ειδικά σε αυτοκίνητο! Αν βγουν φωτόσωλήνες με δυνατότητα επιλογής χρώματος, η αυτόνομα led με αυτή τη δυνατότητα, θα το δοκίμαζα!

Link to comment
Share on other sites

Για τα μόνιμα λευκά έβαλα το video.

O εσωτερικός φωτισμός θα γίνει  όλος λευκό led, όχι ότι θα με χαλούσε να είχα και εναλλαγές στο χρώμα, εχω ένα κόλλημα με  angel eyes.

Και επειδή τα DIY σου με έκαναν να ξεκολλήσω από κάποια σημεία που φοβόμουν, θα πέσει μεγάλο χειρουργείο όταν γυρίσω Αθήνα :)  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν πιστεύω να βγάλετε ταμπλό ε; Γιατί κάποια φώτα ειναι στους αεραγωγούς.. Η αφαίρεση ταμπλό ειναι όχι μόνο μανίκι αλλα και εχει πολλές ακόμη συνέπειες..

 

 

Δημήτρης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν πιστεύω να βγάλετε ταμπλό ε; Γιατί κάποια φώτα ειναι στους αεραγωγούς.. Η αφαίρεση ταμπλό ειναι όχι μόνο μανίκι αλλα και εχει πολλές ακόμη συνέπειες..

 

 

Δημήτρης

Εγώ αποκλείεται, ο Γιάννης όσο πάει το βαθαίνει :)

Edited by konan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εάν έβγαζα ταμπλό θα ηταν μονο για τριζωνικό κλιματισμό!

Καιαυτο το φοβάμαι ακόμη!

Φωτάκια στα χειριστήρια των αεραγωγων τουλάχιστον εγώ δεν έχω!

Τώρα γι αυτο που θέλει ο Κωνσταντινος απ'οσο θυμάμαι, ειναι:

Διακόπτες παραθύρων-πορτμπαγκάζ

Διακόπτης φώτων

Κλιματισμός

Ηχοσύστημα

Τασάκι

Το κουμπάκι του esp καιρού χειροφρενου!

 

Όποτε βατά πράγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εάν έβγαζα ταμπλό θα ηταν μονο για τριζωνικό κλιματισμό!

Καιαυτο το φοβάμαι ακόμη!

Φωτάκια στα χειριστήρια των αεραγωγων τουλάχιστον εγώ δεν έχω!

Τώρα γι αυτο που θέλει ο Κωνσταντινος απ'οσο θυμάμαι, ειναι:

Διακόπτες παραθύρων-πορτμπαγκάζ

Διακόπτης φώτων

Κλιματισμός

Ηχοσύστημα

Τασάκι

Το κουμπάκι του esp καιρού χειροφρενου!

 

Όποτε βατά πράγματα!!

Έχεις κουμπί για αλλαγή του καιρού?

nice!!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Απλα έπρεπε να μείνει κρυφό...

Τώρα που το έμαθες, πρέπει να σε σκοτώσω...

 

:P :p

 

*και του χειροφρενου λοιπόν!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.