Jump to content

εντυπώσεις από audi A3 8V


Giannis A3

Recommended Posts

Ξεκινάω ενα θέμα για να μαζεψουμε πληροφορίες για το facelift του υπάρχοντος μοντέλου...

Ορίστε κάποιες φωτο

http://www.autoevolution.com/news/audi-a3-hatchback-facelift-partially-revealed-in-fresh-spyshots-photo-gallery-103590.html

Πρώτες εντυπώσεις;;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα φώτα αλλάζουν ουσιαστικά, κάνει μια αιχμή κατω, και η μάσκα είναι πιο έντονα εξαγωνη. Όντως και εγώ προτιμώ το τωρινό(μπορω να κάνω και αλλιώς, αυτό μου έλαχε!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Χααχαχαα οντως!! Που να φορουσε και τον καινουριο 2.0 BiTDI 240hp!!

καλά αυτός ο κινητήρας πρέπει να είναι φοβερός!!! :D

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτός ο κινητήρας πρέπει να είναι φοβερός!!! :D

Φαντασου φιλε καβουρα οτι αυτος με τα 184hp ειναι παρα πλ καλος οποτε τι αλλο μα πουμε!! Λογικα θα φορεθει και απο το Α3 τα προσεχει χρονια και απο το Α4 σιγουρα αλλα προς το παρων φημες μονο για το Q2 που θα κυκλοφορησει τωρα που και το συγκεκριμενο πρεπει να ειναι απαιχτο!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όχι και πολλές διαφορές Νομίζω η διαφορά η τεράστια είναι στα μπιχλιμπίδια... virtual cockpit (optional) καινούργιο λογισμικό MMI και όλα τα καινούργια assist techs που έχει και το A4 collision detection/blind spot detection, etc... Κατά τα άλλα άρμεγμα... Αν και το sedan δείχνει πραγματικά υπέροχο. Η απορία μου είναι γιατί ρίξαν τον 1.2 και βάλαν τον 1.0 με τα 115 άλογα και 200Nm ροπή!!!!! Αν και νομίζω η απαντηση είναι στη πολιτική του group καθώς έβγαλε και το 1.0 το golf

Edited by gmayo
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό είναι οτι θα έχει την οθόνη των 7 ιντσών και τα xenon στον βασικό εξοπλισμό (απ'οτι λεει το άρθρο), κατι που πραγματικά έλειπε απο το υπάρχον Α3. Εαν δεν ανέβει και η τιμή θα είναι πολυ καλό για όσους θελουν να το αγοράσουν και πλήγμα για όσους το πηραμε τον τελευταίο χρόνο ειδικά. Τουλάχιστον ελπιζω η αναβάθμιση του software να γίνει και στα pre facelift μοντέλα, πιστεύετε οτι είναι εφικτό;

 

www.homecareshop.gr

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εγω παρέλαβα πρόσφατα (την Δευτερα) δεν το θεωρώ πλήγμα.

Απο το Νοέμβριο νομιζω είχε στον βασικό εξοπλισμό τα xenon αλλα και την οθόνη.

Μάλιστα έτρεχαν και κάποιες εκπτώσεις επειδη θα έβγαινε το facelift.

Προσωπικά είχα ενημερωθεί οτι θα γινει facelift αλλα προτίμησα να μην περιμένω.

 

Όσο για το facelift μου φαίνεται οτι ειναι πράγματα απο το νέο Α4 και απλά τα έχουν μεταφέρει στο Α3 με μερικες αλλαγές στους προφυλακτήρες.

Βέβαια μπορει να κάνω και λάθος και να μην ξέρω κατι αλλο που θα υπαρχει.

Edited by Thanos@A3
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει μωρε...οχι και πληγμα!! Περσυ που εκανα εγω την αγορα, δεν ειχε ακουστει κατι για νεο μοντελο, αλλα και εκτος αυτου η αποφαση να κανεις αγορα ενος αυτοκινητου δεν πρεπει να επηρεαζεται τοσο απο το αν το μοντελο αυτο αλλαζει, οσο το αν σ αρεσει προσωπικα! Αναλογα βεβαια και τις εκπτωσεις που κανουν ανα χρονικα διαστηματα αποφασιζει ο καθενας!! τωρα για την αλλαγη φωτων και προφυλακτηρα, πιστευω σε κανα χρονο θα υπαρχει conversion kit για το υπαρχων μοντελο, αν δεν κουμπωνουν κατευθειαν τα μαμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν συζητάμε πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να δώσεις λεφτά για αυτοκίνητο, ξέρετε όλοι ποιά είναι η απάντηση: ποτέ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν συζητάμε πότε είναι η κατάλληλη στιγμή να δώσεις λεφτά για αυτοκίνητο, ξέρετε όλοι ποιά είναι η απάντηση: ποτέ.

Συμφωνώ απολύτως!

 

Edit:

Όσα πράγματα έλεγα οτι θα αλλάξω πριν το παραλάβω, μόλις το παρέλαβα άλλαξα γνώμη και είπα δεν αλλάζω τιποτα.

Edited by Thanos@A3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως!

 

Edit:

Όσα πράγματα έλεγα οτι θα αλλάξω πριν το παραλάβω, μόλις το παρέλαβα άλλαξα γνώμη και είπα δεν αλλάζω τιποτα.

Είναι έρωτας το αμάξι όταν το πρωτοπαίρνεις.

Μετά απο΄κανα 2 χρόνια που το "συνηθίζεις" σε πιάνει η "τρέλα" :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως!

 

Edit:

Όσα πράγματα έλεγα οτι θα αλλάξω πριν το παραλάβω, μόλις το παρέλαβα άλλαξα γνώμη και είπα δεν αλλάζω τιποτα.

 

Άστο έτσι να το χαρείς γιατί μετά αρχίζουν άλλα...

 

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές δεν είναι ιδιαίτερα εμφανείς,τα μπροστινά φώτα άλλαξαν και τους προφυλακτήρες εμπρός και πίσω με την μπροστινή μάσκα να είναι περισσότερο εξαγωνική.Βέβαια όλες οι φωτογραφίες που έχουν ανέβει είναι με το s-line πακέτο και μεγάλες ζάντες,δεν ξέρω πως θα είναι η έκδοση ambition.

Τα φώτα που βλέπετε στις εικόνες του διαδικτύου είναι led και θα είναι στον extra εξοπλισμό με 2000ευρώ περίπου.Τα xenon που θα είναι στον βασικό εξοπλισμό θα μοιάζουν με του νέου Α4.post-17266-0-56483700-1460060508_thumb.jpgpost-17266-0-89967900-1460060517_thumb.jpgpost-17266-0-47868200-1460062441_thumb.jpg

 

Η τιμή του νομίζω θα είναι υψηλότερη και σίγουρα δεν θα έχει τις εκπτώσεις που είχε το παρόν μοντέλο,εγώ π.χ αγόρασα με έκπτωση και όφελος απόσυρσης -4125ευρώ.

Edited by maik2014
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ ωραία στην έκδοση με τα led, στην έκδοση με τα xenon ειναι πιο απλά απο αυτά του pre-facelift.

 

www.homecareshop.gr

Συμφωνω!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.